BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 czerwca 2024, 01:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 18 kwietnia 2013, 09:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 176
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E39 530DA
Kod silnika: M57N
witam,
piszę do was z pewną prośbą. Konkretnie o sprawdzenie czy znajomy polecany mechanik,(zajmuje się tylko BMW albo w 99% bmw) na prawdę jest dosyć uczciwy czy nie bardzo. A mianowicie koszt serwisu e46 320d 136 km 1998 sedan.
Wymiana oleju (panolin) 5w30, filtry oleju, powietrza, paliwa i kabinowy z węglem aktywnym (wszystkie filtry mann bo takie tylko używam i chciałem) oczywiście diagnostyka pod kompem, kasowanie inspekcji itd oraz ogólne sprawdzenie samochodu zapłaciłem z robotą 550 brutto. (czy to rozsądna cena? wydaje mi się, że tak ale proszę o info porównawcze)

podczas wymian wspomniał, iż paski są już popękane (widziałem to na oczy) oraz kilka rolek bo już zostawiały rdzę na paskach, no i lekko te paski zcinały. Do tego wspomniał, iż poduchy pod silnikiem do wywalenia. (to akurat podejrzewałem już od ponad roku, lecz w innym warsztacie ponad rok temu powiedzieli mi, że nie trzeba) więc wczoraj odstawiłem wieczorem samochód do niego na wymianę tych pasków i rolek, powiedział, że jak to rozbierze to sprawdzi dokładnie które rolki są do wymiany, a które nie sprawdzi wszystko dokładnie ( o to prosiłem aby zrobił na cacy wszystko). dziś dostałem telefon oraz info. Paski oczywiście oba do wymiany, rolka tylko jedna bo pozostałe są ok. Poduchy pod silnikiem leżą całkowicie więc do wymiany. Powiedział również, iż do regeneracji jest alternator oczywiście wraz ze szczotkami bo to rozebrał wszystko, oraz pompa wody bo popiskuje (jeśli dobrze zrozumiałem), tak czy siak do wymiany. No i ważna rzecz. On z góry mi powiedział już jakiś czas temu, że zawsze robi tylko na najlepszych częściach, czyli poduchu itd lemforder itd wszyscy znamy najtrwalsze części. innych nie stosuje, z racji trwałości.
Zatem dziś do zrobienia ma jeszcze:paski, rolka, pompa wody nowa, naprawa alternatora, poduchy obie z robocizną podał mi kwotę 1200zł. Wspomniał też, że łożysko sprężarki klimy nadaje się do zrobienia bo lekko się zaciera, ale to już olałem bo tyle kasy nie mam na teraz.
Czy ta kwota jest dosyć rozsądna? gość porządny, polecany przez znajomych daje gwarancję na naprawy 2 lata.
co sądzicie? oczywiście powiedziałem, żeby to wszystko robił (poza klimą, bo działa choć w samochodzie faktycznie od roku słyszę, że przy włączonej limie, dodając gazu słyszę świszczenie lekkie jak wyłączę to nie).
Samochód mam od 3 lat, przebieg 185000 (potwierdzony) od 3 lat wymieniłem w nim tylko raz olej i filtry i jakieś pierdoły typu drążki kierownicze i łączniki stabilizatora, no i raz wymieniałem łożysko w lewym tylnym kole.
Jeżdżę bardzo mało bo ok 10-12k rocznie:) proszę o wypowiedź;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 18 kwietnia 2013, 10:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Na 3 lata przy przebiegach rocznych rzędu 10-12 tysi wymieniłeś raz olej ? :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 18 kwietnia 2013, 10:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 176
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E39 530DA
Kod silnika: M57N
tak, bo kupiłem samochód bezpośrednio po wymianie wszystkich filtrów. Komputer pokazywał od razu po zakupie samochodu 22000 do wymiany kolejnej. Więc jeździłem dojechałem chyba do 2000 i wymieniłem olej z filtrami, a teraz dojechałem chyba do 500km do inspekcji i oddałem na wymianę:) wiem, że teraz zbyt długo przeciągnąłem, ale nie jeżdżę jak wariat nie szaleję, więc wydawało mi się, że mogę jeździć skoro komputer i tak oblicza według użytkowania i pokazuje kiedy wymieniać. W zimę spalanie na poziomie 6,3 l z tankowania:) komputer pokazywał 6,2. więc to mówi wiele o moim stylu jazdy. Choć podkreślam, że nie poruszam się 40 ani 50 na h;) ale nauczyłem się ekonomicznie jeździć. PS. spalił tyle w zimie z uszkodzonym termostatem, bo dojeżdżając do pracy silnik nie był dogrzany (10 km) teraz zadzwoniłem do mechanika, żeby od razu jak już rozebrał auto, wymienił termostat.
A co sądzisz o tych kosztach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 18 kwietnia 2013, 11:55 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 268
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
Garaż: Było E36 318i M43b18, E39 520i M52b20
Jest E46 320d M47N
mikus1987, widzę, że jesteś z Katowic więc pewnie masz na myśli p. Krystiana z ul. Warszawskiej. Z doświadczenia wiem, że do tanich nie należy. Wymianę płynów, filtrów, pasków itd. jesteś w stanie wykonać samemu i dużo PLN zostaje w kieszeni. Możesz też zlecić to zaufanemu mechanikowi tak jak i resztę rzeczy i na pewno wyjdzie taniej. Jeżeli chodzi o diagnostykę BMW to p. Krystian jest nie zastąpiony na śląsku i zawsze warto się do niego udać na sprawdzenie auta. Ja tak zrobiłem po kupnie E39. Podpięcie pod kompa standardowo 50zł, natomiast za wymianę odmy i czujnika poziomu płynu chłodniczego zapłaciłem 600zł (czujnik używany). Za wymianę sondy powiedział mi ok 300zł przy założeniu, że uda mu się znaleźć tanią używkę. Wydawało mi się to dużo wiec sam kupiłem sondę za 100zł i mechanik wymienił ją za 40zł. Jeśli nie zależy ci na kasie i chcesz mieć serwisowane auto na wysokim poziomie to będzie to twój ulubiony mechanik. Jak już wiesz co masz do zrobienia to podjedź do innego mechanika i zapytaj o koszt tych napraw. Ceny części znajdziesz w internecie. Wtedy będziesz wiedział czy 1200zł to dużo czy mało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 18 kwietnia 2013, 13:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 208
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20
Bardzo drogo policzył Ci i za olej z filtrami, i za wymianę pasków, pompy wody, reg, alternatora. Bardzo drogo, bez wątpienia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 18 kwietnia 2013, 13:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
Też mi się wydaje że 1200zł to sporo...

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 18 kwietnia 2013, 15:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 176
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E39 530DA
Kod silnika: M57N
ps. u Krystiana byłem ponad rok temu wszytsko niby ok, ale to oni nie wykryli wywalonych poduch, na które zwracalem im uwagę. Kilka razy ruszali po 1cm z miejsca samochodem patrząc czy silnik klepie przy otwartej masce i stwierdzili, że poduchy dobre( swoją drogą, dziwna metoda sprawdzania, ale nawet odpalania i gaszenie silnika ich nie dziwiło, twierdzili że poduchy w normie).Teraz oddąłem do kogoś innego


dodatkowo poprosiłem o wymianę termostatu uszkodzonego głównego oraz wymianę alufelgi czarnej zimowej
która była krzywa na taką samą używaną tylko prostą. prze chwilą dostałem telefon i co następuje
wymiana pasków
rolek
pompa wody
regeneracja alternatora
obie poduchy pod silnikiem
termostat główny
wymiana alufelgi czarnej zimowej bmw ori na taką samą używaną tylko prostą (bo moja byla krzywa i biła mocno) wraz z demontażem i montażem opony wyważeniem itd 1650zł...

no trochę mnie szoknęło, mimo tego że to na oryginalnych dobrych częściach.
Choć jak wlazłem na stronę cześcidobmw która ma w miarę tanie części to koszt był dosyć duży bo ponad 1200 same cześci bez felgi.
Swoją drogą wczoraj byłem świadom kwoty opk 600zł za paski i rolki a okazuje się 1650... niby fajnie, że teraz już mam wszytsko zrobione ale mimo wszytsko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 18 kwietnia 2013, 16:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
byłeś nie pierwszy i nie ostatni :p oni z tego słyną :p dużo postów czytalem o podobnej treści, że jedziesz z jednym a zrobią Ci napraw za 2 tysiaki :|

ja namierzyłem 2 innych mechaników od BMW i co prawda trochę dalej, ale takich cyrków nie ma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 19 kwietnia 2013, 06:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
A jak by wziąć na raty i długo spłacać ? Ale pewnie nie ma takiej możliwości...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 19 kwietnia 2013, 09:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 176
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E39 530DA
Kod silnika: M57N
rzecz polega na tym, że jak mówiłem tym razem nie byłem w Mobil-Klimacie u Krystiana, bo oni nie potrafili wtedy zdiagnozować wywalonych poduch pod silnikiem, z którymi jździłem ponad rok. Wczoraj wieczorem odebrałem samochód, i jak tylko go odpaliłem, przeżyłem szok:) Przy gaszeniu silnika również:) Zniknął metaliczny klekot, i szarpanie autem:) aż dziwnie jakoś cichutko:) lusterko już nie drga:) samochód jakby lepiej jechał, tzn. lepiej przyspieszał, ale to pewnie za sprawą innych wymian filtrów itd:)
ok podsumowując proszę ostatni raz o ocenę ceny i zakresu uwzględniając naprawę na bardzo dobrych częściach oczywiście z 2 letnią gwarancją.
olej 5w30 (panolin)
filtr powietrza
oleju
paliwa
pyłkowy (wszytskie mann)
serwis olejowy
diagnostyka pełna komputerowa
wymiana pasków
rolka prowadząca
regeneracja całego alternatora
nowa pompa wody
trochę płynu do chłodnicy
nowy termostat główny
poduszki silnika obie
felga czarna alu bmw ori (używana ale prosta stara była pokrzywiona)
założenie opony na nią
spinki do listwy progowej oraz jej założenie
do tego cała robocizna
2200zł
oczywiście na wszystko faktura z rozpisem elementów i cenami części oraz poszczególnych robocizn

co sądzicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 19 kwietnia 2013, 10:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 191
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: E46 320i
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=120816
Moim zdaniem o jakieś 600 zł za dużo. :zdegustowany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 19 kwietnia 2013, 10:36 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
mikus1987 napisał(a):
Choć jak wlazłem na stronę cześcidobmw która ma w miarę tanie części to koszt był dosyć duży bo ponad 1200 same cześci
No i to są ceny detaliczne. Jak mechanik zamawia to po zniżkach często ma części nawet o połowę tańsze. Ja też uważam, że drogo sobie liczy robociznę. Ja za wymianę oleju i filtrów zapłaciłem połowę tego. Niektóre warsztaty nawet robią to za darmo jeśli tylko kupisz olej u nich w sklepie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 19 kwietnia 2013, 15:11 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 268
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
Garaż: Było E36 318i M43b18, E39 520i M52b20
Jest E46 320d M47N
wandii napisał(a):
Niektóre warsztaty nawet robią to za darmo jeśli tylko kupisz olej u nich w sklepie.


Dokładnie. Ja tak zrobiłem jak wymieniałem filtry i olej w poprzedniej E36. Kupiłem olej i filtry po atrakcyjnej cenie na Allegro a wymianę wszystkiego miałem za free i na dodatek w miłej atmosferze :D

Jeśli nie robiłeś tego u Krystiana to pewnie w Mysłowicach kolo giełdy, jak też nie to napisz gdzie jest równie dobry warsztat BMW w okolicy Katowic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 19 kwietnia 2013, 15:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
mikus1987 nie ma sensu już w to wnikać było minęło teraz masz banana na twarzy z tego jak autko chodzi i tym się pocieszaj :)


Pojechał byś gdzieś indziej zapłacił mniej a miał to zrobione na odwal się to wtedy byś cieszył się że niska cena ? a z drugiej strony byś czuł niedosyt :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 19 kwietnia 2013, 19:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Szczurek1986 napisał(a):
mikus1987 nie ma sensu już w to wnikać było minęło teraz masz banana na twarzy z tego jak autko chodzi i tym się pocieszaj :)


Pojechał byś gdzieś indziej zapłacił mniej a miał to zrobione na odwal się to wtedy byś cieszył się że niska cena ? a z drugiej strony byś czuł niedosyt :]


Dokładnie tak. Teraz to już po ptakach, najważniejsze że jesteś zadowolony z jakości usługi. Wnikając tylko się wkurzysz a czasu nie cofniesz.

Taniej nie zawsze znaczy gorzej i na odwal się.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 20 kwietnia 2013, 08:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 176
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E39 530DA
Kod silnika: M57N
:) w zasadzie macie rację:) było minęło. Zapłacone:)
ps. warsztat to Pan Blajer w Mikołowie. Mimo lekkiego szoku cenowego, oceniam robotę bardzo dobrze:)
Następnym razem, trochę się potarguję:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 20 kwietnia 2013, 11:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Targuj targuj masz prawo :D i jeszcze podeprzyj się tym rachunkiem jaki teraz zapłaciłeś :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 20 kwietnia 2013, 15:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e46 qp
Kod silnika: m52tu
witam, jesli naprawa wykonana w legalnym warsztacie z faktura vat i na dobrych czesciach, to cena jest normalna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 20 kwietnia 2013, 18:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
mikus1987 napisał(a):
r
olej 5w30 (panolin)
filtr powietrza
oleju
paliwa
pyłkowy (wszytskie mann)
serwis olejowy
diagnostyka pełna komputerowa
wymiana pasków
trochę płynu do chłodnicy
nowy termostat główny
poduszki silnika obie
spinki do listwy progowej oraz jej założenie




te rzeczy przecietny kowalski wymieni w 3 godziny. nie warto z takim czymś jeżdzic po mechanikach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czy to dobra cena wymian?
PostNapisane: 20 kwietnia 2013, 19:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
mikus1987, jeśli robisz 12tys rocznie to wymieniaj raz na rok !!! chyba że nie zależy ci kondycji silnika !!
Nie patrz na to co pokazuje komputer.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL