BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 10:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Bierz m3 e46 serio :) lepszego auta za te kasę nie kupisz. To malo pali a jest z gatunku prawdziwych samochodow. Kupisz to zrozumiesz jak wielka roznica jest pomiedzy zwyklym autem a prawdziwym autem ;)
Nie ma oszczędnosci ktore były by w stanie ci wynagrodzic te stratę jaką masz jadąc zwyklym cywilnym autem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 11:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Santino napisał(a):
Krisu_K13TL napisał(a):
Bacek798, czytam ten temat i po każdej kolejnej stronie mam wrażenie, że lepiej zrobisz jak nie kupisz BMW... Prawda jest taka, że jeśli przy zakupie samochodu kierujesz się rozsądkiem to BMW zwłaszcza takie 10letnie i starsze powinieneś skreślić z listy... Te auta są koszmarnie drogie w eksploatacji w porównaniu do takiego peugeota, mają dużo usterek nad którymi forumowicze przeszli do porządku dziennego i wliczają je w eksploatację. Na forum bardzo dużo ludzi po zakupie samochodu likwiduje te potencjalne usterki wrzucając je w pierwszy serwis i dlatego taki serwis pozakupowy większej benzyny, czy diesla często wynosi tyle ile przeciętny "Kowalski" chciałby wydać na auto w 3lata.

W takim n52 sama eksploatacja do tanich nie należy, disa to chyba jakieś 1800pln, pompa wody 1200-1500, do tego odma, filtry, oleje, komplet opon 18-19 cali, które nie będą imperialem czy innym achillesem, coś w zawieszeniu i 7-8kpln nie Twoje, do tego gazik i hmmm w cenie pierwszego serwisu Twojego nowego 12letniego bmw masz jakieś małe miejskie wozidło, a jeszcze nic się nie popsuło. ;) Do tego oczywiście w przypadku serii 3 dużo droższe ubezpieczenie, bo stajesz się potencjalnym "idiotą w BMW", który na bank spowoduje jakąś kolizję/wypadek :D

Poza tym wśród moich znajomych, którzy jeżdżą BMW jest zwyczaj robienia na zapas, jak coś już jest rozkręcone to robisz wszystko dookoła, żeby dwa razy nie wracać do tematu.. I potem okazuje się, że przez rok-dwa eksploatacji wrzuciłeś w serwis połowę tego ile zapłaciłeś za samochód

Żeby kupić sensowny egzemplarz musisz albo przepłacić, albo zjeździć pół Polski i poświęcić na to wszystkie weekendy przez najbliższe pół roku. :D

Jeśli jesteś na to gotowy, to ja osobiście gorąco polecam, ale bądźmy szczerzy- większość z ludzi na forum to mniejsi, bądź więksi zboczeńcy na punkcie tych aut i patrzymy na nie w trochę inny sposób niż ten wspomniany "Kowalski"..

Inna rzecz, że akurat w moim przypadku praktycznie każde BMW (poza jednym) było tym drugim autem, które służyło głównie do dawania frajdy, a nie zwykłego wożenia 4 liter.

Do tego nalezalo by dodac, ze czesto jest tak ze auto trafia do kogos kto jest zaskoczony pozniej kosztami eksploatacji, i jest drutowane na uzywanych czesciach, zamiennikach slabej jakosci, pomijane sa niektore naprawy dopuki sie cos nie rozleci, a wtedy auto trafia na otomoto
I kolejny wlasciciel ma dopiero misje zeby auto doprowadzic do sprawnosci, bo lista skumulowanych rzeczy juz wtedy przekracza zdrowy rozsadek
Niestety te auta maja to do siebie ze trzeba robic wszysto na bierzaco lub tak jak pisal Krisu na wyrost, bo inaczej sie nie ogarnie tego pozniej


Idealnie podsumowane :) Niestety większość samochodów to jednak te dojechane sztuki w których szykuje się duży serwis bo jak ktoś sprzedaje w uczciwej cenie porobiony samochód to go palcami wytykają że pojeb i drogo :)

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 11:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
alduwiel napisał(a):
Bierz m3 e46 serio :) lepszego auta za te kasę nie kupisz. To malo pali a jest z gatunku prawdziwych samochodow. Kupisz to zrozumiesz jak wielka roznica jest pomiedzy zwyklym autem a prawdziwym autem ;)
Nie ma oszczędnosci ktore były by w stanie ci wynagrodzic te stratę jaką masz jadąc zwyklym cywilnym autem...


No tak bo takie 335i po modach to przy m3 zwykle auto
...Kupując 335i myślałem o m3 i cieszę się że kupiłem 335i bo jest w większości kwesti zwyczajnie lepsze od m3 e46...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 12:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
alduwiel napisał(a):
Bierz m3 e46 serio lepszego auta za te kasę nie kupisz. To malo pali a jest z gatunku prawdziwych samochodow. Kupisz to zrozumiesz jak wielka roznica jest pomiedzy zwyklym autem a prawdziwym autem
Nie ma oszczędnosci ktore były by w stanie ci wynagrodzic te stratę jaką masz jadąc zwyklym cywilnym autem...

Nie kupisz m3 e46 za 50k, ani za 60k, moze za 70-80 jak sie trafi okazja przynajmniej jakiejs sensownej, ktora nie jest angolem, rozbitkiem z cwiara wstawiona, albo nie trzeba wsadzic pietnastaka za podstawowe rzeczy w tym aucie typu

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 13:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b25TU
Szczurek1986 napisał(a):
Bacek798, i jak sie sprawy mają ?
Skrobiesz budżet do wymarzonej serii F ?



Aktualnie jestem w trakcie poszukiwań M54/N52 w E60 sedan. Jest kilka sztuk, które mam na oku wszystkie powyżej 40 tysięcy jednak aktualnie brak mi czasu by "bardziej" się nimi zainteresować. Znalazłem dwie sztuki na internecie obie od prywatnych właścicieli, które posiadają samochody dłużej niż 3 lata.
Muszę jechać zobaczyć czy warto inwestować więcej pieniędzy by sprawdzać VIN/Historię/jechać na warsztat czy wykupować BimmerCheck.
Mam raczej spore wymagania odnośnie wyposażenia stąd też mało sztuk w ogóle wchodzi w grę no i generalnie znikoma ilość ogłoszeń jest warta zainteresowania na naszym rynku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 15:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
W takim wypadku trzymamy kciuki za owocne poszukiwania bo wiemy że będzie strasznie ciężko znaleźć rodzynka ;) ;)

Oby po tych kilku sztukach obejrzanych... zapał nie minął :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 15:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b25TU
Czas mam, jeżeli uda mi się znaleźć samochód na wiosnę 2020 to będzie sukces. Jeżeli do tej pory nie znajdę żadnego wartego uwagi egzemplarza to prawdopodobnie będę chciał przeczekać trochę i faktycznie dozbierać do F10 lub F30 ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 16:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Santino napisał(a):
alduwiel napisał(a):
Bierz m3 e46 serio lepszego auta za te kasę nie kupisz. To malo pali a jest z gatunku prawdziwych samochodow. Kupisz to zrozumiesz jak wielka roznica jest pomiedzy zwyklym autem a prawdziwym autem
Nie ma oszczędnosci ktore były by w stanie ci wynagrodzic te stratę jaką masz jadąc zwyklym cywilnym autem...

Nie kupisz m3 e46 za 50k, ani za 60k, moze za 70-80 jak sie trafi okazja przynajmniej jakiejs sensownej, ktora nie jest angolem, rozbitkiem z cwiara wstawiona, albo nie trzeba wsadzic pietnastaka za podstawowe rzeczy w tym aucie typu


Ładnego amerykanca na gotowo po naprawie lekko sie uda a frajda z jazdy taka sama jak z igly;) i 335i nie ma szpery a m3 ma tak wiec to jest ogromna roznica. Przeogromna ktora wlasnie odroznia zwykle auta od prawdziwych aut


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 17:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
alduwiel napisał(a):
Santino napisał(a):
alduwiel napisał(a):
Bierz m3 e46 serio lepszego auta za te kasę nie kupisz. To malo pali a jest z gatunku prawdziwych samochodow. Kupisz to zrozumiesz jak wielka roznica jest pomiedzy zwyklym autem a prawdziwym autem
Nie ma oszczędnosci ktore były by w stanie ci wynagrodzic te stratę jaką masz jadąc zwyklym cywilnym autem...

Nie kupisz m3 e46 za 50k, ani za 60k, moze za 70-80 jak sie trafi okazja przynajmniej jakiejs sensownej, ktora nie jest angolem, rozbitkiem z cwiara wstawiona, albo nie trzeba wsadzic pietnastaka za podstawowe rzeczy w tym aucie typu


Ładnego amerykanca na gotowo po naprawie lekko sie uda a frajda z jazdy taka sama jak z igly;) i 335i nie ma szpery a m3 ma tak wiec to jest ogromna roznica. Przeogromna ktora wlasnie odroznia zwykle auta od prawdziwych aut


W takim razie za 5k można zrobić z 335i prawdziwy samochód :rotfl: Szybszy ,nowszy ,lepiej wyposażony...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 17:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
No w tedy tak :) ale musi byc koniecznie manual.
To moze faktycznie kup e90 335i w manualu i do tego szpera. Obiecuję Ci to - jak nie będziesz zadowolony to oddam Ci kasę :) i bemke zabiore od ciebie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 18:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b25TU
Niestety ten samochód odpada ze względu na moje upodobania do LPG po pierwsze na brak miejsca na koło zapasowe a poza tym po przejechaniu się E90 oraz E60 jednak wyżej cenię sobie cenię komfort podróżowania w E60 niżeli według mnie skrajnie sportowe wrażenia w E90 335i.
Także jednak nie będę zmuszał Cię do odkupu samochodu który wybiorę ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 19:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
To m5 e39 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 19:33 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1456
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20B20
Garaż: było e39 530i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155769
było e46 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=165786
jest f30 328i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168768
Był tu taki, ostatnio mniej się udziela. S3 8p ma chyba rozbite...
W każdym temacie pisał jak teraz nasz pan sk2 :D
"Jaki diesel do..." - bierz m3
"jakie auto dla rodziny..." - bierz s6

Itd itp :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 19:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Jak ktos jezdzi jak baba to moze faktycznie nie ma sensu, ale jak tos lubi poswirować to jest przrpasc pomiedzy zwyklym autem a takim i s6 nawet sie nie umywa do m3/m5

O! M5 e39 plus kompresor i gaz :rotfl: idealne auto dla mnie i dla chyba kazdego. Malo pali, szybko jedzie, zyskuje na wartosci i czesci tanie bo wszystko pasuje od 540i :D hehe no i wygodne, bezawaryjne , klasyk!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 20:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1736
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E60 M5; F10 520d LCI
Kod silnika: S85, B47
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=169226
alduwiel manual do daily cara? :D to chyba za karę... chyba 99% ludzi którzy się przejadą dobrym automatem nie spojrzy już na manual jeśli chodzi o daily cara

E46 M3 czy E39 M5 to fajne weekendowe auta, ale serio mając porównanie do czegoś nowszego, na codzień bym ich nie rozpatrywał


Ostatnio edytowano 3 września 2019, 20:19 przez ryszard86, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 20:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
alduwiel napisał(a):
Jak ktos jezdzi jak baba to moze faktycznie nie ma sensu




Powiedział to alduwiel który usilnie zbijał spalanie w Swoim M3 :hyhy: :hyhy:



Ma chłopak czas niech sobie szuka... jeśli będzie mocno wertował ogłoszenia a bez spiny ma na to czas to coś się prędzej czym później trafi ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 20:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 91
Posty: 1344
Lokalizacja: Betonowy Las, 3 Stawy ;P
Moje BMW: Sej 1.1
Kod silnika: Sporting?
Sorry w innym temacie miałem napisac ale tu mi się napisało, skasowac postu się nie da więc Pozdrawiam Was :rotfl: a autorowi znalezienia fajnego auta życzę :) :ok: wcale nie są to takie skarbonki jak ktoś pisał o ile oczywiście umiesz coś samemu pomajstrować.

_________________
Forumowiczu drogi wpadaj na spoty w Katowicach wszystko w dziale:
Spoty & Zloty-[Katowice]

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 3 września 2019, 22:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
r4ll napisał(a):
Był tu taki, ostatnio mniej się udziela. S3 8p ma chyba rozbite...
W każdym temacie pisał jak teraz nasz pan sk2 :D
"Jaki diesel do..." - bierz m3
"jakie auto dla rodziny..." - bierz s6

Itd itp :rotfl:


S3 8l z tego co kojarzę, ale faktycznie widać pewną analogię...Sportowe auto do latania po torze bierz m3 ,auto do oszczędnej ,wygodnej jazdy po trasach bierz m5 ,auto dla żony do spokojnego bezpiecznego wożenia dzieci do przedszkola bierz m3 + kompresor :rotfl: A 2 lata temu ten sam osobnik pisał, że nie ma nic lepszego od 335d...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 07:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Taaa nawet Lambo i Ferari wysiadają przy 335d ;)
335d dobre bo malo pali i szybko w miarę jezdzi, nie psuje się i częsci w razie wu tanie. Ale ten automat ....

A manual do codziennej jazdy lepszy niz automat bo mniej pali. W m5 e39 3 bieg jwst automatem. Ja w e92 ruszam z 2 biegu czesto w korkach i nie ma machania lewarkiem a auto ladnie i plynnie rusza. Tak z 2 biegu ruszam i zaraz 4 bieg.
Jedzie się bardzo przyjemnie a co najwazniejsze oszczednie ;)

A 335d jest dalej najlepsze, jest lepsze nawet od 328i :cool:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie BMW z budżetem 50 tysięcy
PostNapisane: 4 września 2019, 09:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1736
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E60 M5; F10 520d LCI
Kod silnika: S85, B47
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=169226
Spalanie, nie wiem, może jakies małe róznice są, chociaż patrząc po ilości przełożeń w nowszych skrzyniach - wątpię.

Wygoda to inna bajka. Dla mnie nawet przy głupiej 6HP manual na codzień to porażka, nie mówiąc już o 8HP. Jazda po większym mieście, korki, co chwilę zasprzęglanie, wysprzęglanie, machanie tą wajchą, daj pan spokój ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL