BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 17:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 11:25 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
Fryderyk napisał(a):
el Presidente napisał(a):
Kochasz BMW bo od malego dziecka masz je w rodzinie, przez lata zglebiasz wiedzę na temat marki, fascynują Cię kolejne modele.


była renault, fiat, honda, ale zakiełkowało tylko do BMW. Wg. Ciebie nie mam własnego rozumu i nie wiem co dobre?

Nie wmawiaj mi takich bzdurnych tez, że kocham BMW, bo miałem w rodzinie od dziecka, ja umiem uzasadnić DLACZEGO BMW, mimo, że lubię niektóre modele MB, zwłaszcza W123, oraz G, na G nie ma odpowiedzi ze strony BMW i chyba nigdy nie będzie.


Agresji mówię stop. Nie traktuj mnie jak gówniarza z 20ma postami chłopcze. Myślę ze dalsza częśc mojego poprzedniego postu wyraźnie zasugeruje każdemu myślącemu, że moim zdaniem w wyborze marki którą się uwielbia w dużej mierze decyduje sentyment, nie wiem co w tym złego. W kazdym niemal poscie w tematach porównujących samochody BMW do innych podkreslasz jakim świetnym samochodem jeździsz, nie ukrywajmy że stare e36 z M40 pod maską nie jest juz fajnym autem, a cala forumowa sympatia do Twojego egzemplarza polega głównie na tym że ma ciekawą i miłą historię, od początku w rodzinie. I to jest fajne, i mi się też podoba, dlatego tez pozwolilem sobie z humorem zasugerować skąd bierze się Twoja fascynacja marką. Nie ukywajmy, w 90 procentach o naszym przekonaniu do marki decyduje tzw. feeling, a ten z kolei ma korzenie w miłych motoryzacyjnych wspominkach typu pierwsze zachodnie auto w rodzinie itp.

Nie podoba mi się natomiast ze nie jesteś obiektywny w swoich osądach, a broniąc marki (tez nie wiem przed czym i kim nawiasem mówiąc) jesteś w stanie naskoczyć nawet na starego forumowicza el presidente, co nigdy nikomu nie zaszkodził, a większość postów pisze z przymruzeniem oka, co jakoś wszyscy potrafia zajarzyć.

Przy całej mojej sympatii do Twojej osoby, wrzuc sobie na luz niekiedy. Kłócić to się możesz z Maćkiem, ja nie mam czasu.


Ostatnio edytowano 23 maja 2009, 11:32 przez el Presidente, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 11:30 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 691
Lokalizacja: Bolesławiec
Moje BMW: Em Fünf
Kod silnika: S62B50
Tak. Mercedes-Benz 300SL jest uznawany za pierwszy na świecie " supersamochód ". Czyli pokroju jak na tamte czasu Pagani Zondy, Bugatti itd. Jest jeszcze sporo smakowitych modeli MB zasługujących na szerszy opis i ukazanie ich histori. Ale to wkońcu forum poświęconem naszym maleństwą , czyli BMW :P Proszę teraz ( broń boże złośliwie ) kogoś, kto " wie z czym to sie je ", aby przedstawił wraz z fotkami pokrótce historię marki BMW. Myślę, że dla wielu tak jak i dla mnie będzie to ciekawa lektura :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 11:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Ghost_Rider napisał(a):
Proszę teraz ( broń boże złośliwie ) kogoś, kto " wie z czym to sie je ", aby przedstawił wraz z fotkami pokrótce historię marki BMW. Myślę, że dla wielu tak jak i dla mnie będzie to ciekawa lektura :)


Celem rozluźnienia atmosfery zacznę od końca, ostatnie prawdziwe BMW:
Obrazek
;)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 12:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
TomekB napisał(a):
Celem rozluźnienia atmosfery zacznę od końca, ostatnie prawdziwe BMW:
Obrazek
;)


Eeeeee ? Jakoś nie widzę żeby to była wąska lampa... I na M20B20 też.




:rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 12:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 15802
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
el Presidente - każdy ma tak fajny samochód, na jaki go stać. Ja uważam, że E36 z M40 pod maską może być fajne w swojej klasie wiekowo - cenowej i ogólnie, obiektywnie, też jest niezłe :)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 12:46 
el Presidente napisał(a):
Nie ukywajmy, w 90 procentach o naszym przekonaniu do marki decyduje tzw. feeling, a ten z kolei ma korzenie w miłych motoryzacyjnych wspominkach typu pierwsze zachodnie auto w rodzinie itp.


to trafiłeś pod zły adres kolego, ja motoryzację traktuję serio i związałem z nią moją przyszłość, moje odczucia nie polegają na WSPOMINKACH.

el Presidente napisał(a):
W kazdym niemal poscie w tematach porównujących samochody BMW do innych podkreslasz jakim świetnym samochodem jeździsz, nie ukrywajmy że stare e36 z M40 pod maską nie jest juz fajnym autem, a cala forumowa sympatia do Twojego egzemplarza polega głównie na tym że ma ciekawą i miłą historię, od początku w rodzinie. I to jest fajne, i mi się też podoba, dlatego tez pozwolilem sobie z humorem zasugerować skąd bierze się Twoja fascynacja marką


Masz rację jedynie w tym, że do mojego e36 mam takie podejście, wspominkowe i wiem, że nie jest to racjonalne, racjonalnie już dawno trzeba było to pogonić, tutaj racja. Jeśli chodzi o małolitrażowe auta z początku lat 90. nadal uważam, że to świetne auto, a moje podkreślanie jest spowodowane gadkami typu R4 to nie bmw i inne takie bajery, jakby m40 nie dalo sie robić kilometrów.

Reasumując, masz racje, moje e36 traktuje BARDZO sentymentalnie i zdaję sobie sprawę dlaczego jest fajne. Od tego się zaczęło.

Ale nie wmawiaj mi, że na tym się opiera moja fascynacja BMW. Od 4. lat jeżdżę E36 i tylko z sentymentu myślę nad kolejnym BMW? Jeździłem wieloma markami, wieloma autami, wiele z nich było lepsze w tym, czy w tamtym, nie wstyd mi tego przyznać, natomiast też nie mogę zrozumieć polemiki typu "luksus zaletą MB". Lubię dyskutować na ten temat, ale konkretami. W tym temacie jedynie broniłem BMW pod względem silników i tutaj nie ma się co dziwić, BMW silniki robić zawsze umiało, coś ta nazwa jednak znaczy.

Ja Ciebie nie traktuje jak gówniarza z 20 postami, ale też mnie nie traktuj jak gówniarza co lubi bmw, bo miał w rodzinie i tego typu rzeczy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 12:54 
Obrazek

Odpowiedzi MB na to też NIGDY nie będzie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 15:51 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
Gwoli sprostowania jigsaw, ja nie uwazam ze e36 z silnikiem M40 jest blee, na swoje czasy rzeczywiscie super samochód, przy trącającym juz wtedy modelu w201 i raczej średnim B4 naprawdę najlepszy niemiecki średni sedan w tamtych czasach. jednak minęło prawie 20 lat i BMW traci bądź starcilo juz swoj prymat klasie średniej, inni robią też dobre samochody i podpieranie się doskonałą jak na tamte czasy technologią M40 nie może stanowić o wyższości całej marki nad pozostałą motoryzacją.

BMW od zawsze budzi emocje, wyrastają one juz gdzieś z młodzieńczych lat, gdzie widzieliśmy wchodzące modele e34, e36 czy e31 ktorego plakat mialem nad łóżkiem, marka kojarzaca się z prawdziwymi silnymi facetami, następnie ulubione auto pólswiatka, respekt na drodze itp. Dla wielu osob pozostają one jednak już do końca w sferze marzeń, mimo możliwości finansowych postępują rozsądniej niż nakazuje serce. Jeśli chodzi o walory czysto użytkowe, dla studenta X dużo lepszym autem niz nawet najladniejsze e36 bedzie np. 6-letnia ibiza tdi 130 PS, łącząca osiągi z ekonomią i ładym wyglądem. Dlaczego np. nasz przyjaciel Frank przez kilka miesięcy nie mogl sprzedać rarytasa, białego kruka jakim jest 540 touring w manualu? Na rynku niemieckim ceny ladnego egzemplarza od 7-8 tys euro w górę, nie grzeją one długo miejsca w ogłoszeniach. W polskich realiach wybierane są auta szybkie, ekonomiczne, w miarę młode, i nic dziwnego ze dla kogos dajmy na to Golf V jest lepszym autem niz wszystkie BMW i Mercedes w tej cenie.

Ile potrzeb zyciowych, tyle opinii o konkretnych nie tylko modelach, ale i markach samochodów. A w ogóle cieszę się Fryderyku że się zrozumieliśmy. Po prostu uważam że gdybyś w spadku dostał kupionego przez ojca mercedesa w124, byłbyś teraz na forum mercedesa :) Jesli się mylę, to mozna nieco grzeczniej to sprostować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 16:17 
el Presidente napisał(a):
A w ogóle cieszę się Fryderyku że się zrozumieliśmy.


Ja też :)

el Presidente napisał(a):
Po prostu uważam że gdybyś w spadku dostał kupionego przez ojca mercedesa w124, byłbyś teraz na forum mercedesa :)


To nie było tak, że "dostałem za darmo tak o", ale mniejsza o to. Były pomysły, żeby sprzedać, ale nie pozwoliłem na to :P W sumie moim marzeniem było 325i, nawet po jakimś pół roku miałem taki pomysł, żeby sprzedać i kupić 325, ale na szczęście wybito mi to z głowy.

Gdyby był to Merc, możliwe, że byłbym na dwóch forach, nie wykluczone, że nigdy nie będę ;)

No ale, że akurat mam podobny gust jak mój ojciec, nie tylko w samochodach, jest jak jest (nie za bardzo lubi pszeniczne piwo, ja uwielbiam :hyhy: )

:zdrowko:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 21:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Fryderyk napisał(a):
Obrazek

Odpowiedzi MB na to też NIGDY nie będzie.


Obrazek
Obrazek

Odpowiedzi BMW na to tez NIGDY nie bedzie :rotfl: Czy to zle? Nie, kazda firma poszla inna droga...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 23:15 
Vermilion napisał(a):
Odpowiedzi BMW na to tez NIGDY nie bedzie :rotfl:


Sam przecież o tym pisałem, że na G nie ma odpowiedzi no i?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na to też BMW nie ma odpowiedzi :orany:

Ojej, zabawne, że BMW nie chce dorównać :ok:


:hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, 23:41 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Hans' napisał(a):
bmw jest lepsze bo mozna byc z mafii i lachy wyrywac



:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Najlepszy post jaki przeczytałem w tym temacie :D :D :D

stones1, miło z Twojej strony że przepisałeś nam 'Historię Mercedes-Benz', miło się to czyta i fajnie ogląda zdjęcia, ciekawe kompedium w jednym miejscu :09: .

P.S.
Klamki w E39 są metalowe, zimne.
Czy mogą pęknąć? Dzieci wujka tez urywały metalowe klamki w drzwiach (takich w mieszkaniu). Można? Można. Kwestia zdolności.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, 00:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Kyokushin napisał(a):

stones1, miło z Twojej strony że przepisałeś nam 'Historię Mercedes-Benz'


Nie mam w zwyczaju przepisywać bezmyślnie czegokolwiek. Tekst jest od początku do końca mój, wyobraź sobie.


Klamki w nowej E klasie też są zimne. Ale nie tak jak metalowe. Dlaczego? Bo to plasticzek oblany jakąś masą galwaniczną. Podobnie rzecz się ma z "chromami" zderzaków w nowszych E32. Też niby są zimne, ale to plastik pogalwanizowany.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, 00:07 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
stones1 napisał(a):
Nie mam w zwyczaju przepisywać bezmyślnie czegokolwiek. Tekst jest od początku do końca mój, wyobraź sobie.


O to super. Fajnie że poświęciłeś nam czas, tekstu jest sporo, zdjęcia też widze że wyselekcjonowane przez oko prawdziwego konesera.
Powiem Ci że ciekawie to wyszło, mógłbyś opublikowac swój artykuł również na łamach jakiegoś bardziej znanego serwisu, np Auto-Świat, co myślisz o tym?

:12: :12: :12: :12: :12:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, 00:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Nie interesują mnie publikację. Niech zajmują się tym inni, prawdziwi SPECE.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, 00:10 
stones1 napisał(a):
Niech zajmują się tym inni, prawdziwi SPECE.


No ba, od tego są :cwaniak:

:hyhy: :hyhy: :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, 00:11 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
stones1 napisał(a):
Nie interesują mnie publikację. Niech zajmują się tym inni, prawdziwi SPECE.


Masz talent, szkoda by się marnował... było by to marnotrawstwo literackie.

:06:

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 24 maja 2009, 00:14 przez Kyokushin, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, 00:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Moje talenty nie marnują się. Nie musisz się o to martwić. Mam z kim dyskutować na tematy które mnie pasjonują, np. z moim bratem w jego warsztacie samochodowym.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, 00:15 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
stones1 napisał(a):
np. z moim bratem w jego warsztacie samochodowym.


Rozumiem, coś na styl klubu konesera :04:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, 00:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Tak. W końcu nie w każdym warsztacie stoją zaparkowane dwie V12tki. Jedna ze śmigłem, druga z gwiazdą.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL