BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 16:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 21:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
qqiz napisał(a):
VW robi porządne auta.


:rotfl: :rotfl:

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 21:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 13347
Moje BMW: Gtv
qqiz co do wad tego twojego Punta to rozwiń jak możesz :kwasny: co masz na myśli mówiąc a drogim oleju, rozrządzie czy tym felernym ABS-ie ??!!
w którym samochodzie rozrząd jest tanią, rzeczą ?? eksploatacja kosztuje :kwasny:
No i hałas we wnętrzu :rotfl: :rotfl: :rotfl: to nie lexus :rotfl: :rotfl: :rotfl:

kupując sportinga to juz wiadomo jak jezdzisz, więc tarcze też się zużywają.

Jednak co do alfy to nie mam pojęcia jak jest bo nie miałem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 22:23 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
qqiz napisał(a):
Nie ma to jak czytać, że FIAT robi świetne samochody :rotfl:

W takim razie, czemu wybieracie BMW?

Wystarczy spytać pierwszego lepszego mechanika o awaryjność FIATÓW.
Ich marna jakość to nie żaden mit, tylko fakt.

Myślicie, że dlaczego jeździ całe mnóstwo 15 czy 20 letnich passatów, golfów, polówek?
Bo VW robi porządne auta.

A teraz zastanówcie się ile mijacie starszych FIATÓW na ulicach.

Kwestia słabej jakości fiatów, to chyba dość oczywista sprawa.
A jak napisał o tym chłopak bez prawka, to się na niego rzucacie. Może to kompleks kwaśnej cytrynki? :hyhy:

Ja miałem 3 fiaty.
Ostatnim był Punto II jtd sporting 2003r
Wady:
- piekielnie drogi olej i rozrząd
- badziewnie działający ABS
- trzeszczące plastiki
- zacinające się zamki
- hałas we wnętrzu
Przy przebiegu 102tkm kończyły się drugie tarcze.
Auto miało 5 lat.

Kolejnym potwierdzeniem dość oczywistej tezy jest nowa alfa 166 znajomego, kotra przez 2 lata spędziła 5 miesięcy w serwisie i miła np. wymieniony motor.

Oczywiście zaraz ktoś napisze, że to tanie auta są.
No właśnie, są tanie, a cena w dużej mierze odzwierciedla jakość.



pozdrawiam


Fiat dobre auta, ale w klasie małolitrażowej.

Napisz kto jeżdzi 15-20 letnimi szmelcwagenami. Jezdzą nimi buraki, w białym sweterku z łancuchem i pasażerkami w białych kozakach, szmelcwagen ze spojlerami i anteną cb 1,8 na dachu :rotfl: , typowy wiejski tuning :rotfl:. Widać to dokładnie przed centrum handlowym czy przed kinem, szmelcwagen z rejestracją z pipidówki.

Przeczysz sam sobie :D, narzekasz na fiata, a miałeś aż 3 fiaty, gdybyś był antyfiatowski nie kupiłbys żadnego to raz. Dwa kupiłeś malego, zwinnego turbodiesla z odpowiednim momentem, żeby sobie szybko pomykac, a skoro sie lubi przyspieszać, to trzeba tez hamować i ponosić koszty wymian eksploatacyjnych w sportingu. Po trzecie mogłeś sobie kupić przereklamowane tdi.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 22:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
jak ja to lubię, u siebie na podwórku mam BMW 540iA i dwa Fiaty: Bravo 1,9 MJet 2007 i Doblo 1,4 2008. Wcześniej w mojej najbliższej rodzinie śmigało 8 różnych Fiatów, bardzo różnych od CC do Ulyssesa. Na żadnego Fiata nie powiem złego słowa.

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 23:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 148
Lokalizacja: Radom
Kucharz jak masz praktycznie nowe samochody to co ma ci sie psuć....jak jesteście takimi zwolennikami to kupcie sobie jakies uno czy punto sami kupujcie czesci i naprawiajcie to zobaczymy czy bedziecie mieli takie same zdanie jak teraz ;)

_________________
' chwytam za kierownice jak zorro za lejce '


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 23:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
renoraines napisał(a):

Napisz kto jeżdzi 15-20 letnimi szmelcwagenami. Jezdzą nimi buraki, w białym sweterku z łancuchem i pasażerkami w białych kozakach, szmelcwagen ze spojlerami i anteną cb 1,8 na dachu :rotfl: , typowy wiejski tuning :rotfl:. Widać to dokładnie przed centrum handlowym czy przed kinem, szmelcwagen z rejestracją z pipidówki.


1. oczywiście nigdy nie widziałeś żadnego buraka w sweterku ani laski w białych kozaczkach w fiacie :rotfl:
2. operując tego typu "logiką" każdy posiadacz bmw to przestępca lub nasterydowany ćwierciak
3. chyba źle zrozumiałeś moją wypowiedź. Wcale nie odnosiła się do właścicieli aut. Chodziło w niej o to, iż 20 letni VW jeszcze jeździ i istnieje, a 20 letni fiat to jedynie wspomnienie pana złomiarza :rotfl:

renoraines napisał(a):
Przeczysz sam sobie :D, narzekasz na fiata, a miałeś aż 3 fiaty, gdybyś był antyfiatowski nie kupiłbys żadnego to raz.


Nie jestem "antyfiatowski" z urodzenia. Gdybym nie miał fiata, to skąd miałbym mieć doświadczenie w kwestii o której się wypowiedziałem? Opieram swoją opinię na własnych testach. To chyba świadczy na rzecz wiarygodności mojej opinii, a nie przeciwnie.
Twoja wypowiedź, Szanowny Kolego, jest w tym momencie dalece nielogiczna.


renoraines napisał(a):
Dwa kupiłeś malego, zwinnego turbodiesla z odpowiednim momentem, żeby sobie szybko pomykac, a skoro sie lubi przyspieszać, to trzeba tez hamować i ponosić koszty wymian eksploatacyjnych w sportingu. Po trzecie mogłeś sobie kupić przereklamowane tdi.


1. Używam hamulców raczej w każdym aucie i nie sądzę żeby były one stosowane rzadziej i delikatniej w takim np. 325 niż w fiacie punto. Chyba się zgodzisz. Kolejny pusty argument.
2. Różnica tkwi w częstotliwości wymian i ich kosztów, czyli ile złotówek na przejechany kilometr musisz wydać na części. W fiacie ten wskaźnik oceniam jako wysoki
3. Co wnosi możliwość kupna tdi do sprawy jakości fiatów?

MaTiMa napisał(a):
qqiz co do wad tego twojego Punta to rozwiń jak możesz :kwasny: co masz na myśli mówiąc a drogim oleju, rozrządzie czy tym felernym ABS-ie ??!!
w którym samochodzie rozrząd jest tanią, rzeczą ?? eksploatacja kosztuje :kwasny:


1. ABS raz działał zbyt czule, a raz się "zwieszaL". Serwis nie stwierdził żadnej usterki.
2. wymiana rozrządu kosztowała, o ile dobrze pamiętam 1000zł.
3. Nie w każdym aucie rozrząd trzeba wymieniac tak czesto, w niektorych wlasciwie wcale, vide m43 lub choćby yaris
4. olej polecany przez producenta to jakis kosmos za litr. Nie pamietam, ale to ta ich selenia
5. eksploatacja kosztuje, to rzecz oczywista. W fiacie wyjatkowo dużo




MaTiMa napisał(a):
No i hałas we wnętrzu :rotfl: :rotfl: :rotfl: to nie lexus :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Hałas we wnętrzu nie jest chyba zaletą. Jest wadą. Wymieniałem wady fiata. To, że jest tani nie znaczy, ze halas przestaje byc wadą. Nie rozpatrujemy stosunku jakosci do ceny, tylko jakość

MaTiMa napisał(a):
kupując sportinga to juz wiadomo jak jezdzisz, więc tarcze też się zużywają.


Jeździłem tym punto jak każdym innym swoim autem i nie porównuje jego zużycia ze zużyciem auta mego dziadka, tylko moich innych aut.

MaTiMa napisał(a):
Jednak co do alfy to nie mam pojęcia jak jest bo nie miałem.


Jest taki dowcip:

Czemu wszyscy wlaściciele alf z miasta się znają?

Bo codziennie spotykają się na kawie w serwisie :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Naprawdę podejrzewam wychwalających jakość fiatów o kwaśną cytrynkę :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 23:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
Nie lubie fatów gdyż mieliśmy kiedyś nową pande 1,2 jeżdziła nią moja mama i paliło to 10l po miescie :przestraszony: a ona nie przekracza 3tyś. jak ja tym nieraz sie przejechałem to 12l potrafiło po miescie zeżreć a wiadomo jaką to ma moc, z założenia to jest auto miejskie IMO spalanie to priorytet powienien być. tandetne wykonczenie i skrzypiace plastiki można jeszcze wybaczyć bo w koncu auta te są tanie.co do ulysse ostatnio tym jechałem haha co to za sprzęt, hamulec ręczny ma po lewej stronie a kontrolki wielkości łebków od szpilki zero czytelności nie mówiąc już o ogolnym wyglądzie wnętrza bo to indywidualna sprawa.

Co do tematu to myśle że to nie jest najszczęśliwszy pomysł...

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 23:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
qqiz napisał(a):
3. chyba źle zrozumiałeś moją wypowiedź. Wcale nie odnosiła się do właścicieli aut. Chodziło w niej o to, iż 20 letni VW jeszcze jeździ i istnieje, a 20 letni fiat to jedynie wspomnienie pana złomiarza :rotfl:


Polemizował bym.

qqiz napisał(a):
Gdybym nie miał fiata, to skąd miałbym mieć doświadczenie w kwestii o której się wypowiedziałem? Opieram swoją opinię na własnych testach. To chyba świadczy na rzecz wiarygodności mojej opinii, a nie przeciwnie.


Ok, ok, ale skoro to takie parchy to dlaczego do takich wniosków dochodzisz dopiero przy trzecim aucie?

qqiz napisał(a):
Nie rozpatrujemy stosunku jakosci do ceny


A powinniśmy.

qqiz napisał(a):
Naprawdę podejrzewam wychwalających jakość fiatów o kwaśną cytrynkę :hyhy:


Przecież nikt tu ich nie wychwala "och, jakie one wspaniałe", poprostu nie zgadzamy się z opiniami że fiat to gó***

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 23:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
wipeer napisał(a):
nową pande 1,2 jeżdziła nią moja mama i paliło to 10l po miescie


u nas Panda 1,1 paliła średnio 6-6,5 L

wipeer napisał(a):
co do ulysse ostatnio tym jechałem haha co to za sprzęt, hamulec ręczny ma po lewej stronie a kontrolki wielkości łebków od szpilki zero czytelności nie mówiąc już o ogolnym wyglądzie wnętrza bo to indywidualna sprawa


ja mam przyjemność śmigać czasami niestety tylko 2,0 JTD i poza zbyt słabym silnikiem nie dostrzegam wad, wygodne, bardzo komfortowe auto, o ładnym i bardzo funkcjonalnym wnętrzu

w żadnym z 8 byłych i 2 obecnych Fiatów nie dostrzegłem skrzypienia plastików, faktem jest jednak, że każdy Fiat kupowany był nowy, i najdłużej po 4 latach zostawiany w rozliczeniu przy zakupie kolejnego

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 00:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
no nasza panda też była nowa i mielismy ją 3 lata żeby nie to spalani(może kupiliśmy zajechaną pande z salonu ;) ) to za taką cene jeszcze by uszło jako autko dla kobiety do porusznia sie po miescie :) a co do ulysse to jest to moja subiektywna ocena po przejażdzce samochodem takze z silnikiem 2,0JTD. być może że jestem tradycjonalisą i dlatego nigdy nie zaakceptuje takiego stylu wnętrza. nawet zegarów na środku typu yaris nie toleruje po pierwsze z powodu mojego "widzi mi sie" no i po drugie jest to jednak mniej czytelne rozwiązanie. Pozdro!

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 13:15 
hallooo :cisza:

temat jest o współpracy Fiata z BMW, a Wy o jakimś punto dziadka wujka co palił 10l na 100km i się ABS psuł. Co to ma do tego? Czy Fiat będzie razem z BMW robił nowe 7er?

Nowe M5 będzie miało silnik z punto HGT?

BMW współpracuje z PSA, czyli Peugeotem i Ćitroenem, a sami mówicie, że nie kupuje się samochodów na F: czyli Fiat, Ford i właśnie Francuskich! Nie mniej jednak ta współpraca z PSA wychodzi BMW na dobre, Mini jest świetnym autem, w swojej klasie jest bezkonkurencyjne, MiTo to jednak nieco inny segment rynku i do nieco innych odbiorców to auto jest adresowane.

Jak można oceniać współpracę na podstawie "dziadek miał"?

Ważne w tym temacie chyba jest w jakich projektach i w jakim stopniu będzie ta współpraca, bo to jest ciekawe, tytuł tematu nie brzmi: "Czy lubicie Fiaty" :znudzony:

renoraines napisał(a):
Fiat dobre auta, ale w klasie małolitrażowej.


Tym lepiej, BMW będzie się uczyć od Fehlern im Alle Teilen jak zrobić nowy silnik 1.3 do 1er :viva:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 14:08 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
Nasze punto II 2000r 1.2 60KM, od nowosci w rodzinie, pali srednio 6-6,5 benz. Podczas ostatnich duzych mrozow spaliło 7,39 l/100 km, w tym bardzo czesto silnik pracował na wolnych obrotach, zeby działo ogrzewanie, gdy sie czekało na kogoś pod domem, przy sklepie czy sprzątajac w srodku itp. To nie wiem, jak jezdzicie, ze 1.2 pali 10-12, chyba w stylu ,, sportowym'' gaz do skrzyzowania i jako pierwsi ruszacie ze swiatel. To tyle na marginesie.

Fryderyk napisał(a):
renoraines napisał/a:

Fiat dobre auta, ale w klasie małolitrażowej.


Tym lepiej, BMW będzie się uczyć od Fehlern im Alle Teilen jak zrobić nowy silnik 1.3 do 1er


Takie prace trwają nad silnikami do nowej 1: 1.3 turbo 177KM http://www.1addicts.com/forums/showthread.php?t=228299, pozostałe silniki w serii 1 mają byc nastepujace: The 116i model will make use of a 136 hp, 1.3-liter turbo, the 118i will use a 1.3-liter turbo tweaked to produce 177 hp, the 120i will get a 218 hp 2.0-liter turbo and the 3.0-liter turbocharged inline six will put out an estimated 326 hp

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Ostatnio edytowano 19 lutego 2009, 14:12 przez renoraines, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 14:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
renoraines napisał(a):
chyba w stylu ,, sportowym'' gaz do skrzyzowania i jako pierwsi ruszacie ze swiatel. To tyle na marginesie.
no mówie Ci że moja mama to 3 tys nie przekraczała a 10l palił, zimą --->100% po mieście. zresztą jak jeżdziłem na Lce taką samą panda z tym samym silnikiem to też mówił gośc że 12 im pali a tam raczej nikt nie katuje na każdym biegu do konca. chociaz na pewno przegazować sie tam niektórym zdarzy ale wątpie żeby to miało taki wpływ na spalanie.
Fryderyk napisał(a):
Tym lepiej, BMW będzie się uczyć od Fehlern im Alle Teilen jak zrobić nowy silnik 1.3 do 1er

Myśle że BMW i bez poomocy fiata świetnie da sobie rade :] tym bardziej że to BMW z reguły dostrcza silniki a bierze w zamian cos innego.

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 14:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 195
Lokalizacja: Zdolny Śląsk ;)
A ja myślę ze Spece w bmw doskonale sobie zdają sprawę ile ich marka jest warta i babola nie popchną. Ale z drugiej strony jak szybko merc podpisał umowę z chryslerem, tak się jeszcze szybciej wycofał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL