BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 04:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BMW E 30
PostNapisane: 1 listopada 2007, 19:15 
Witam wszystkich, nie długo planuje zakupić bmw e 30. Mogę szczerze powiedzieć że jestem amatorem w dziedzinie motoryzacji i bardzo bym prosił o poradę na co mam zwracać szczególną uwagę przy zakupie auta ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2007, 20:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Myślę że zużycie będzie największym problem czyli znalezienie auta w zadowalającym stanie technicznym.A jaki silnik,jakie nadwozie Cie interesuje?Czy to pierwsza przygoda z autem tylno napędowym?

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 listopada 2007, 07:47 
Zainteresowany jestem 316 lub 318i, a co do zawieszenie to sie za bardzo na tym nie znam i ci nie powiem ;) Mam też pytanie co do silnika, wiadomo jest to stare auto i czy mam sie nastawić na to że jeżeli kupie e30 to za długo nią nie pojeżdżę ?

Ps. Jest to moja pierwsza moja przygoda z autem tylno napędowym


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 listopada 2007, 11:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Zawieszenie? ;) Pytałem o nadwozie czyli czy chcesz wersję 2 drzwiową coupe czy sedana z 4 drzwiami a może wolałbyś kombi?.A więc tak jak wspomniałem wcześniej największy problem to raczej znaleść zadbaną e30 bez jakiś wieśniackich dodatków typu szpoilery czy wystające wydechy-haubice i świecące neony :hyhy: Zadbaną zarówno wizualnie ( wiadomo można podszykować jakieś drobne mankamenty możemy zaakceptować ) ale zadbaną też technicznie. Silniki o których piszesz czyli w modelach e30 316 i 318 to moim zdaniem kiepski wybór.Nie chodzi mi tutaj o to że są za słabe bo jeśli to pierwsze auto z tylnym napędem jak wspomniałeś to biorąc pod uwagę fakt że idzie zima ,były by idealne.Chodzi o to że to silniki o oznaczeniu m40 ( wpisz w => szukaj m40 i będziesz wiedział o co chodzi ).Więc optymalnym wyborem byłby silnik 1.8is o mocy 136 koni ale ten występował w ( chyba ) tylko w nadwoziu coupe.Więc jeśli szukasz sedana to albo dobrze sprawdzony silnik 1.6 czy 1.8 i godzisz klepanie m40 albo już niestety sporo palące 2.0.Znalezienie zadbanego e30 nie będzie łatwe ale jeśli tako znajdziesz na pewno i choć trochę o nie zadbasz to odwdzięczy Ci się wierną pracą.

Co do sprawdzenia to jak każde auto.W tym dziale na górze masz taki temat jak kupować BMW i proponuję go przejżeć.

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL