BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 07:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: dzik320d -->>Mini f55 Cooper S, smutna decyzja po wakacjach
PostNapisane: 27 sierpnia 2020, 12:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 392
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 135i, f54.
Kod silnika: n55, b46
Hej,
nie będę ukrywał, że sercem jestem cały czas przy opcji zakupu właśnie mini. Clubman albo Countryman. Co do alfy to troszkę naczytałem się o jej silniku właśnie 2,0 i raczej sceptycznie podchodzę, chociaż z wyglądu petarda:)
Będę przeglądał IAAI i Copart-a, popatrzę jak kształtują się ceny sprzedaży, przekalkuluję i zobaczę na co będzie mnie stać :hyhy:
Ale to wszystko dopiero po sprzedaży a to może potrwać.
Smutna prawda jest taka, że potencjalny kupujący przeglądając ogłoszenia w głównej mierze kieruje się ceną. Dla mnie najgorszą z możliwych opcji jest kupowanie samochodu używanego, który wiemy, lub spodziewamy się że był uszkodzony i nie mamy pewności jak był naprawiany. I tu właśnie w grę wchodzi cena. Przeglądając używane samochody z USA, nawet jeśli są pięne to 99% tych samochodów w Polsce nie zrobiło nawet kilometra, czyli samochód sprowadzony typowo na handel I tutaj powinno się rodzić pytanie, Jak był naprawiany. Pamiętajmy, ze spraw dotyczy jeszcze bardziej samochodów z europy bo tu prawi nic nie da się sprawdzić. Jaki miał przebieg, co było uszkodzone itp, Na tym właśnie żerują handlarze. ja sprzedając samochód jestem gotów pojechać z nim wszędzie na sprawdzanie. Wiem że, odpukać, gdybym miał wypadek w tym samochodzie to wszystko zadziała jak w fabrycznie nowym. Wiem też że aby sprostać realiom rynku będę musiał zejść z ustalonej przeze mnie ceny, ale taki mamy rynek.
Przepraszam za zbyt długo wywód:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: dzik320d -->>Mini f55 Cooper S, smutna decyzja po wakacjach
PostNapisane: 28 listopada 2020, 20:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 392
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 135i, f54.
Kod silnika: n55, b46
Dawno mnie tu nie było ale historia z f55 już dawno się niestety zakończyła. Samochód znalazł nowych właścicieli. W ogłoszeniu był całe 5 dni. Mam nadzieje, że będzie długo i dobrze służył kolejnym właścicielom. Przy sprzedaży było mi cholernie smutno, przez kilka dni mocno żałowałem. Zwłaszcza, że przez kilka tygodni nic a nic nie było na Copart i Iaai. Była bryndza. Po 3 tygodniach dopiero było, ale to już niwa historia i można ją będzie śledzić w nowym wątku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL