BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 06:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: kryst16 --> Corsa C 1.2 75, codzienny pochłaniacz kilometrów
PostNapisane: 1 lutego 2016, 03:41 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 29
Posty: 1200
Lokalizacja: WZ
Moje BMW: Najlepsze :)
Kod silnika: m54b30
Ja robie dziennie 75km wiec nie założyłbym nic o niższym profilu niż te 195/50/15. Raz władowałem się w taką dziure, że opone rozerwało ale felga cała, nawet nietknięta. Gdybym miał 195/45/16 to na 99% szukałbym nowej felgi ;) Przy czym takie autko jak lekka Corsa z delikatnie usztywnionym zawiasem na oponie 195 trzyma się jak gokart.

Kryst16, powiedz czy masz może jakiś link co do montażu centralnego? Jakieś rady? Sam montowałeś? Dostałem od dziewczyny właśnie zestaw centralnego i zastanawiam się czy brać się za to sam czy oddawać komuś


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kryst16 --> Corsa C 1.2 75, codzienny pochłaniacz kilometrów
PostNapisane: 1 lutego 2016, 09:18 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
byku1600 napisał(a):
Berbel007 napisał(a):
tak wygląda 15 na mojej C

Kurde,fajnie leżą,chodzi mi oczywiście o rozmiar,chociaż wzór też ok.

kryst16 napisał(a):
cena była dość niska i były wraz z oponami, no i blisko miejsca zamieszkania

Też szukam czegoś ciekawego coś w okolicy,ale ciężki temat.
Planuję wrzucić na wiosnę do Polo 15" lub 16",aczkolwiek chodzi za mną 17",jednak do tego musi być obniżenie i opona z trochę niższym profilem,a wtedy z codziennego dupotłuka robi się coś w podobie e46 na 19" :rotfl:


Na 17'' rzeczywiście może być ciężko po naszych drogach w takim aucie. Ale wyglądać będzie :super: Kolega miał POLO IV z felgami 16 cali, opony na niższym profilu, sportowy zawias i w ogóle jakiś sportowy pakiet zewnętrzny (inne zderzaki, progi, wydech, lotka) bardzo fajnie to wyglądało, prowadziło też się extra, ale na dziurawych drogach było kiepsko, nie tragicznie ale niezbyt dobrze.

14 cali zapewnia w miarę komfort, tak jak u mnie opona z dość dużym balonem dość dobrze tłumi drobne nierówności :-)

Berbel007 napisał(a):
Ja robie dziennie 75km wiec nie założyłbym nic o niższym profilu niż te 195/50/15. Raz władowałem się w taką dziure, że opone rozerwało ale felga cała, nawet nietknięta. Gdybym miał 195/45/16 to na 99% szukałbym nowej felgi ;) Przy czym takie autko jak lekka Corsa z delikatnie usztywnionym zawiasem na oponie 195 trzyma się jak gokart.

Kryst16, powiedz czy masz może jakiś link co do montażu centralnego? Jakieś rady? Sam montowałeś? Dostałem od dziewczyny właśnie zestaw centralnego i zastanawiam się czy brać się za to sam czy oddawać komuś


Sam zakładałem, ale nie jest to łatwe zadanie. Centralkę dałem pod kierownicą, później trzeba wywiercić otwory w wtyczkach i gumach które łączą drzwi z karoserią - ja tam miałem tylko kable od głośników. No i zabawa z montowaniem siłowników tak żeby to w miarę dobrze chodziło, w Corsie niestety nie jest to łatwe i bez "rzeźbienia" się nie obejdzie raczej. Kable do tylnych drzwi pościłem w progach w środku samochodu, z tyłem było łatwo bo tam były tylko zaślepki, zaizolowałem kable i wpuściłem w drzwi. Jeśli masz kogoś kto Ci to zrobi za nie dużą kasę to lepiej oddać, chyba że lubisz się bawić, ale przynajmniej cały dzień sobie zarezerwuj :-)
Niestety linku żadnego nie znalazłem, robiłem to metodą "prób i błędów".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kryst16 --> Corsa C 1.2 75, codzienny pochłaniacz kilometrów
PostNapisane: 1 lutego 2016, 09:30 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 29
Posty: 1200
Lokalizacja: WZ
Moje BMW: Najlepsze :)
Kod silnika: m54b30
A bagażnik tez masz z centralnego? Nie wiem za bardzo jak sie za niego zabrac. W drzwiach spoko bo montujesz siłowniki do tych cycków ktore wystają z drzwi u góry (te które je wciskasz jak chcesz zamknąć od środka), a w bagazniku jak?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kryst16 --> Corsa C 1.2 75, codzienny pochłaniacz kilometrów
PostNapisane: 1 lutego 2016, 10:57 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Hm...
W bagażniku jeszcze nie mam ale planuje założyć.
Postaram się to trochę opisać.
Siłowniki do przednich drzwi montowałem właśnie do tych prętów od tego takiego wystającego przełącznika którym zamykasz drzwi od środka, jeśli będziesz to tak montował to przed złożeniem drzwi sprawdź czy na pewno jest wszystko ok i działa. Kable puściłem przez te takie gumowe pancerze które łączą drzwi z karoserią, jeden wychodzi pod kierownicą, drugi za schowkiem po lewej stronie. (Te gumy są połączone wtyczką którą trzeba niestety rozwiercić po zdemontowaniu i połączyć kable od głośników, chyba że kupisz konektry żeby uzupełnić wtyczkę o brakujące piny- ja tego nie robiłem, bo rozwiercić cienkim wiertłem to żaden problem. Trochę trzeba się namęczyć żeby te kable przełożyć przez te gumy, ja włożyłem sobie tam kawałek węża ogrodowego, przełożyłem kable a potem wyjąłem wąż ogrodowy :D Dobry patent.
Później kable pościłem progami aż do tylnych drzwi, tak wyjmujesz zaślepkę w karoserii (taka czarna gumowa) i od spodu drzwi robisz w nich dziurki i przekładasz kable. (Bez problemów), z tego co pamiętam to w tylnych drzwiach był problem z zamontowaniem siłownika do tego drugu tak jak z przodu bo tam miałem cieńsze druciki i wyginał się w każdą stronę. Siłownik zadziałał, ale drzwi nie zamknął bo drut się wygiął.
Zamontowałem to do takiej plastikowej dźwigni która była pod tapicerką, łączy ona linkę klamki, cycek zamykania drzwi od środka i zamek.
Napięcie wziąłem z wiązki radia (stałe 12V akumulatora).

bagażnika jeszcze nie rozbierałem, ale widziałem zdjęcia w sieci jak ludzie to montują w innych autach i ponoć się da.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kryst16 --> Corsa C 1.2 75, codzienny pochłaniacz kilometrów
PostNapisane: 10 lutego 2016, 13:01 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Kilka dni temu w aucie dokonałem regeneracji reduktora gazu Alaska AT09, myślałem, że to bardziej skomplikowany proces, jednak nie poszło dość łatwo, oczywiście długa zabawa bo trzeba dobrze wymyć reduktor w środku, poprawa znaczna, nie ma szarpnięć a także "zawieszek" w przyśpieszaniu, tylko gładko reaguje na wciśnięcie gazu.
Zostało mi jeszcze skrócić węże od wtryskiwaczy no i zastąpić czujnik temperatury reduktora albo oryginalnym czujnikiem BRC (moja centralka to BRC FLY, ktoś założył reduktor z czujnikiem temeratury z którym ta centralka średnio współpracuje) albo termistorem 1.8kOma (tyle ma oryginalny czujnik BRC, a aktualnie zamontowany ma 4.7kOma co znacząco opóźnia przełączenie na LPG).

Podłączyłem również reduktor szeregowo (silnik--->reduktor---> nagrzewnica), szybciej się przełącza, lepiej nagrzewa a na ogrzewaniu wnętrza raczej nie straciłem bo leci gorące powietrze tak jak przy połączeniu równoległym).

Pozdrawiam :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kryst16 --> Corsa C 1.2 75, codzienny pochłaniacz kilometrów
PostNapisane: 26 kwietnia 2016, 06:33 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Witam...

Corsa dalej pochłania kolejne kilometry (Aktualnie na liczniku trochę ponad 222 tysiące), na szczęście bez żadnych awarii.

Niestety z powodu braku czasu nie zrobiłem nic z centralnym zamkiem, wymieniłem jedynie mechanizm szyby prawy gdyż poprzedni działał dość kiepsko - krzywe prowadnice.
Postaram się jak najszybciej ogarnąć zamek i wrzucić film z klamek :-)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kryst16 --> Corsa C 1.2 75, codzienny pochłaniacz kilometrów
PostNapisane: 26 maja 2016, 21:25 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Witam.

Wrzucam zaległy film działania podświetlenia klamek zewnętrznych.
Niestety nagrany telefonem. (Świecą na biało, białe diody wewnątrz wnęki klamki).



Klamki świecą przez 20-30 sekund od naciśnięcia przycisku otwarcia centralnego zamka na pilocie. Czas mogę ustawić.

Pozdrawiam.

A tak poza tym, Corsa dzielnie pochłania kolejne kilometry, na szczęście bez awarii.
Aktualnie na liczniku coś ponad 223 tysiące... Zbliża się wymiana oleju i będzie chyba trzeba wymienić łączniki stabilizatora (sztuka 20zl :D ) Bo je czasem słychać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kryst16 --> Corsa C 1.2 75, codzienny pochłaniacz kilometrów
PostNapisane: 6 października 2016, 09:20 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
No i Corsa dalej dzielnie śmiga.
Wymieniłem łącznik stabilizatora oraz osłonę przegubu zewnętrznego.

Aktualny stan licznika coś ponad 231 tysięcy.
Niedługo zapowiada się wymiana tarcz i klocków z przodu.

Na wiosnę może zrobię jej klepiący rozrząd chociaż nie wiem czy warto bo większość ludzi którzy to robili narzekają że po około 20 tysiącach problem wraca i nic to nie daje... :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kryst16 --> Corsa C 1.2 75, codzienny pochłaniacz kilometrów
PostNapisane: 6 października 2016, 09:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37029
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
wiem, że każdy inaczej, ale ja jestem zdania, że małe autko na miasto to dobra opcja
kryst16 napisał(a):
Na wiosnę może zrobię jej klepiący rozrząd chociaż nie wiem czy warto bo większość ludzi którzy to robili narzekają że po około 20 tysiącach problem wraca i nic to nie daje

jak leją najtańsze 10w40 to nic dziwnego, że klepie

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kryst16 --> Corsa C 1.2 75, codzienny pochłaniacz kilometrów
PostNapisane: 6 października 2016, 09:35 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
rorafalki napisał(a):
wiem, że każdy inaczej, ale ja jestem zdania, że małe autko na miasto to dobra opcja
kryst16 napisał(a):
Na wiosnę może zrobię jej klepiący rozrząd chociaż nie wiem czy warto bo większość ludzi którzy to robili narzekają że po około 20 tysiącach problem wraca i nic to nie daje

jak leją najtańsze 10w40 to nic dziwnego, że klepie


Ja od zawsze leje Valvoline wcześniej 5W40 a teraz 10W40 (miało pomóc na napinacz rozrządu - nie pomogło). On klepie na rozgrzanym silniku i wolnych obrotach...
Zrobię pewnie na wiosnę ten rozrząd i zaleje go tym co zaleca producent czyli 5W30/5W40/0W30/0W40 lub jakimś dobrym 10W40
Spala trochę oleju ale tylko jak się jeździ na wysokich obrotach (Powyżej 3,4 tysięcy).
Jest może ktoś na forum kto wymiał rozrząd w takiej Corsie i wymiana na dłużej pomogła?
(Dawno temu nawet była akcja serwisowa odnośnie napinaczy rozrządu w silniku 1.0).

Masz rację na miasto, dojazd do pracy dobre auto, tanie w eksploatacji.

Z nowości jeszcze zamontowałem Corsie Hak, zabójcze 75 zagazowanych koni ciągnie czasem przyczepkę ;-)
No i przez zimę poszukam jednych tylnych drzwi (korozja wychodzi od dołu jak w E34), ktoś to malował, chyba szpachlował więc korzystniej wyjdzie kupić drzwi nić robić to bo szybko wróci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kryst16 --> Corsa C 1.2 75, codzienny pochłaniacz kilometrów
PostNapisane: 6 października 2016, 09:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37029
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
średnie 10w40 nic nie pomoże - ewentualnie pogorszy, bo gęściejszy olej nie rozprowadza się tak dobrze i szybko jak rzadszy

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kryst16 --> Corsa C 1.2 75, codzienny pochłaniacz kilometrów
PostNapisane: 6 października 2016, 09:59 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Tam chyba problem polega na tym, że napinacz przepuszcza rzadki gorący olej (po rozgrzaniu) i słabo napina łańcuch, gdyż zimny silnik pracuje cicho i jak wkręcę go rozgrzanego na obroty i podrośnie ciśnienie oleju to też jest cisza.

Wymienię na wiosnę rozrząd i zobaczymy na jak długo to pomoże. Chyba, że zrobię to wcześniej w jakiś weekend, ale niestety kiepsko z czasem no i kanał mam na zewnątrz więc już powoli pogoda nie sprzyja. :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kryst16 --> Corsa C 1.2 75, codzienny pochłaniacz kilometrów
PostNapisane: 6 kwietnia 2020, 15:26 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Corsa nie całe dwa miesiące temu skończyła na złomie...

Zjadała ją już mocno korozja, prawdopodobnie do tego poszła uszczelka między pierwszym a drugim cylindrem, problemy z pracą na zimnym silniku, często brak mocy na ciepłym. Po dłuższym poszukiwaniu usterki zwątpiłem w sens naprawy.


Zastąpił ją kolejny pochłaniacz kilometrów kupiony za małe pieniądze w postaci Chevrolet-a Evandy, jak kogoś ciekawi taki pojazd to założę temat :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Vaporr i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL