BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 11:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 13:43 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Lex jak najbardziej się dobrze spisuje. Polubiłem podróżowanie tym autem i to na poli... Wypadła mi kolejna, ale tym razem "szybka" trasa, oczywiście na niemieckim autobanie ;) i prawie non stop 200 km/h, z 1700 km średnie spalanie pokryło się z kompem.

Obrazek

Jak dla mnie wynik bardzo fajny. Vmaxa nie sprawdzałem, bo nie jest mi to do niczego potrzebne. Największa prędkość jaką miałem to 220 km/h, ale poszedłby więcej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 13:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Szybko łatwo przyjemnie i oszczędnie :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 15:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37029
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Miłosz, ostatnio był u mnie znajomy. Ma taką samą wersję jak Twoja. Bardzo chwalił lexa etc., ale spalanie w mieście 10-11 go wkurza. Na trasie schodzi do ok. 6, za to miasto...sporo

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 16:10 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
rorafalki, niech rzuci okiem na ten temat, to będzie wiedział co zrobić w kwestii zmniejszenia spalania ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 19:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37029
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Ok, dziękuję. Przekażę :ok:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 14 lipca 2018, 06:49 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Auto jednak zostaje, nawet nie miałem czasu go wystawiać nigdzie ani nic, a weekendami trzepie po 800 km trasy. Po za tym patrząc co jest obecnie na rynku to nie mam ochoty "zaczynać od nowa". Także przyszedł czas na ciut większy serwis.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hamulce chyba dobre, pytałem o ate i trw i średnio ludzie zadowoleni. Natomiast textara ponoć lex daje na pierwszy montaż. Klocki ferodo sam chciałem bo mam je na tyle i dają radę. Przy hamowaniu z wyższych prędkości nic nie bije. W końcu wrzuciłem kompletne sprzęgło z dwumasem :super: Różnica, nie ma się co oszukiwać, duża zwłaszcza że na zegarach 230 już pokazało. Wiadomo skrzynia jest jaka jest w tych modelach, ale i tak i tak już to trzeba było zrobić.
Dodatkowo wymienili mi simering na skrzyni bo leciało. Dostępność tylko ASO, także 3 dni lex wisiał na podnośniku. Cena jak dobrze pamiętam 170zł więc od razu poprosiłem żeby zrobili. Do tego poprawili coś przy wydechu, bo ostatnia próba montażu dwumasy skończyła się fiaskiem i jakby auto głośniej pracowało (inny warsztat). Teraz jestem pewien że głośniej pracowało, bo obecnie nawet kręcąc do 4 tys obr w środku cisza... Przy odpalaniu również jakoś ciszej. Także jak ktoś jest z 3miasta to myślę spokojnie można polecić warsztat - Exclusive Cars (były warsztat tego łysego z YT). W ogóle przed jakąkolwiek robotą biorą auto na solidne sprawdzenie na ścieżkę diagnostyczną i to za free, także kolejny plus.

Pomyłem też osłony silnika i wrzuciłem nowe spinki, od razu jakoś milej się na tego śmierdziucha patrzy :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze parę fotek ogółu ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A i żeby nie było nudno, to twórca Carly for bmw wypuścił nową apkę dla Toyot, oczywiście płatną bla bla bla, ale już jest na pokładzie full wersja, teraz zostało tylko się pobawić jak znajdę chwilę ;)

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 14 lipca 2018, 07:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Dobrze że fura się sprawuje ;) ferodo premiery używałem przód -tył w E46, nie piszczały i nie smoliły. Bicie to raczej sprawa tarczy. Caroline też używam, taka apka na szybko :ok:

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 14 lipca 2018, 07:31 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3082
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: 540i
Garaż: Volvo S40 II 2.0d
Plastiku to trochę naładowali pod maską jeszcze nie widziałem tyle osłon :D teraz auto naprawione i będzie dalej trzepać km :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 14 lipca 2018, 07:43 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
kszyhu, to chyba będę z tego zestawu zadowolony ;) Caroline będę musiał zobaczyć :D
MichalM50, w sumie to tak naprawdę ono nie było zepsute hehe :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 14 lipca 2018, 08:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37029
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
dobrze ma u Ciebie Lex - chyba podpasował Ci :)

textar to chyba najrozsądniejszy wybór w tej cenie :ok:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 5 sierpnia 2018, 18:09 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Zapomniałem tez, że mały serwis zrobiłem eksploatacyjny. Nabiłem klimę i zmieniłem zawór, bo puszczał

Obrazek

Obrazek

Wpadł znowu valvo wraz z filtrem oleju i paliwa.Ten drugi staram się zmieniać co roku, bo cały czas na dodatkach śmigam.

Obrazek

Cały czas zastanawiam się nad wodorowaniem silnika, ale nie mogę znaleźć żadnych konkretów, a komentarze w internecie "jedzie jak po chiptuningu" , "pali mniej" , "już nie kopci" itd to niestety do mnie nie trafiają. Oczywiście zabieg traktowałbym czysto profilaktycznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 6 sierpnia 2018, 11:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Czas na kolejne długie bezawaryjne kilometry :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 6 sierpnia 2018, 19:46 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 40
Posty: 5953
niema to jak zawsze dobry serwis.......

_________________
Typer 12/2012-I miejsce
Typer 01/2013-II miejsce...Typer 02/2013-III miejsce...Typer 03/2013-III miejsce...Typer 04/2013-I miejsce..Typer 09/2013-II Miejsce...Typer 12/2013-II miejsce...Typer 03/2014-III miejsce...Typer 05/2014-III Miejsce...Typer 10/2014-II miejsce...Typer 11/2014-II...Typer 12/2014-I..Typer 11 / 2015 - II...Typer 04/2016-III...Typer 08/2016-II..Typer 09/2016-III..Typer 10/2016-III..Typer 05/2017=II...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm Eurotrip
PostNapisane: 30 września 2018, 12:50 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Kiedyś musiał być ten pierwszy raz... padł wtryskiwacz, lex się zaczął trząść , odcięło moc. Najśmieszniejsze że odpalał od strzała bez problemu. Co się okazało, wiązka do 2 wtrysku została uszkodzona i dobiła wtrysk (dokładniej jakąś cewkę), obstawiam, że miało to miejsce przy wkładaniu nowego motoru w ASO. Przerobiłem 3 używki z jednego auta i wszystkie były padnięte. W zeszłą sobotę znajomy zjechał z UK z dostawą isów , zdemontował w poniedziałek jeszcze na maszyne i potem prosto do mojego lexa ;) Cena nowego ponad 2 tys zł :o regeneracji nikt nie robi bo się nie da.

Obrazek

Do rodziny dołączył nowy maluch. Na moją toyotę w sumie złego słowa powiedzieć nie mogę pomimo ostatniego faila, zjezdziłem Niemcy, Holandię bez bólu, ostatnio co weekend klepałem trasy po 800 km i również bez problemu. Maszyna, ale ewidentnie błąd ludzki. Wracając do aygo, wybór nowego mieszczucha był prosty, ale oglądaliśmy też konkurencje upa, citygo. Zacznę od minusów , brak suszarki żeby to chociaż ze 100 koni miało przy wadze 950 kg byłoby super, mały bagażnik. Reszta na plus, wygodne auto, fotele lotnicze , dobrze wyciszone (mam lexa także wiem co to wyciszenie :D ) , prowadzi się stabilnie , stojąc na wzniesieniu zachowuje się jak auto ze skrzynią automatyczną - system HAC, szyby przyciemniane, przód elektryka, system multimedialny z kamerą cofania, tempomat, kierownica multi itd. Wersja dobrze wyposażona, ale nie najwyższa. Mocowo 72 konie , 93Nm. Do 60 km/h w mieście startuje jak dziki. Na 2 biegu przekracza 100 km/h ;) Spalanie póki co 4,9 litra. Dźwięk też fajny w sumie, coś jak bmw r6 ale z obciętym jednym jajem :rotfl:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do przyszłości lexa, będzie na sprzedaż, bo chyba chciałbym spróbować 1.8 turbo w quattro ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d, nowy maluch i nowy pomysł...
PostNapisane: 1 października 2018, 13:35 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15712
Winko w pakiecie :D .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d, nowy maluch i nowy pomysł...
PostNapisane: 1 października 2018, 17:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
renoraines napisał(a):
Winko w pakiecie :D .


W trasy się lata to się zajeżdża do tej i tamtej :hyhy: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d, nowy maluch i nowy pomysł...
PostNapisane: 1 października 2018, 18:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Jak kupujesz nowe auto to przeważnie dostajesz od dealera jakieś winko lub szampana ;)
a to chyba nówka sztuka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d, nowy maluch i nowy pomysł...
PostNapisane: 19 października 2018, 22:47 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Aygo nówka sztuka, sam konfigurowałem ;) Co do lexa, to poszedł na różne portale za 26000 zł. Zobaczymy co będzie dalej, ale jak słysze że "no my mamy na auto ale max 20 tys" , albo "za 20 tys to można w komisie kupić e60 z 3 litrowym dizlem" to mi ręce opadają, ale cóż :rotfl: magia mirasów działa. W najgorszym wypadku zostanie i zapodam mu nowy wtrysk, bo używka jednak mimo że jakoś chodzi to na korektach słabo.
Dla ciekawskich korekty przed usmażeniem wtrysku :
Obrazek

Po wymianie na najlepszą dostępną używkę :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na plus, że znalazłem tańsze źródło nowych wtrysków, po 1300-1500zł szt. Zobaczymy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d, nowy maluch i nowy pomysł...
PostNapisane: 3 lutego 2019, 14:28 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Lex jeszcze ze mną, coś nie bardzo chce się sprzedać, a w janusza sprzedaży bawić się nie zamierzam ;) Używany wtrysk też się wziął i wysypał, okazało się że cewka źle została wkręcona w trzon i ciekło.

Obrazek

Miałem już dość przygód więc wpadł nowy, po max zniżkach w aso lexusa jedyne 1760 zł :wstyd:

Obrazek

Lex prawie cały styczeń już stoi i varta wzięła się i skończyła

Obrazek

Wpadł jakiś ze sredniej półki ale nie pamiętam nazwy

Obrazek

Spalanie jakie w grudniu odnotowałem po wymianie wtrysku w mieście wyszło coś 7.7

Obrazek

Także uważam że spoko, w trasie udało się spokojnie zejść do 5+ litrów. Także wszystko wróciło do normy. W grudniu zrobiłem też przegląd i przeszedł bez żadnego "ale", poliuretan trzyma się idealnie.
Obecnie auto stoi na 16 kołach za 21 tys cebulionów i póki co same oferty zamianowe. Także niech se stoi, aż się trafi ktoś konkretny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d, nowy maluch i nowy pomysł...
PostNapisane: 3 lutego 2019, 16:08 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3082
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: 540i
Garaż: Volvo S40 II 2.0d
Dziwne, że się nie sprzedał miałem okazję prowadzić i muszę powiedzieć, że fajne auto :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL