BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 23:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 09:08 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7022
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
myślę. że przy moim stylu jazdy 50/50 miasto/trasa spalanie będzie podobne z lpg oczywiście nawet jak będzie tam a 2-5zł/100km rożnicy to przy moich przebiegach 15k rocznie to nie jest duża różnica


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 11:06 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 617
Lokalizacja: Ciecin
Moje BMW: 320d+
Kod silnika: M47D20
Dla mnie przy nowym aucie takie minimum to 200 tys zl zeby to mialo rece i nogi. W ogole to co sie dzieje z nowymi autami to jakis dramat. Moze tandetnego plastiku, wszystko imituje to czym nie jest, od srebrnego gowna majacego byc aluminium, przez blyszczace gowno majace byc chromem po pierdzenie z glosnikow majacych byc dzwiekiem silnika (posluchajcie na yt jak to fatalnie komputerowo brzmi w nowym Espace). Do tego ta stylistyka napuchnietego nosorozca. Postawisz E32 przy Aurisie/i30 i wyglada jak malutki karzelek przy tych nadmuchanych plastikach. Popierniczylo sie tez z silnikami, zauwazyliscie ze ciezko znalezc wogole pojemnosc silnikow w konfiguratorach? Poukrywane gleboko w cennikach, a oznaczenia modeli sugeruja kompletnie co innego.

Jedyne czego mi brakuje w E39/E38 przy jezdzeniu tym jako dupowozem to nowoczesnych automatycznych skrzyn biegow i nowoczesnych systemow multimedialnych. Z wyposazenia ktorego nie ma to chyba tylko mozna plakac za aktywnym tempomatem genialnym w np. zatloczonych autostradach Holandii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 11:30 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7022
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
mi multimediów nie brakuje

natomiast zgodzę się, że 6 biegowego dobrego automatu z e60 tu brak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 13:49 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
Znaczenie ma punkt odniesienia :). Porównywalnego do octawii nowego fokusa, który ma wnętrze na poziomie 1er, można kupić za 75 tys zl. W fordzie, w przeciwieństwie do skody są elastyczni jeśli chodzi o negocjacje ceny bez względu na porę roku. Korzystniejsze też sa w fordzie oferty z wyprzedaży rocznika.
75 tys zł zakup fokusa, 30 tys zł wartość po 5 latach, 45 tys zł straty + 15 tys zł serwis (przy tych samych założeniach, że nowe auto).

fokus 60 tys zł kosztów/5 lat

e38 45 tys zł kosztów/5 lat

Róznica 15 tys zł/ 5 lat, ale E38 będzie paliło więcej wiec trzeba doliczyć za kilka tys zł lpg.

Czy to duża rożnica czy mała, indywidualna ocena. Poza tym 5 letnie auto z polskiego salonu od 1 właściciela szybciej się sprzeda niż 20 letnie e38.

Wiadomo, kazdy kupuje co uważa, bo to jego pieniadze.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 15:36 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7022
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
no tak tylko gdzie focusowi miejscem do e38??? a ja mam 195cm wzrostu żona 185cm i do tego dwójka dzieci..........

focus jest po prostu za mały octavia jest jednak większa w zasadzie octavia jest najtańsza jak chodzi o wielkość

po drugie do forda mam uraz miałem tylko raz i tyle awarii co on miał to głowa boli


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 15:39 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 14125
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Zdzira, wiesz ile kasy kosztuje utrzymanie E32. E38 jest autem droższym w utrzymaniu. Chyba,ze zakładasz,ze bedziesz jezdził jakims śmietnikiem.

Ogólnie uważam,ze E38 740iA to kiepski pomysł na tani dupowóz do tłuczenia.

_________________
Obrazek
Najpiękniejsza na świecie jest Olabmw w mojej becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 16:04 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7022
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
ogółem utrzymanie w dobrym stanie technicznym e32 wcale drogie nie jest Frank

Mnie kosztowały kupę kasy modyfikacje

Bo chciałem hamulce mocniejsze bo manual bo remont kapitalny bo lakier bo nowe teile z aso itp gdyby nie to to e32 wcale nie powala cenami wg mnie przynajmniej na tle nowego auta gdzie musimy do gwarancji serwisować się w aso a tam wtedy byle gówienko kosztuje

a właśnie sam miałem e39 540 na co dzień i jak oceniasz współpracę z autem bo pamiętam, że byłeś w miare zadowolony chyba??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 16:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
No, ale porównywanie kosztów utrzymania leciwego z racji wieku e32 z nowym autem na gwarancji nie jest do końca na miejscu. W e32 jest sporo więcej elementów ktore trzeba wymieniać z racji wieku. Jak bierzemy nowe auto z salonu to na starcie mamy nowe auto i pierwsze 100 tys km z reguły pokonuje się bezobsługowo po za okresowymi przegladami gwarancyjnymi, a jak sie wysra coś nie eksploatacyjnego to wlasnie od tego jest gwarancja :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 16:18 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7022
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
no tylko choćby te głupie przeglądy kosztują sporo jak pisałem vw amarok 1300zł za wymiane oleju z przeglądem

w tej cenie w e38 filtry oleje i hamulce z przodu już bym wymienił.....

poweim tak gdybym chciał e32 utrzymać sprawne technicznie i zadbane ale nie lizac na siłę i nie iwestowac dla frajdy to wydałbym na e32 z 15 tysięcy w 5 lat maks???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 16:22 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7022
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
tak naprawdę 70k wydałem na e32 bo miałem fantazję nazwijmy to a jakieś 20-30 bo musiałem i to i tak kupowałem dobre części i robiłem wiele rzeczy niepotrzebnie bo też chciałem

tak naprawdę w e38 boję się głównie wysokotemepraturowego układu chłodzenia żeby wąż gdzieś nie jebnął na trasie

po drugie skoro nie bmw to co wybrać, żeby nie było plastikowym badziewiem??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 16:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7468
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
Zdzira 850I, jesli nie bmw to moze w211 e500? Osobiście sie nad takim autem zastanawiałem , fajny wóz :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 16:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
Ciężko będzie komukolwiek sprecyzowac dokładnie co powineneś kupić bo to ma być Twoje auto i musisz je ocenic według swoich kryteriów :D


Stać Cie na niebagatelnie drogie fantazje w indywidualizowaniu i dopieszczaniu przepięknego e32, to wymiana w e38 gumowych elementów chłodzenia które po wymianie przeżyją pewnie kolejnych kilku właścicieli nie powinna być problemem. Skłaniasz się ku e38, umówmy się, to jest 'stary kapeć' biorąc pod uwage wiek tych aut. W tylu letnich autach niezaleznie od tego czy to będzie Passat, Astra, e38 czy cokolwiek innego elementy które są narażone na działanie skrajnym temperatur czyli wszystkie gumy, opaski, przewody odmy itd itp albo same puszczą któregoś dnia, albo przypadkiem dotkniesz i się w ręce rozleci. Na to trzeba być przygotowanym :)

Ja stojąc przed takim dylematem jak Ty, że mam mocne, wygodne, dopieszczone dające frajde z jazdy auto które z racji świetnego stanu ma zostac autem weekendowym, na codzień wybrałbym komfortowego, dynamicznego 4 buta w automacie z segmentu E gdzie koszty utrzymania są niższe od segmentu topowych limuzyn, a auto jest z reguły większe, wygodniejsze i lepiej wyposażone od 3er A4 etc.


///david, mnie uprzedził, pisząc tego posta właśnie W211 E500 siedział mi w głowie. Młodsze od e38, podejrzewam, że równie wygodny, dobrze wypożony w automacie i opcjonalnie w napędzie 4 matic. No i samo auto prezentuje się bardzo elegancko ! Bez oznaczeń wiekszośc i tak pomysli, że to E320CDI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 17:18 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7022
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
nie mam pewności czy mercedes e500 będzie tańszy od bmw 735/740

po drugie to mogę wziąć e39 teoretycznie też segment niżej

ale odnosze wrażenie, że czy to e39/38 to ta sama cena serwisu

tak samo mercedes e/s też podobnie

4matic fajna rzecz ale tam jest często też słynny airmatic niestety po drugie wnętrze merca mniej mnie jara

myślałem o audi ale zawieszenie słynny drogi wielowachacz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 17:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 15802
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
E32/E34 podobne koszty, E39/E38 podobne koszty, E36/E46 podobne koszty. Tak to wygląda, przy czym najdroższe E39/E38.

Utrzymanie auta w stanie zapewniającym bezpieczeństwo i niezawodność jest 3x tańsze od robienia fun cara i dopieszczania. Albo nawet jeszcze większa różnica, także ja bym brał jakieś E39 528ia. Obiektywnie patrząc nie zabraknie ani komfortu, bo będzie nieco wyższy raczej jak E32 ani miejsca ani osiągów ani ekonomii z lpg, a na wartości to już nic nie traci prawie, a kombiaki to w ogóle tanie jak barszcz. Brać bez nivo jak Ci zbędne lub wywalić i wstawić normalny zawias i 100x lepsza opcja od nowego gówienka. Na cholerę Ci te multimedie, plastik fantastik i chora utrata wartości? Kamera cofania to przydatny gadżet i aktywny tempomat, za który i tak byś pewnie nie dopłacił, bo chorą kasę chcą, a kamerę do starego BMW można sobie dołożyć. Do tego obecne auta to jednorazówki i jak skończy się serwis to zaczną się srać te ich zdownsajzingowane badziewia... nie jest to reguła, ale jakiś trend. Wtedy zaczną się koszty niemniejsze jak E38, a wartość będzie spadać na łeb na szyję.

Ktoś porównywał focusa do e38... no ale nawet jak wyjdzie tyle samo PLN to wolisz jeździć bmw 7er, czy kompaktem od forda?!

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 18:14 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 34
Posty: 3082
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: 540i
Garaż: Volvo S40 II 2.0d
Zdzira 850I napisał(a):
myślałem o audi ale zawieszenie słynny drogi wielowachacz


BMW w latach '90 też powinno mieć wielowahacz dopiero teraz do tego doszli. Ja bym się tego zawieszenia nie bał moi rodzice mają A4 B5 już jakieś 10 lat i nie narzekają. Czasami jeżdżę ich autem i to zawieszenie na prawdę dużo lepiej się prowadzi od old schoolowego zawieszenia w E39 (mowa o przednim zawieszeniu konstrukcja bardzo podobna do tej w E28). Chociaż E39 na swój sposób też się fajnie prowadzi. Co prawda co dwa lata zmieniają po jednym lub dwóch wahacza, ale wg mnie lepiej od razu zmienić wszystkie wahacze z przodu kupić np. zestaw Lemfordera i mieć spokój na lata.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 19:18 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
Superb 4x4? Od koloru do wyboru, nawet 3.6 V6. Pół skóra, skóra, full wersja laurin & klement.


jiGsaw napisał(a):
Ktoś porównywał focusa do e38... no ale nawet jak wyjdzie tyle samo PLN to wolisz jeździć bmw 7er, czy kompaktem od forda?!


Ja pisałem i wybieram nowego fokusa o jakości porównywalnej do F20, ponieważ
waskii napisał(a):
e38, umówmy się, to jest 'stary kapeć' biorąc pod uwage wiek tych aut. W tylu letnich autach niezaleznie od tego czy to będzie Passat, Astra, e38 czy cokolwiek innego (...)

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 19:28 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7022
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Powiem tak nowego auta nie będzie i koniec kropka. Kto chce niech sobie kupi.

Ja już miałem i mi przeszło:-)

Uważam że ideałem będzie chyba e39 530ia o ile styknie mi kasy

Szkoda że w e38 nie bylo tego silnika


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 6 listopada 2015, 23:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 4264
Lokalizacja: Poznań
Krzysiek_E34 napisał(a):
Jedyne czego mi brakuje w E39/E38 przy jezdzeniu tym jako dupowozem to nowoczesnych automatycznych skrzyn biegow i nowoczesnych systemow multimedialnych. Z wyposazenia ktorego nie ma to chyba tylko mozna plakac za aktywnym tempomatem genialnym w np. zatloczonych autostradach Holandii.

w E38 był dostępny ACC.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 7 listopada 2015, 01:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 15802
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
renoraines napisał(a):
Superb 4x4? Od koloru do wyboru, nawet 3.6 V6. Pół skóra, skóra, full wersja laurin & klement.


jiGsaw napisał(a):
Ktoś porównywał focusa do e38... no ale nawet jak wyjdzie tyle samo PLN to wolisz jeździć bmw 7er, czy kompaktem od forda?!


Ja pisałem i wybieram nowego fokusa o jakości porównywalnej do F20, ponieważ
waskii napisał(a):
e38, umówmy się, to jest 'stary kapeć' biorąc pod uwage wiek tych aut. W tylu letnich autach niezaleznie od tego czy to będzie Passat, Astra, e38 czy cokolwiek innego (...)


no ale co to za argumentacja? :mur: bo nadal nie widzę żadnej kategorii gdzie nowy focus deklasuje zadbane e38 w lpg. poza rocznikiem.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dupowóz na co dzień spod znaku BMW
PostNapisane: 7 listopada 2015, 02:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Wydaje Mi się iż e38 nie będzie tak mocno awaryjne biorąc pod uwagę przebiegi jakie robi Zdzira 850I bo jak Sam wspomniał są to okolice 15 tyś km rocznie a to bardzo mało jak na dupowóz ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL