BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 20:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kryzys w BMW
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 11:22 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 457
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: E91 320d -E87 120I
Coraz to gorzsze info dochodza z BMW; wczoraj szefostwo zatwierdzilo ze od 1.03 2009 wprowadza krotkie zmiany, tzn (2 -3dni ) pracy.Od stycznia juz wszystkie piatki sa wolne, bmw pozwalnialo wszystkich swoich pracownikow w firm posredniczacych. Spadek sprzedazy nowych BMW daje sobie bardzo duzo w znaki firm zaleznych od bmw m.i.n firma w ktorej pracuje(pracowalem) do tej pory firma KAUTEX montaz i podwykonawca do bmw, od 1 lutego juz 50%zatrudnienia w naszej firmie idzie na bruk. Niestety.

Co myslicie o tym wszystkim? Kiedy to sie skonczy?

_________________
Galeria BMW 320d E91 M-Pakiet
viewtopic.php?f=6&t=104750


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys w BMW
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 11:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
j-23 napisał(a):
Kiedy to sie skonczy?


Oby jak najszybciej. Mi najbardziej szkoda zawieszenia/zakończenia prac nad CS'em :(

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 11:40 
nie tylko BMW ma taki problem... już nie raz w swojej historii BMW gorsze miało problemy i jakoś się wykaraskało zawsze :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 12:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Byle znowu nie zaczeli produkować takie "kryzysowego" auta jak E36 :rotfl:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 12:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4671
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 3288888888
Opel, Toyota i honda tez ma takie problemy, A Toyota zamknela jak w Japoni 11 fabryk na 12. Kryzys sie robi konkretny :niepewny:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 12:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
HUK z autem jak e36 czy CS. Ludzie masowo tracą pracę i nie będą mieli za co żyć a Wy się martwicie o samochody... Kryzys idzie na całego i będzie KUPA a nie dobrobyt.

Proponuję każdemu znaleźć sobie plan B, ot na wszelki wypadek. Ja swój plan B uszczegóławiam coraz bardziej bo i u nas nie jest wesoło. :dobani:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 12:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Cytuj:
Co myslicie o tym wszystkim? Kiedy to sie skonczy?

Nigdy,przetrwaja najsilniejsi i najbogatsi a reszta na bruk.Taki maly armagedon.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 12:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4671
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 3288888888
spider napisał(a):
Cytuj:
Co myslicie o tym wszystkim? Kiedy to sie skonczy?

Nigdy,przetrwaja najsilniejsi i najbogatsi a reszta na bruk.Taki maly armagedon.


Dokladnie, w kazdej dziedzinie jest kryzys, Ludzi pobrali kredyty,leasingi a teraz co z tym wszystkim robic.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 12:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 457
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: E91 320d -E87 120I
NorbiRadom napisał(a):
Opel, Toyota i honda tez ma takie problemy, A Toyota zamknela jak w Japoni 11 fabryk na 12. Kryzys sie robi konkretny :niepewny:



Mercedes juz od 1.01.2009 wprowadzil system pracy tylko 3dni w tygodniu, a co za tym idzie
wielka redukcja etatow.

_________________
Galeria BMW 320d E91 M-Pakiet
viewtopic.php?f=6&t=104750


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 12:49 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
Mysle, ze to marketingowa ściema, żeby zwiększyć wyniki sprzedaży. BMW to marka premium, która zawsze będzie miała na świecie klietnów, ktorzy kupują te auta bez wzgledu na cene, bo ich po prostu na to stać.
BMW Polska przynosi zyski http://moto.onet.pl/1527398,2217,artykul.html
BMW Polska zakończyło szósty rok działalności na polskim rynku dużym sukcesem sprzedaży. Po raz pierwszy została przekroczona liczba 4 000 sprzedanych aut. Wzrost sprzedaży samochodów BMW wyniósł 23,37%, MINI 35,29%, a motocykli aż 40,74%. Sprzedaż wszystkich pojazdów koncernu w Polsce wzrosła o 25,41%.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 12:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
renoraines napisał(a):
Mysle, ze to marketingowa ściema, żeby zwiększyć wyniki sprzedaży. BMW to marka premium, która zawsze będzie miała na świecie klietnów, ktorzy kupują te auta bez wzgledu na cene, bo ich po prostu na to stać.
BMW Polska przynosi zyski http://moto.onet.pl/1527398,2217,artykul.html
BMW Polska zakończyło szósty rok działalności na polskim rynku dużym sukcesem sprzedaży. Po raz pierwszy została przekroczona liczba 4 000 sprzedanych aut. Wzrost sprzedaży samochodów BMW wyniósł 23,37%, MINI 35,29%, a motocykli aż 40,74%. Sprzedaż wszystkich pojazdów koncernu w Polsce wzrosła o 25,41%.


Rynek Polski się nie liczy. Spójrz na rynek w USA.
Po drugie skończyły się czasy gdy auta premium kupowali prawdziwi bogacze. Dziś (a właściwie do wczoraj) kupowało je wiele osób z pomocą kredytu lub leasingu, często ponad siły. I ta potężna grupa klientów właśnie straciła możliwości nabywcze.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 12:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
renoraines napisał(a):
BMW to marka premium, która zawsze będzie miała na świecie klietnów, ktorzy kupują te auta bez wzgledu na cene, bo ich po prostu na to stać.


Dlatego prezes jednego z gigantów cementu rzucił się pod pociąg? To też marketingowa ściema? Myślisz że u nas w firmie, to też propaganda?

Wzrost sprzedaży aut: klasy pandy, ka, fiesty, micry to też ściema?

renoraines napisał(a):
BMW Polska zakończyło szósty rok działalności na polskim rynku



BMW POLSKA na POLSKIM rynku.

Do naszego kraju kryzys dopiero się zbliża.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 12:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
stones1 napisał(a):
Rynek Polski się nie liczy. Spójrz na rynek w USA.
Po drugie skończyły się czasy gdy auta premium kupowali prawdziwi bogacze. Dziś (a właściwie do wczoraj) kupowało je wiele osób z pomocą kredytu lub leasingu, często ponad siły. I ta potężna grupa klientów właśnie straciła możliwości nabywcze.


Jak nigdy zgadzam się ze Stonskim.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 13:04 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 548
Lokalizacja: b-stok
Nie wiem czy zauważyliście ale w Polsce zawsze jest jakiś kryzys ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 13:15 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
To co jest w Polsce to ja pominę lepiej.

Mam tylko nadzieję że nie zaczną robić aut pokroju Isetty.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 13:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Oby ten kryzys minął jak najszybciej a banki niech wyciągną z tego wnioski żeby taki bajzel się więcej nie powtórzył bo tylko do nich można tutaj mieć pretensje.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 14:37 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
KotSylwester napisał(a):
renoraines napisał(a):
BMW to marka premium, która zawsze będzie miała na świecie klietnów, ktorzy kupują te auta bez wzgledu na cene, bo ich po prostu na to stać.


Dlatego prezes jednego z gigantów cementu rzucił się pod pociąg? To też marketingowa ściema? Myślisz że u nas w firmie, to też propaganda?

Wzrost sprzedaży aut: klasy pandy, ka, fiesty, micry to też ściema?



To, że osoba rzuca się pod pociąg oznacza tylko, że była psychicznie chora i nie potrafiła sobie poradzić w zyciu. Jeśli to było w Polsce, to nie zdziwiłbym się, że tenprezes to jakiś aparatczyk partyjny bez wykształcenia z nadania opcji politycznej, niemający doświadczenia w zarządaniu przedsiebiorstwem.
Osobiście nie dziwie, się, ze wzrasta sprzedaż aut miejskich. Technologia się rozwija, auta miejskie rosną, oferta nadwoziowa rozszerzona o kombi, sedana. Auta miejskie wyposażone sa w mocniejsze silniki, w systemy bezpieczeństwa ułatwiające jazdę, przez to większa grupa osob jest zainteresowana takimi pojazdami. Dodatkowo ludzie zmądrzeli i wolą kupić nowe mniejsze auto z gwarancją, chocby na raty, niż ponad 10 letniego szrota z prebiegiem 300 tys km, ktory wymaga na okrągło nakładów, nie nawet, ze konstrukcyjnie te starsze auta są złe, ale ze sie psują przez zaniedbania poprzednich włascicieli czy tez oszust handlarzy. Nie szukając daleko pytania o usterki na forum.

Kryzys kryzysem, ludzie narzekają na podwyżki z jednej strony, a z drugiej pokazuja, ze mają pieniądze. Pod marketami, sa problemy z zaparkowaniem, koszyki się uginają, auta w roznym wieku, od nowych lusksusowych po popularne z lat 90. Na obrzezach miast sa budowane nowe osiedla, w centrum tzw plomby, za miastem domki jednorodzinne. Buduja, wiec ktos to kupuje. Za gotowke czy na kredyt, ale zeby uzyskac kredyt trzeba mieć udokumentowaną zdolność kredytową, wiec trzeba zarabiac. Sa też osoby, ktore sie porwaly z motyka na słonce i przy podwyżce raty o pare set zl rozbija ich budżet domowy. Są też takie osoby, które nie mogą sobie pozwolic na kredyt. Ale nic na to nie poradzimy, rozwarstwienie spoleczenstwa zawsze będzie, duze miasta się rozwijają, a mniejsze wegetują. Nic na to nie poradzimy.
W gospodarce podobnie, firmy przezywaja problemy z racji niezrealizowanych kontraktow, przez to nie spłacają zobowiązań, wiec żeby ciąć koszty zwalniają pracowników. Jednak taka sytuacja wystepuje bardzo czesto, jak zauwazyl kolega wyzej, w Polsce zawsze jest kryzys, a ja dodam jeszcze, ze zaden rzad nie moze walczyc z kryzysem poniewaz uwaza, ze ten kryzys to oczywiscie wina poprzedniej ekipy rzadzacej, po na pis, pis na sld, itd,itp. Najlepiej na tym wychodzi psl, bo oni wejda w koalicje z kazdym, zeby tylko dorwac sie do koryta.
Obecnie rzady eurtuskomzogtlukow biją mnie po kieszeni: podwyższyli akcyze, podwyzki gazu, energi, podrożało euro, uchwalili brak dziedziczenia funduszy zgromadzonych w OFE, czyli eurotuskomozgotluki mnie i moją rodzinę okradły. W razie mojej śmierci pieniadze, które z pensji przekazywane sa do ZUSu, a potem ZUS te pieniadze przekazuje OFE, zabierze OFE, zamiast zasilic konto emerytalne moich spadkobierców.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 14:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
renoraines napisał(a):
Teśli to było w Polsce,


To było u Szwaba.
renoraines napisał(a):
niemający doświadczenia w zarządaniu przedsiebiorstwem.


Hahaha, Prezes światowego koncernu cementowego, nie ma pojęcia o zarządzaniu...

renoraines napisał(a):
To, że osoba rzuca się pod pociąg oznacza tylko, że była psychicznie chora


To też ciekawe.

renoraines napisał(a):
Kryzys kryzysem, ludzie narzekają na podwyżki z jednej strony, a z drugiej pokazuja, ze mają pieniądze. Pod marketami, sa problemy z zaparkowaniem, koszyki się uginają, auta w roznym wieku, od nowych lusksusowych po popularne z lat 90.


Kryzys do Polski właściciwe jeszcze nie dotarł.

renoraines napisał(a):
Obecnie rzady eurtuskomzogtlukow biją mnie po kieszeni: podwyższyli akcyze, podwyzki gazu, energi, podrożało euro, uchwalili brak dziedziczenia funduszy zgromadzonych w OFE


Ale progi podatkowe się zmniejszyły.

renoraines, w jakiej branży pracujesz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 14:59 
renoraines napisał(a):
Mam tylko nadzieję że nie zaczną robić aut pokroju Isetty.


A niech robi!

bardzo fajne były autka.. reklamowane dla młodych par czy jakoś tak to było :)

Po 2. WŚ BMW produkowało patelnie, garnki i inny sprzęt dla domu i się udało przetrwać i znów wrócili do produkcji tego, co im najlepiej wychodzi- silników. Potem kryzys w latach 70. jeśli dobrze pamiętam spowodował tylko, że wyszli z cienia Mercedesa i rozpoczęła się era dominacji BMW.

stones1 napisał(a):
Spójrz na rynek w USA.


Tam sprzedaż X6 przewyższyła oczekiwania firmy, więc nie jest tak źle.

Prawdziwe zagrożenie miał opel, gdyby nie insignia, być może upadek byłby bardzo rychły. No ale opel ma chorą matkę, BMW nie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2009, 15:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
renoraines napisał(a):
Kryzys kryzysem, ludzie narzekają na podwyżki z jednej strony, a z drugiej pokazuja, ze mają pieniądze. Pod marketami, sa problemy z zaparkowaniem, koszyki się uginają, auta w roznym wieku, od nowych lusksusowych po popularne z lat 90. Na obrzezach miast sa budowane nowe osiedla, w centrum tzw plomby, za miastem domki jednorodzinne. Buduja, wiec ktos to kupuje. Za gotowke czy na kredyt, ale zeby uzyskac kredyt trzeba mieć udokumentowaną zdolność kredytową, wiec trzeba zarabiac. Sa też osoby, ktore sie porwaly z motyka na słonce i przy podwyżce raty o pare set zl rozbija ich budżet domowy. Są też takie osoby, które nie mogą sobie pozwolic na kredyt. Ale nic na to nie poradzimy, rozwarstwienie spoleczenstwa zawsze będzie, duze miasta się rozwijają, a mniejsze wegetują. Nic na to nie poradzimy.


Tyle że to wszystko było właśnie kupione za kredyt bo banki dawały je praktycznie za ładny uśmiech a głupi ludzie je brali bo się naoglądali wielkiego świata w TV i też by tak chcieli. Udokumentowane zarobki ? Zdolność kredytowa ? Pracowałem w dużym Banku w dziale kredytów hipotecznych i byłem w szoku kto dostaje te kredyty... Każdy dosłownie każdy ! Stąd też teraz takie kosmiczne ceny mieszkań. Teraz jest całkiem na odwrót ze skrajności w skrajność: musisz mieć wkład własny 20%, kosmiczne zarobki i jeszcze kogoś do kredytu jakby tobie się coś stało. W Warszawie na mieszkanie trzeba wydać jakieś 500tyś zł, kto będzie miał 100tyś zł na sam wkład własny ? Baaaaaaardzo mało osób. Przed kryzysem każdy mógł kupić mieszkanie, po kryzysie nikogo na nie nie będzie stać.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL