BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 09:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Miłosz-->>Honda Civic 8
PostNapisane: 15 marca 2020, 20:31 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Czołem, kolejny, ale i ostatni diesel, którego nabyłem drogą kupna. Honda Civic 2006 rok z silnikiem 2.2 i-ctdi fabrycznie bez dpf. Auto jest w pakiecie wyposażenia sport, oraz dodatkowo posiada "body kit" Grand Prix (zderzak przód, tył oraz progi). Jeśli chodzi o wyposażenie to posiada :
-Xenon
-Czujniki parkowania tył
-Bluetooth fabryczny
-Kierownica multifunkcyjna
-Tempomat
-Czujnik deszczu i zmierzchu
-Składane lusterka (do naprawy)
-Koła oem 17 cali
-Światła przeciwmgielne
-Jakiś lepszy zestaw audio

Z ciekawych rozwiązań to ma fajnie podnoszone tylne siedzenia, telewizor 50 cali i dwa wózki zakupów wchodzą bez otwierania bagażnika ;) Można je też położyć całkowicie na płasko. W bagażniku jest drugie dno. Które było fajne do czasu jak rozerwało mi oponę i zestaw naprawczy to mogłem jedynie potrzymać w ręku, dlatego kupiłem zapas. Mocy za dużo nie ma 140km 340Nm, ale do latania po obwodnicy 3miasta wystarcza. Na wadze po zatankowaniu chyba w 90% wyszło 1460kg. Virus w planach, byle nie w koronie ;) Na prawie całym aucie ori lakier. Błotnik przedni lakierowany. Reszta lakieru średnio 80 um. Poprawić muszę też przedni zderzak i dokupić szkło halogenu. Rany wojenne ma, ale powoli się wyliże.

Auto trochę zaniedbane, kobieta jeździła, czy starała się jeździć :rotfl: Od zakupu zrobiłem:
-Wszystkie filtry, olej
-Wymiana amorów z odbojami poduszkami przód
-Drążki kierownicze
-Klocki tył
-Kompletne sprzęgło
-Opony zimowe hankook 235/45/17
-Regeneracja zaworu na listwie + zalany diesel spulung od LM
-Czyszczenie EGR
-Odszczurzony po bombelkach, bo w środku była piaskownica do tego na lakier soft99, chodniczki też już są

Z wyglądu to dołożę tylko jakiś grill od wersji type r, bo to akwarium to jakiś żart i czekam, aż będzie cieplej i wrzucę normalny mieszek z gałką też od wersji type r. Jak nie będzie nic po drodze wychodziło to wrzucę jeszcze radio 2DIN na androidzie i do tego klasycznie launch x431, żebym miał wszystko pod ręką. Dużo fot nie mam, tutaj jeszcze na starych blachach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wydech sobie śmiesznie wymyślili japońce. Niby dwie, a jednak cztery końcówki :zakrecony: Sam motor ponoć bardzo rozwojowy po wrzuceniu IC i zrobieniu sprzęgła od CG Motorsport 250+ koni spokojnie ogarnie. Niestety seryjny docisk jest bardzo delikatny i z tego co się dowiedziałem 400 Nm to jest bezpieczny max.
Czemu honda... to co oglądałem przez pół roku, to powinno stać na złomowcu. Uprzedzę pytanie, auto nie jest zgnite, co również mnie mocno zdziwiło, może dlatego że poruszało się głównie po Holandii i trasy do PL. Civic też nie jest ah i oh, ale na obecne potrzeby wystarczający. Do tego masa ogłoszeń prywatnych, które tak na prawdę były ogłoszeniami handlarzy. Był plan na e46 i postawić do MCgraba na kurację vitaminową, ale po tym wszystkim straciłem jakoś zapał do motoryzacji(w między czasie na okres remontu miałem seata toledo, najgorsza rzecz jaka mi się w życiu przytrafiła). Obecnie jedyne co wymagam od auta to bezproblemowa podróż z pkt a do pkt b.


Ostatnio edytowano 31 lipca 2023, 22:17 przez Miłosz, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 15 marca 2020, 21:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
spoko fura, choć nie moja bajka, to robiła na mnie wrażenie odkąd się pojawiła na rynku. Czerwona w pakiecie type r, wygląda mega. Tutaj wylizania i lepszego koła brakuje. Niech cieszy :ok:

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 15 marca 2020, 22:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37029
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Ufo mimo upływu lat wyglada fajnie
Całkiem spoko auto - niech służy :ok:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 16 marca 2020, 02:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kontrowersyjny wygląd i jak wiadomo nie każdemu się podoba :D Do Mnie nie przemawia...

Właściciel zadowolony a to najważniejsze :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 16 marca 2020, 13:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 412
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E90
Garaż: mondeo mk4
Ciekawy dyszelek, z tego co kiedyś przeglądałem te modele to zdecydowana większość to 1.8 140 KM w benzynie :)

Kumpel takim jeździł i bardzo chwalił za prowadzenie, układ kierowniczy itd, natomiast narzekał, że kiepsko wyciszone auto i w środku jest głośno, a jakie są Twoje wrażenia? :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 16 marca 2020, 20:20 
Też przez chwilę rozważałem to auto, tylko właśnie 1.8 benzynę, ale później mi się koncepcja zmieniła, aczkolwiek nic jeszcze nie kupiłem, także zobaczymy. Podobno bezproblemowe auto, dosyć pakowne (fajnie składane tylne siedzenia), nawet nie tak źle się prowadzi, wygląd też ok, także na dupowóz jak najbardziej się nadaje :ok:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 17 marca 2020, 07:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 267
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57TUD30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68&start=0
Fajna fura u mnie kobieta ma bliźniaka z R18A2 czyli tym 1.8 140 KM. Jej pasuje auto mega pojemne przez to jak składają się tylne siedzenia. Przód spoko chociaż moja gruba dupa nie mieści się w fotele. Ogólnie skacze jak lekki japończyk robi sporo szumu pod maską ale na tym koniec :D MZK pod górkę mnie wyprzedza bo brakuje Nm.

Co do wydechu to chodzi o to że ON ma mieć końcówki w dół przez ekologię w PB jest po ludzku.

_________________
Zobacz moje auto:
kepa416 --> E60 535d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 17 marca 2020, 07:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8201
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Mi się bardzo podoba. Moim zdaniem najladniejszy civic wszevhczasów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 17 marca 2020, 15:01 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2038
do dnia dzisiejszego, czerwony Type-R tej generacji, jest moim marzeniem.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 19 marca 2020, 10:03 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
kszyhu napisał(a):
spoko fura, choć nie moja bajka,
dzięki, moja też nie ;)

rorafalki, dzięki. PS dzięki za graty do tiguana ;)

Szczurek1986 napisał(a):
Do Mnie nie przemawia...
szczerze mówiąc do mnie też nie :)

pacos napisał(a):
Kumpel takim jeździł i bardzo chwalił za prowadzenie, układ kierowniczy itd, natomiast narzekał, że kiepsko wyciszone auto i w środku jest głośno, a jakie są Twoje wrażenia? :ok:
średnio się to prowadzi jak dla mnie, dramatu nie ma, ale zachwytu też nie, wyciszenie nie istnieje, komfortu brak. W porównaniu do byłego lexa, dno.

kepa416 napisał(a):
MZK pod górkę mnie wyprzedza bo brakuje Nm.
Miałem okazję jezdzić 1.8 świeżą sztuką, miałem wtedy e46 2,5 to honda jechała jakby ktoś kotwice wyrzucił. Natomiast takie 2.2 mimo że diesel, to po sofcie może być fajnym autem do takiego przemieszczania się po obwodnicy 3miasta. Na pewno będzie przyjemniej jechać jak 1.8 i spali o wiele mniej. 1.8 to też bardzo udany motor, ale dla mnie za mulasty.

kepa416 napisał(a):
Co do wydechu to chodzi o to że ON ma mieć końcówki w dół przez ekologię w PB jest po ludzku.


Są 4 końcówki, dwie w doł i dwie proste wchodzące w te trójkąty na zderzaku.

Obrazek

Także o ekologię chodzi, ale raczej w tym innym sensie :P

alduwiel napisał(a):
Moim zdaniem najladniejszy civic wszevhczasów.
Ten najnowszy w wersji type r dopiero robi na mnie wrażenie. Mocne i bardzo fajnie stylistycznie zrobione auto.

Rost, w tym pakiecie stylistycznym ujdzie, przynajmniej nie ma tego szkła zamiast grilla i tej dziwnej gałki :P

Żeby nie było, że marudze na zakup i po co w ogóle to kupiłem :rotfl: auto jest po prostu poprawne i robi co ma robić wozić z pkt a do pkt b. Wpadnie z czasem jakiś soft i będzie przyjemniej. Po za tym moze wrzucę pare zdjęć czy info o przygodach zakupowych jakie mnie spotkały :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Niebawem taki mieszek wpadnie (tylko muszę cały tunel porozbierać)

Obrazek

Znaczków type r type cos tam nie chce wrzucać.

Pobawiłem się jeszcze kamerką ;)

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 21 marca 2020, 23:31 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 190
Lokalizacja: okolice Jarosławia ( RJA )
Moje BMW: E39sedan Titansilber
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154718
Moja ciotka ma takiego syfika. Szczerze mówiąc to myślałem, że zwymiotuję jak tym jechałem dwa lata temu jak dla mnie wykonanie wnętrza to dno. Myślałem, żeby tylko dotrzeć do celu i przesiąść się do mojej Audi 80 :D
Lexus o wiele lepiej się prezentował. Czemu taka zmiana ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 23 stycznia 2021, 16:32 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
mateusz_175, zmiana wymuszona kupnem mieszkania. Inaczej dalej jeździłbym fajnym autem. Żałuję sprzedaży, ale trudno, są rzeczy ważne i ważniejsze w życiu. Po za tym temat motoryzacji porzuciłem w całości. Szkoda mi na to kasy. Wolę już chatę doposażyć w fajne "smart" rozwiązania. Nawet mogę już do okapu gadać i reaguje ;)
Wrzucę małego updatea bo niestety honda civic to auto specjalnej troski. Mimo że na grupach pryszczate dzieciaki twierdzą że to kompletnie bezawaryjne auta, co tam wypisują to się w głowie nie mieści....mija pare dni i te same muminy wyskakują z listą co padło :rotfl: Bardzo niedporacowane auta, fakt da się to poprawić, co niestety robię, ale w porównaniu do lexa jest gigantyczna przepaść. Udało mi się znaleźć fajny warsztat więc żaden zyeb nie pokaleczy mi nic więcej. W sumie od tego czasu nawet przestałem szukać części na własną rękę, po prostu oddaje i zabieram naprawione, oczywiście wszystko pięknie z opisem z okazaniem starych części - jak da mnie rewelacja, także jak ktoś ma honde i tylko hondę bo innych chłop nie robi to polecam warsztat pod gdańskiem, dokładniej w przejazdowie FFgarage :ok:
Z tego co pamiętam bo już trochę porobiłem w tym warsztacie to
-wahacze przód
-pasek wielorowkowy
-odpowietrzenie i zalanie układu sprzęgła
-serwis olejowo filtrowy
-naprawa cięgna xenonu
-wymiana osłony przegubu
-tuleje tylnej belki
-drążki kierownicze
-ścięcie gum z półosi
-rolki paska osprzętu i pewnie jeszcze coś więcej ;)
W sumie jak już podjechałem pod warsztat to wiedziałem że będzie dobrze :cwaniak:
Obrazek

Wracając do półosi to pękają nagminnie, bo majstry z hondy wymyśliły sobie, że na jej środku zamontują gumę, a co... Jakby ktoś chciał zobaczyć to poniżej wrzucam artykuł. U mnie na szczęście wszystko ok było, ale też ją ściąłem.
https://autokult.pl/28163,dlaczego-peka ... -w-hondach

Dorzuciłem sobie auxa, ale to też były jaja bo trzeba było pruć pół auta :mur:
Obrazek

Od razu wrzuciłem normalną gałkę z mieszkiem, bo to co było to przechodzi ludzkie pojęcie
Obrazek

Z kolejnych baboli zdarzających się nagminnie to padające wyświetlacze, a dokładniej zimne luty. Nie ma civika w którym to nie padło.
Obrazek

Lampy były tak żółte że mimo że jest tu xenon to nie było kompletnie nic widać, to już sam się zabrałem za robotę
Obrazek
Obrazek

Oczywiście po szorowanie i woskowanie
Obrazek
PS aygo mega auto, o wiele wygodniejsze i fajniejsze jak civik, mimo że nie jedzie.

Z kierownicy zaczęła złaźić jakaś warstewka koloru. Tak jakby kruszyła się. To kupiłem zestaw colorulocka i zrobiłem bez szlifu. Może i widoczne, ale od wakacji jest idealnie, nic mi na rękach nie zostaje. Kolor trafiony idealnie.
Obrazek

Z ciekawych rzeczy takich ponad serwisowych to kupiłem sobie radio 2din (jakieś 3 miesiące temu) nie powiem byłem zajarany, postawiłem nawet launcha x431 do diagnostyki, możliwość opcji android auto, jakieś fajne launchery i... i tak leży już te 3 miesiące bo nie mam ochoty nic dalej z tym robić :rotfl: Dałem sobie jeszcze 2 miesiące i jak nie zagości u mnie to wysawie na olyxach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Walczę jeszcze z myślami czy robić soft, w teorii kabel mpps 100zł. Soft ze wschodu od znajomych za free.
Żeby nie było że tak narzekam, bo auto co dziennie jeździ, pali od strzała, mimo ze ostatnio większość diesli z osiedla hehłała i niestety :rotfl: tylko po lexie ma się już jakieś wymagania, a honda ich nie spełnia, a w cenie hondy ufo mozna kupić is220d.
Nie wiem jak będzie dalej, ale na dzien dzisiejszy to wolę nowe tipo niż stare auto klasy premium,oczywiście to jest tylko moje zdanie jako już nie pasjonata motoryzacji, tylko zwykłego użytkownika auta, które ma jezdzic nie wkurzać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 23 stycznia 2021, 17:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Życie weryfikuje nasze potrzeby. Po prostu o tym nie wiemy dopóki nie przełamiemy rutyny. Później się okazuje że można bez czegoś żyć i jakoś funkcjonować. Ja też pozwoli dochodzę do tego etapu. Choć póki w garażu czeka nałóg, to za głową chochliki klepią po głowie ;)

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 23 stycznia 2021, 18:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8201
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Fajnie działasz Milosz, miło poczytać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 24 stycznia 2021, 07:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7452
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
Miłosz, mnie tam się UFO podoba. Natomiast w tym budżecie jest sporo bmw przecież do wyboru do koloru i gdybys zakupił choćby takie e87 120d to na pewno chęć działania przy autach by Ci nie minęła :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 24 stycznia 2021, 09:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
///david napisał(a):
gdybys zakupił choćby takie e87 120d to na pewno chęć działania przy autach by Ci nie minęła

Miłosz rozglądał się za e87, więc to nie jest tak, że porzucił zapał przez markę.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 24 stycznia 2021, 14:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1801
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Garaż: było:330ci - http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 8#p2072598

było: 320d - http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=138535/
Miłosz napisał(a):
zmiana wymuszona kupnem mieszkania. Inaczej dalej jeździłbym fajnym autem. Żałuję sprzedaży, ale trudno, są rzeczy ważne i ważniejsze w życiu. Po za tym temat motoryzacji porzuciłem w całości. Szkoda mi na to kasy. Wolę już chatę doposażyć w fajne "smart" rozwiązania. Nawet mogę już do okapu gadać i reaguje


kszyhu napisał(a):
Życie weryfikuje nasze potrzeby. Po prostu o tym nie wiemy dopóki nie przełamiemy rutyny. Później się okazuje że można bez czegoś żyć i jakoś funkcjonować. Ja też pozwoli dochodzę do tego etapu.


Właśnie jestem na tym etapie - nowe miejsce zamieszkania ważniejsze niż pasja motoryzacyjna :D Zrozumiałem to w momencie projektów i liczenia wydatków i może bmw mogłoby zostać ale nie miałbym czasu go pieścić wiedząc że mam inne priorytety ;)

Ufo wizualnie nigdy do mnie nie przemawiało, jak widać nie jest takie niezawodne jak opisują portale motoryzacyjne :P Ładuj radio jak już jest, niech umila podróże :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 25 stycznia 2021, 08:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29613
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
tak to jest jak do auta podchodzisz użytkowo, bez pasji ;) nie wybaczasz błędów :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 26 stycznia 2021, 16:41 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3254
Lokalizacja: ZIELONKA
Moje BMW: E92 M3
Kod silnika: S65
Garaż: e92 M3 DKG Schwarz 2 | BMW e36 318IS Alpinweiss | Porsche Macan S | Mini Countryman | Mazda MX-5 NB | Opel vivaro XD | Ford Connect XD
kszyhu napisał(a):
///david napisał(a):
gdybys zakupił choćby takie e87 120d to na pewno chęć działania przy autach by Ci nie minęła

Miłosz rozglądał się za e87, więc to nie jest tak, że porzucił zapał przez markę.


2lata temu kupiłem e87 srebrna 120dA w stanie No zuch polski salon przebieg 180k km potwierdzony przez kominiarza z kontrasygnata wikarego za... 18k ? Włożyłem chyba 2/3k (tarcze klocki jakieś amory) zrobiłem chipa na 207km/420nm i mnóstwo nowych hotchatchy siadało, do tego nie muszę tłumaczyć jak jeździ się e87 (bajka za ten hajs) Do tego tam zf 6hp19. Za podobny hajs nie spojrzałbym na inne podobne auto nawet, a już w szczególności fwd. Byłby z nami dłużej (auto dziewczyny) ale przerysowala bok i trzeba było się pożegnać. No ale mega auto, oczywiście e87. Civic tej generacji podobał mi się w dniu premiery bo był futurystyczny.

_________________

E46 M3 Alpinweiss III viewtopic.php?f=89&t=171180
BYŁO:
E92 335i Schwarz 2 IC turboworks + Charge Pipe Turboworks
367KM/541NM http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167595

e39 540iA SEDAN CANYONROT ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147863

e36 318is Coupe HELLROT MOTORSPORT INTERNATIONAL LIMITED EDITION ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145412

e36 328i Coupe ALPINWEISS III
->> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141651[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Honda Civic 8 sport pakiet Grand Prix 2.2 i-ctdi
PostNapisane: 27 stycznia 2021, 17:30 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
kszyhu napisał(a):
Choć póki w garażu czeka nałóg
właśnie myślę nad garażem, ale nie dlatego żeby autko miało super i dla autka... tylko dla mnie żeby nie skrobać, mieć suche ciepłe, żeby kata nie wycięli, bo jakaś plaga ostatnio.

alduwiel napisał(a):
Fajnie działasz Milosz, miło poczytać.

Właśnie ja nie chcę już działać :D tak jak ostatnio aygo dałem na serwis tzn przegląd, przyszedł chłop i wszystko idealnie. A tu zapomniałem że i 1,5k poszło na naprawę klimy, też ogromna przypadłość tych aut, ale nie szło jezdzic tym latem i musiałem.

///david napisał(a):
Natomiast w tym budżecie jest sporo bmw
pewnie że jest, miałem gdzieś nawet foty. Może kiedyś wstawię. Szukałem różnych aut od e46 330d po 1er czy volvo s60 kończąc na wyznaczeniu promienia 100 km od domu i kupienia czegos co się nie rozpadnie. Civik się trafił 99,6 km od miejsca zamieszkania ;) Ludzie takie szroty sprzedają, że to przechodzi ludzkie pojęcie. Dla przykładu 1er, wystawiła kobieta, bezwypadek 2.0d automat. Zadzwoniłem pojechałem, na miejscu dwa typy bez właścicielki myślę ok. Oglądam i już widzę że będzie wesoło. Szczeliny takie że buta można było włożyć. Żaden, żaden ogranicznik drzwi nie trzymał. po otwarciu maski wszedzie biało od pasty. No nic launch w kieszeni, miernik w kieszeni i jedziemy z lakierem. Średnio 1200-1500 um na całym aucie. Chłop mówi panie masz pan miernik spie#dolony. Zmierz se swojego grata (miałem wtedy toledo 2 remontowe) przykładam 120-140 prawie na całym rumplu... Po odpaleniu dziwnym trafem check (wczoraj nie było mówili) i oczywiście poduchy. Nawet nie podpinałem pod kompa. Trochę pojeździłem pooglądałem i dramat, a chyba oglądałem na spokojnie około roku z tego co pamiętam.

kszyhu napisał(a):
Miłosz rozglądał się za e87, więc to nie jest tak, że porzucił zapał przez markę.

Jakby się trafiła fajna 1 wziąłbym bez żadnego ale, no ale niestety te co oglądałem jak z Tobą pisałem to nie nadawały się nawet na wrak race.

gamil napisał(a):
Zrozumiałem to w momencie projektów i liczenia wydatków i może bmw mogłoby zostać ale nie miałbym czasu go pieścić wiedząc że mam inne priorytety

Ja wolałem np "przepłacić" za sprzęty domowe niż dopłacić do lepszego auta. Te przepłacić wiadomo z przymrożeniem oka, ale wziąłem sprzęt electroluxa z najwyższej półki i nie żałuję. Od razu mogę polecić piekarniki parowe elecroluxa te steam boost, jedzienie wychodzi rewelacyjne nawet jak robi amator taki jak ja.

gamil napisał(a):
Ufo wizualnie nigdy do mnie nie przemawiało, jak widać nie jest takie niezawodne jak opisują portale motoryzacyjne

Ostatnio na grupie napisałem żeby przestali popadać w samozachwyt, bo niestety ale szału nie ma. To myślałem że im pryszcze powystrzelają z nerwów. Jak ktoś mógł tak napisać. Dramat Ci ludzie, mam wrażenie że nie siedzieli nawet w innym samochodzie jak civik.

Tak jeszcze też sprostuje, tu jest masa niedoróbek, które idzie poprawić oczywiście co już wspomniałem wcześniej robię, ale czytając te gazety artykuły czy grupy to ludzie chyba żyją w alternatywnym świecie. Wydaje mi się że po prostu jestem już za stary na takie auto. Dla młodego myślę spoko alternatywa zamiast 1er czy golfa.

DaaN napisał(a):
tak to jest jak do auta podchodzisz użytkowo, bez pasji ;) nie wybaczasz błędów

W punkt ;)

grabolek363, jakby coś sensownego było to i owszem. Zwłaszcza że przekonałem się do tej 1 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL