BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 21:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 12:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
ryszard86 napisał(a):
Spalanie, nie wiem, może jakies małe róznice są, chociaż patrząc po ilości przełożeń w nowszych skrzyniach - wątpię.

Wygoda to inna bajka. Dla mnie nawet przy głupiej 6HP manual na codzień to porażka, nie mówiąc już o 8HP. Jazda po większym mieście, korki, co chwilę zasprzęglanie, wysprzęglanie, machanie tą wajchą, daj pan spokój ;)


Jeśli chodzi o nowożytność to automaty pala mniej niż manuale..,Są dużo szybsze ,przenoszą większe momenty, lepiej optymalizują pracę silnika, nie niszczą tak układu przeniesienia napędu bo robią to szybko ale płynnie...Ale co ja tam wiem ,prawdziwe samochody mają manuale :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 13:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8230
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Wiara się naczyta takich textrów w necie i broszurkach jak tebn wyżej ,a potem lecą kupować automaty po 8hp co palą mniej niż manual :P a prawda taka ,ze manual przy normalnej jeździe możne będzie palił
tyle samo co 8hp, ale stosując odpowiednie techniki manualem można zesjc bardzo nisko ze spalaniem i tego nie da się w jakimkolwiek automacie - to powie wam kazdy instruktor ecodrivingu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 13:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
r4ll napisał(a):
Był tu taki, ostatnio mniej się udziela. S3 8p ma chyba rozbite...
W każdym temacie pisał jak teraz nasz pan sk2 :D
"Jaki diesel do..." - bierz m3
"jakie auto dla rodziny..." - bierz s6

Itd itp :rotfl:


Jest na obserwacji, jak go wypuszczą to napisze co myśli :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 14:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 350
Moje BMW: G20
Kod silnika: B48
alduwiel napisał(a):
Wiara się naczyta takich textrów w necie i broszurkach jak tebn wyżej ,a potem lecą kupować automaty po 8hp co palą mniej niż manual :P a prawda taka ,ze manual przy normalnej jeździe możne będzie palił
tyle samo co 8hp, ale stosując odpowiednie techniki manualem można zesjc bardzo nisko ze spalaniem i tego nie da się w jakimkolwiek automacie - to powie wam kazdy instruktor ecodrivingu


Odpowiednie techniki kierowcy PKS czyli używanie trzech biegów i wysprzęglanie z górki :rotfl:
To drugie 8hp też potrafi, w eco-pro rozłącza napęd po odpuszczeniu gazu żeby się jak najdalej dotoczyć.
Za to w trasie wydaje mi się że na 6 biegu będą wyższe obroty niż na 8.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 14:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Randall86 napisał(a):
alduwiel napisał(a):
Wiara się naczyta takich textrów w necie i broszurkach jak tebn wyżej ,a potem lecą kupować automaty po 8hp co palą mniej niż manual :P a prawda taka ,ze manual przy normalnej jeździe możne będzie palił
tyle samo co 8hp, ale stosując odpowiednie techniki manualem można zesjc bardzo nisko ze spalaniem i tego nie da się w jakimkolwiek automacie - to powie wam kazdy instruktor ecodrivingu


Odpowiednie techniki kierowcy PKS czyli używanie trzech biegów i wysprzęglanie z górki :rotfl:
To drugie 8hp też potrafi, w eco-pro rozłącza napęd po odpuszczeniu gazu żeby się jak najdalej dotoczyć.
Za to w trasie wydaje mi się że na 6 biegu będą wyższe obroty niż na 8.


No oczywiście że będą niższe w większości przypadków...Nie chce mi się nawet gadać :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 15:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b25TU
Wszelkiego rodzaju wynalazki jak M3 czy M5 nie interesują mnie kompletnie ze względu na koszty utrzymania takiego egzemplarza, ma być to samochód na co dzień a tego typu samochody według mnie można rozważać jako fun car na weekend/tor itp.
Ostatnio przeglądam nawet ogłoszenia E60 z 2 litrowym dieslami pod maską, gdyż są to samochody młodsze (możliwość dostania egzemplarza po liftingu), większy wybór samochodów w stosunku do benzyn i rzadko kiedy wybierano je jako maszyny do "upalania".
Ogólnie bardzo ciężki rynek jest u nas jeżeli chodzi o wybór BMW czy też konkretnie E60. Wybór samochodów z silnikami benzynowymi jest dosyć mały, silników diesla za to jest 3x więcej i tak jak wspomniałem nie wiem czy kosztem osiągów nie warto pójść w stronę ściągnięcia E60 2.0D po liftingu z Niemiec (przy tym silniku akcyza jest do zniesienia) może udało by się znaleźć egzemplarz od pierwszego właściciela z pewnym przebiegiem i zamknąć z wszystkim w 50/55k. Nie wiem tylko czy różnica w akustyce wnętrza w samochodzie nie ulegną diametralnemu pogorszeniu wybierając 4 cylindrowy motor diesla.
Uprzedzając od razu pytania oraz sugestie, 530D i 535D odpadają ze względu na spalanie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 15:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1736
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E60 M5; F10 520d LCI
Kod silnika: S85, B47
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=169226
Hej, ogólnie to ja ze swojej strony polecam. Jakoś zimą sprowadziłem sobie takiego polifta z Niemiec (tyle, że E61) - 520D, 2008 rok, ok. 240 tys udokumentowanego przebiegu. Auto po opłatach wyniosło mnie ok 30k. Pierwotnie miałem go puścić dalej w Polskę, ale na tyle mnie ujął jako dupowóz, że w sumie na razie się wstrzymałem. Duża, wygodna krowa, przewieźć można prawie wszystko, do normalnej jazdy dynamika moim zdaniem wystarczająca. Przelot w 4 os plus bagaże do Chorwacji, prędkości autostradowe (ok 10% ponad dozwoloną) spalanie na poziomie 6,5 litra. Jedyne co wymieniłem to sterownik świec żarowych, poza tym lać ropę i jeździć (zrobiłem jakieś 15 tys km w tym czasie). Skrzynia 6hp pracuje na prawdę fajnie, na sporcie zmienia biegi całkiem szybko. Budżet masz napewno ze spora górką. No i jako właściciel E39 M5 przez prawie 6 lat zgadzam się, że jazda takim autem na codzień, przynajmniej po większym mieście to bezsens.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 16:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b25TU
ryszard86 napisał(a):
Hej, ogólnie to ja ze swojej strony polecam. Jakoś zimą sprowadziłem sobie takiego polifta z Niemiec (tyle, że E61) - 520D, 2008 rok, ok. 240 tys udokumentowanego przebiegu. Auto po opłatach wyniosło mnie ok 30k. Pierwotnie miałem go puścić dalej w Polskę, ale na tyle mnie ujął jako dupowóz, że w sumie na razie się wstrzymałem. Duża, wygodna krowa, przewieźć można prawie wszystko, do normalnej jazdy dynamika moim zdaniem wystarczająca. Przelot w 4 os plus bagaże do Chorwacji, prędkości autostradowe (ok 10% ponad dozwoloną) spalanie na poziomie 6,5 litra. Jedyne co wymieniłem to sterownik świec żarowych, poza tym lać ropę i jeździć (zrobiłem jakieś 15 tys km w tym czasie). Skrzynia 6hp pracuje na prawdę fajnie, na sporcie zmienia biegi całkiem szybko. Budżet masz napewno ze spora górką. No i jako właściciel E39 M5 przez prawie 6 lat zgadzam się, że jazda takim autem na codzień, przynajmniej po większym mieście to bezsens.


Powiedz mi w takim razie jako użytkownik 520d jak wygląda sprawa hałasu względem silników benzynowych w kabinie? Jest dużo głośniej? W 530i praktycznie absolutna cisza 520d nie miałem jeszcze okazji jechać i nie wiem za bardzo czego się spodziewać.
Oraz czy przy takim przebiegu spotkały Cię problemy z rozrządem? Dużo o nim można się naczytać lecz koniec końców opinie są podzielone, w razie czego nie wiem czy od razu wymieniać profilaktycznie czy dokładnie sprawdzić i jeżeli nie będzie wymagał ingerencji zostawić tak jak jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 17:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8230
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Lepiej wymień na dzień dobry jak chcesz dłużej polatać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 17:49 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2217
Moje BMW: MK7 GTI PP
Kod silnika: CHHA
ja tez nie weim o co chodzi z tym manualem :D

teraz mam i mi starczy, nastepny szukam w automacie, na codzien i 95% sytuacji wygodniejsze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 18:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 350
Moje BMW: G20
Kod silnika: B48
Rozrząd do Fąfary, 3k i święty spokój. Wlicz go w pakiet startowy chyba że akurat trafisz na auto po wymianie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 19:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Bacek798 napisał(a):
Powiedz mi w takim razie jako użytkownik 520d jak wygląda sprawa hałasu względem silników benzynowych w kabinie? Jest dużo głośniej? W 530i praktycznie absolutna cisza 520d nie miałem jeszcze okazji jechać i nie wiem za bardzo czego się spodziewać.

No nastaw się, że diesel będzie po prostu głośniejszy. w r4 nie licz na kulturę i cichą pracę, w R6 pod tym względem jest o niebo lepiej . Pamiętam znajomego E39 m57 3,0d ten 184ps. Kurde byłem w szoku jak kulturalnie pracuje. Przy zamkniętej masce nie wiadomo że diesel, a i przy otwartej rewelacja jak na bociana. Jakie są wrażenia za kółkiem to można się spodziewać. Na pewno nie to co w benzynie, ale jest spoko.

Z drugiej strony kuzyn ma A6 C6 3,0tdi V6. Jak mi się chwalił po zakupie, kiedy wsiadlem do auta i odpaliłem, zamknąłem drzwi to od razu zwróciłem uwagę na pracę silnika. Aż się pytałem się czy wsio ok? wiem, że V6 z zasady jest mniej kulturalne niż R6, ale rzucało się to w uszy wyraźnie.

Tak,. że jeśli planujesz r4 + diesel to nastaw się na bociana.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 19:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1736
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E60 M5; F10 520d LCI
Kod silnika: S85, B47
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=169226
Bacek798 napisał(a):
ryszard86 napisał(a):
Hej, ogólnie to ja ze swojej strony polecam. Jakoś zimą sprowadziłem sobie takiego polifta z Niemiec (tyle, że E61) - 520D, 2008 rok, ok. 240 tys udokumentowanego przebiegu. Auto po opłatach wyniosło mnie ok 30k. Pierwotnie miałem go puścić dalej w Polskę, ale na tyle mnie ujął jako dupowóz, że w sumie na razie się wstrzymałem. Duża, wygodna krowa, przewieźć można prawie wszystko, do normalnej jazdy dynamika moim zdaniem wystarczająca. Przelot w 4 os plus bagaże do Chorwacji, prędkości autostradowe (ok 10% ponad dozwoloną) spalanie na poziomie 6,5 litra. Jedyne co wymieniłem to sterownik świec żarowych, poza tym lać ropę i jeździć (zrobiłem jakieś 15 tys km w tym czasie). Skrzynia 6hp pracuje na prawdę fajnie, na sporcie zmienia biegi całkiem szybko. Budżet masz napewno ze spora górką. No i jako właściciel E39 M5 przez prawie 6 lat zgadzam się, że jazda takim autem na codzień, przynajmniej po większym mieście to bezsens.


Powiedz mi w takim razie jako użytkownik 520d jak wygląda sprawa hałasu względem silników benzynowych w kabinie? Jest dużo głośniej? W 530i praktycznie absolutna cisza 520d nie miałem jeszcze okazji jechać i nie wiem za bardzo czego się spodziewać.
Oraz czy przy takim przebiegu spotkały Cię problemy z rozrządem? Dużo o nim można się naczytać lecz koniec końców opinie są podzielone, w razie czego nie wiem czy od razu wymieniać profilaktycznie czy dokładnie sprawdzić i jeżeli nie będzie wymagał ingerencji zostawić tak jak jest.


Tak jak chłopaki piszą, raczej kultury pracy 6-cylindrowej jednostki nie ma co się spodziewać, ja tam głuchy jestem ;) W V8 miałem i w V10 mam nieseryjne wydechy więc też cicho nie jest. Jednak nie jest to 1,9 TDI. Rozrząd pewnie lepiej dla spokoju zrobić moja niby miała przez Niemca robiony, cichy jest, cholera wie w sumie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 8 września 2019, 17:50 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Nie no automat to podstawa. Nie wyobrażam sobie jakbym miał teraz jakieś biegi co chwilę zmieniać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 8 września 2019, 18:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Do diesla to tylko automat, chyba,ze ktos chce zmieniac biegi co 2 sekundy. :zakrecony:

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 8 września 2019, 21:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 350
Moje BMW: G20
Kod silnika: B48
Tylko automat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 11 września 2019, 11:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b25TU
Historia mówią, że lubi się powtarzać i tak też skończyło się w tym przypadku a mianowicie w ostateczności udało się kupić wymarzone BMW lecz nie jest to F30,E60,E90 ani też F20.
Stało się nim E39 z 4,4 v8 pod maską z rocznika 2002 w pełnym oryginale lakier Topazblau, bez rdzy z udokumentowanym przebiegiem 260 tysięcy oraz mega wypasionym wnętrzem (np. Klejone szyby czy tunel środkowy obity skórą).
Samochód sprowadzony zza granicy od pierwszego właściciela :)
W sumie nie zastanawiałem się ani chwili gdy osoba zajmująca się poszukiwaniami samochodu dla mnie wysłała mi opis tego egzemplarza.
Ten samochód ma w sobie duszę oraz to coś czego mam wrażenie nie maja jednak nowsze modele (owszem maja wiele innych cech których nie ma E39, ale czegoś brakuje).
Mam wrażenie, że trochę mnie poniosło z płaceniem za 17 letni sporo ponad 40 tysięcy złotych, lecz życie pokaże ;)
Trochę wręcz szkoda mi go użytkować na co dzień ale cóż, raz się żyje :)
Jak tylko ogarnę wszelakie formalności itp na pewno pochwale się rodzynkiem w odpowiednim dziale.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 11 września 2019, 12:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
to faktycznie oszczędne auto kupiłeś :rotfl:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 11 września 2019, 12:12 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1457
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20B20
Garaż: było e39 530i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155769
było e46 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=165786
jest f30 328i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168768
Ooo gratki zakupu ;) Kupiłeś sercem a nie rozumiem i za to szanuję :D
Czekam na galerię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 11 września 2019, 12:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
No tak średnio oszczędne nawet nie mówiąc tylko o spalaniu :rotfl: Ale czasami lepiej w ten sposób niż kupić 320d i potem płakać i słuchać kle kle kle :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL