BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Automation game (budowanie silników i aut)
PostNapisane: 22 kwietnia 2013, 15:40 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 26
Cześć,

Chciałbym zrobić taką małą reklamę gry Automation (nie, nikt mi za to nie płaci, po prostu uznaję, że jest fajna :P ).
Tutaj jest strona gry: http://automationgame.com/

Ważne: Gra nadal jest w procesie tworzenia, jest to tak zwana gra indie, czyli tworzona przez "niezależnych twórców" (czytaj 2-3 osoby, które mieszkają gdzieś w buszu Australii :hyhy: ). Prawdopodobnie prace nad nią zostaną zakończone za jakieś 2 lata (jeśli nie dłużej). Gra na chwilę obecną dostępna jest w fazie produkcyjnej, jednakże jak dla mnie już teraz jest grywalna.

O co w tym chodzi? W grze (w przyszłości) naszym zadaniem będzie konstruowanie silników, samochodów i robienie na tym profitu :hyhy:, czyli połączenie pewnego rodzaju strategii, gry ekonomicznej i symulacji. Na chwilę obecną można budować silniki I4, I6 (rzędowe 4 i 6 cyl) oraz V8.

W przyszłości będą dostępne silniki:
    Rzędowe: I3, I4, I5, I6
    Widlaste: V6, V8, V10, V12
    Boxer: B4, B6

Można regulować:
    średnicę i skok tłoka
    materiały z których zbudowany jest silnik
    rodzaj głowicy
    gaźnik bądź wtrysk
    kompresję
    stopień otwarcia zaworów
    zmienne fazy rozrządu
    zmienny stopień wychylenia zaworów
    max obroty
    mieszanka paliwa
    typ dolotu (na razie jest wolnossący lub turbo dla I4/I6 bądź twin-turbo dla V8, w przyszłości mają dojść np. kompresory)
    układ wylotowy, średnica tłumika
    i jeszcze parę innych fajnych rzeczy :)
Potem oczywiście dostaje się wykres mocy, momentu, zużycia paliwa i inne dane na temat zbudowanego silnika. :)

Gdzieś w okolicach 3 kwartału roku ma w końcu dojść projektowanie pełnego auta, projektowanie ma zawierać:
    design auta
    wyposażenie
    rodzaj zawieszenia
    typ ramy podwozia
    przełożenia skrzyni
    no i ofc będzie można wrzucić swój silnik :D

Możecie za darmo pobrać demo i pobawić się silnikami I4, a jak ktoś zaszaleje (jak np. ja) i wygrzebie 25 USD na "pre-ordera", to dostanie dostęp I6, V8 i turbinek. :) No i oczywiście wszystkie aktualizacje w przyszłości już za darmo. Jak ktoś chce jeszcze bardziej zaszaleć, to za 35 USD jest "Forced induction version" i w niej dostanie się w przyszłości silniki V16 oraz soundtrack, artbook w pdfie i inne bajery z tego co pamiętam. Do zabaw z turbinkami wystarczy wersja za 25 USD (żeby ktoś się nie zmylił nazwą). ;)

Tak na zachętę jeden filmik zrobiony przeze mnie, jednakże zrobiony był jeszcze w grudniu, kiedy to nie było turbin w grze:
http://youtu.be/PljTAgGFYYo

To przy okazji zrobię sobie małą reklamę swojego kanału na YouTube, mam nadzieję, że nie ma nikt nic przeciwko :P : http://www.youtube.com/user/lookastdu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Automation game (budowanie silników i aut)
PostNapisane: 24 kwietnia 2013, 14:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: Mogilno
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
Rozbudowana wersja "Monster Garage" :D

jak wyjdzie to napewno sie pobawie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL