BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 sierpnia 2019, 20:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 15:52 
Częsty bywalec

Moje BMW: F34 335i
Nie zrozumiales- prawo stanowi ze wymiana tych elementów może nastąpić tylko na nowe- i musisz to udokumentować rachunkiem z ASO- inaczej nie powinieneś dostać przeglądu.
W De jak będziesz miał stluczke i wystrzeli poduszka to musisz kupić nowa w ASO i wstawic tylko w koncesjonowanym warsztacie a pózniej jeszcze przejść rygorystyczny przegląd pod tym względem. A przy sprzedaży nie daj Bog żebyś to zataił bo będziesz musiał oddać klientowi dużo €.
Tak długo jak będziesz kupował takie przekladance,
i tak dlugo jak warsztaty "u pana Zdzisia" bedą w Twoim mniemaniu tak samo fachowe do poważnych napraw-
tak długo Polski Rynek Motoryzacyjny będzie pełen aut "robionych na sztukę" i przekladancow.
Zaczynam powoli myśleć ze niektórym to pasuje i nie chcieliby porządku jaki panuje u zach sąsiadów, i to nie przez sytuacje ekonomiczna a przez tzw cwaniactwo.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 11 lutego 2010, 16:08 
Przyjaciel forum

Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Cytuj:
Tak długo jak będziesz kupował takie przekladance,
i tak dlugo jak warsztaty "u pana Zdzisia" bedą w Twoim mniemaniu tak samo fachowe do poważnych napraw-
tak długo Polski Rynek Motoryzacyjny będzie pełen aut "robionych na sztukę" i przekladancow.
Zaczynam powoli myśleć ze niektórym to pasuje i nie chcieliby porządku jaki panuje u zach sąsiadów, i to nie przez sytuacje ekonomiczna a przez tzw cwaniactwo.

Przykład z poduszką jestem w stanie zrozumieć - kupno używanej jakoś dziwnie brzmi co do reszty będę polemizował co do zakupu części w Aso - po co bo nie rozumiem. Nie możesz kupic sam części i zaisntalować jej w zakładzie upoważnionym ale nie Aso? Poza tym należałoby określić co rozumiesz przez zakład Pana Zdzisia - wszystkie warsztaty nie Aso?
Jeżeli przeczytałeś całą moją wypowiedz, to ma przykład owego "fachostwa" ;) I to nie jedyny. Diagnostyka przepływomierza w Bawarii to kolejny. ;) Kasa poszła Panowie stwierdzili że "będzie Paaaaan zaaaaadowolony" a błąd występował nadał. Założenia o których piszesz są słuszne - Aso powinno równać sie jakość. Ale tak nie jest :) Tak długo jak ceny w aso nie idą w parze ze zdrowym rozsądkiem a już napewno nie z jakością nie widze sensu żeby za nie przepłacać. I to nie moje "widzi mi się" tylko zdrowy rosądek. Wiem że są części których poza Aso nie ma, ale jeżeli można kupić te same części w cenie bez marży Aso nie widzę powodu żeby płacić bez sensu komuś becel.
Być może chodzi o różnicę menatalności DE-Pl i nie mówie tu o użytkownikach a o personelu technicznym. Może faktycznie jedziesz do Aso w DE i wiesz że dostaniesz zamówione części, wleją Ci świeży olej ten któy zamówiłeś i nie wymienią Ci skrzyni w Audi za 6000 gdy do wymiany bylo tylko sprzęgło. Ale tu tak nie jest ;)

PostNapisane: 11 lutego 2010, 16:17 
Częsty bywalec

Posłuchaj na 1 Twoj przykład nierzetelnosci ASO znajdę 10 przykładów nierzetelnosci i niefachowosci warsztatów prywatnych.

Dla mnie jedyna należyta opcja to:

1. Dowód rejestracyjny pojazdu sprowadzonego.

2. Tłumaczenie dowody rejestracyjnego pojazdu sprowadzonego.

3. Dokument potwierdzający zakup nowych części zgodnie z wykazem
ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 28 września 2005 r. w sprawie wykazu przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko (Dz. U. nr 201 poz. 1666).
Załącznik nr 3
WYKAZ PRZEDMIOTÓW WYPOSAŻENIA I CZĘŚCI ZWIĄZANYCH Z BEZPIECZEŃSTWEM UŻYTKOWANIA POJAZDU I OCHRONĄ ŚRODOWISKA

4. Dokument potwierdzający, iż przebudowa pojazdu została wykonana przez przedsiębiorcę, prowadzącego działalność gospodarczą w tym zakresie zgodnie z:
OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA SEJMU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 7 marca 2003 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003 r. Nr 58 poz.0515)
Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:
4. Zabrania się:
6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem: b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

5. Opinia Rzeczoznawcy(znajdującego się na liście Rzeczoznawców Ministerstwa Infrastruktury), iż dokonana zmiana elementów w pojeździe została wykonana należycie zgodnie z:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz. U. Nr 227 z dnia 30 grudnia 2003 r.)
ZAŁĄCZNIK Nr 1
WYKAZ CZYNNOŚCI KONTROLNYCH ORAZ METODY l KRYTERIA OCENY STANU TECHNICZNEGO POJAZDU PODCZAS PRZEPROWADZANIA BADANIA TECHNICZNEGO
14. SPECJALISTYCZNE BADANIE POJAZDU, W KTÓRYM DOKONANO ZMIAN KONSTRUKCYJNYCH LUB WYMIANY NIEKTÓRYCH ELEMENTÓW
14.1. Zmiany konstrukcyjne, przeznaczenia wymiana silnika - Oględziny zewnętrzne, sporządzenie opisu zmian, ustalenie nowych danych pojazdu (w uzasadnionych wypadkach odpowiednia opinia rzeczoznawcy).

6. Dokument od producenta pojazdu (serwisu, dilera) potwierdzający, iż zgodnie z homologacją, pojazd o nr VIN jest fabrycznie przystosowany do dokonania zmiany konstrukcyjnej .

Ewentualnie samochód zostanie przebudowany w serwisie z kompletem dokumentów potrzebnych do badania.
Życzę powodzenia z całego serca

PostNapisane: 11 lutego 2010, 16:21 
Przyjaciel forum

Thomas możemy odbijać piłkę, odpowiedz na postawione przeze mnie pytania dotyczące Aso. Nie interesują mnie w tej chwili przepisy dotyczące Anglików, pytam o to co napisałem.

PostNapisane: 11 lutego 2010, 16:22 
Częsty bywalec

Z jednej strony nie rozumiecie dlaczego nic sensownego nie można kupić w PL a z drugiej- popieracie i usprawiedliwacie druciarstwo.
Koło się zamyka i tym sposobem nigdy z tego nie wyjdziemy.
Ps ponow pytanie bo nie rozumiem
punkt 3 i 4 odpowiada chyba na Twoje pytanie

PostNapisane: 11 lutego 2010, 16:28 
Przyjaciel forum

Halo Thomas tu ziemia - ja Wołga, ja Wołga, Brzoza zgłoś się :D :rotfl:

Thomas jestem druciarzem bo nie płace debilom z Aso za wymiane przewodów hamulcowych? :D Albo elementów zawieszenia ? :D Bo na przeglądzie nie musze mieć kwitka że pióro wycieraczki jest nowe ? :luka:

Plizzz odpowiedz na pytania które Ci postawiłem bo po raz 2 unikasz na nie odpowiedzi waląc jakimś tekstem o druciarstwie a wcześniej :

Cytuj:

Czy fakt robienia rzeczy w Aso sprawia że czujesz się fajny ? Lub lepszy od nas kombinatorów Polaczków? Bo jak mniemam tym tekstem powyżej zostałem do tego przyrównany :)

Proszę:

Cytuj:
co do zakupu części w Aso - po co bo nie rozumiem. Nie możesz kupic sam części i zaisntalować jej w zakładzie upoważnionym ale nie Aso? Poza tym należałoby określić co rozumiesz przez zakład Pana Zdzisia - wszystkie warsztaty nie Aso?

Bo nie chodzi mi już o stricte Angliki i ich przeróbki tylko sam system Aso i części w DE i tego czy masz gwarancję że jak złożysz zlecenie na wymiany to te wymiany zostaną wykonane. Bo w PL nie masz niestety takiej gwarancji.

Ostatnio edytowano 11 lutego 2010, 16:32 przez CiOoS, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 11 lutego 2010, 16:31 
Zacna persona forum

Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
Thomas_HD napisał(a):
Z jednej strony nie rozumiecie dlaczego nic sensownego nie można kupić w PL a z drugiej- popieracie i usprawiedliwacie druciarstwo.
Koło się zamyka i tym sposobem nigdy z tego nie wyjdziemy.

dokładnie, każdy narzeka na polski rynek motoryzacyjny, ale jak przyjdzie co do czego to 99% popiera takie druciarstwo..oto Polska właśnie :] Thomas nie wygrasz, w tym kraju wszystko jest nienormalne i stoi na głowie..

PostNapisane: 11 lutego 2010, 16:34 
Przyjaciel forum

Cytuj:
w tym kraju wszystko jest nienormalne i stoi na głowie..

Jeździsz tu swoim E46 i tu żyjesz :) Skoro jest źle to kraj Thomasa z pewnością Cię przyjmię i Twoje silnikowe modyfikacje też :)

PostNapisane: 11 lutego 2010, 16:36 
Częsty bywalec

Odpisalem już Tobie Brzoza - punkt 3 i 4
a zalacznik to lista części z poprzedniej strony
nie nadazasz ?
Załącznik w punkcie 3 to-
1 Poduszki powietrzne ...
3 Przewody i uszczelnianie układu hamulcowego
5 Przeguby układu kierowniczego i zawieszenia
7 Układ blokady kierownicy
8 Immobilisery wraz z transponderami sterowania elektrycznego
10 Elementy elektryczne i elektroniczne układów bezpieczeństwa jazdy (w szczególności: ABS, ASR)
16 Pióra wycieraczek szyb
tak mówi prawo- i Ty mnie winisz ze jest niedobre ?
Uwazam ze bdb tylko trzeba je egzekwować

PostNapisane: 11 lutego 2010, 16:42 
Przyjaciel forum

Ja pytam o De :looka: i o części nowe a nie używane.
To raz dwa że nie mówię że wymiana części z tej listy na używane jest właściwa - [cenzura] kto wymienia pióra wycieraczek na używki? :rotfl:
Tyle że mówie nie tylko o Anglikach a pytam o serwis w DE.

Nadążam a kumasz Wołga ? :hyhy:

PostNapisane: 11 lutego 2010, 16:47 
Zacna persona forum

Moje BMW: e36 & e46 coupe
maksss napisał(a):
dokładnie, każdy narzeka na polski rynek motoryzacyjny, ale jak przyjdzie co do czego to 99% popiera takie druciarstwo..oto Polska właśnie :] Thomas nie wygrasz, w tym kraju wszystko jest nienormalne i stoi na głowie..

Ważcie słowa. Chiptuning to klasyczny przykład takiego druciarstwa, a do tego są ludzie którzy bezczelnie potrafią powiedzieć, że nie ma to wpływu na żywotność silnika :rotfl: .

Nienormalne jest odejście ludzi w Polsce- byle tylko drugiemu wytknąć...

PostNapisane: 11 lutego 2010, 16:48 
Przyjaciel forum

Moje BMW: C63 AMG Coupe
Thomas tylko,że z elementów które wymieniłeś przy przekładce nie wymieniasz nic poza chyba dwoma przewodami hamulcowymi reszta zostaje więc nie muszę kupować używanych.

PostNapisane: 11 lutego 2010, 16:58 
Zacna persona forum

Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
Nie chciałbym auta z niemiec kupować, bo już tam są kombinowane. Jak już, to tylko na części. Za dużo turasów.

Co do napraw w ASO... wszyscy wiemy że naprawy w ASO to śmiech na sali, bo w Polsce w ASO siedzi właśnie Pan Zdzich, który gówno umie, a liczy sobie za partactwo jak cygan za zboże.

Za to koncerny mot. lobbują za tym, żeby ograniczyć zakup aut używanych, zwiększyć sprzedaż nowych, bardziej awaryjnych, bardziej skomplikowanych w naprawie aut, które rozsypują się po okresie gwarancyjnym.

To jest cwaniactwo.
Ale proszę bardzo Thomas - możesz wierzyć dalej, że kanapki z McDonalds są bardzo zdrowe, bo tak pisze na ulotkach.

PostNapisane: 11 lutego 2010, 17:00 
Przyjaciel forum

Lubenzy tru, Pan Zdzich ma nawet szkolenia :rotfl:

PostNapisane: 11 lutego 2010, 17:16 
Częsty bywalec

CiOoS napisał(a):
Jeździsz tu swoim E46 i tu żyjesz :) Skoro jest źle to kraj Thomasa z pewnością Cię przyjmię i Twoje silnikowe modyfikacje też :)

Ty za to z takimi pomysłami miałby tutaj ciężkie życie, a w PL już niedługo tez będziesz miał-
sugeruje dalej na Wschod wyemigrowac- tam jeszcze jest wolna Amerykanka pod tym względem.
Porownujecie chip do przekladki kierownicy ? Lol ...
Brzoza odpowiadam- z ASO w De nie miałem jescze nigdy problemu ze było coś nie zrobione albo zrobione nie tak, w poprzedniej 8letniej e46 wymienili na swój koszt mocowanie tylnej osi do podwozia- bo jest to w De wada tego modelu uznana przez BMW- rachunek widziałem opiewał na 2 300 €
Kubenzy- jak kupujesz auta od Turasow to masz kombinowane, podobnie jak od Ruskow i Polakow. A ten Twoj spisek firm samochodowych - wybacz ale... LOL ;-)

PostNapisane: 11 lutego 2010, 17:26 
Częsty bywalec

Mam pytanie- znacie inny kraj oprócz Polski który masowo sprowadza auta z Anglii i przekłada kierownicę ? Bo ja nie... I to wcale nie z biedy tylko z cwaniactwa i chęci zysku.
Firmy które produkują te auta mówią NIE
ustawodawca mówi NIE

a handlarze i chłopaki z forum wiedza lepiej co jest dobre dla auta i bezpieczeństwa jadacych nim ludzi.

PostNapisane: 11 lutego 2010, 17:30 
Przyjaciel forum

Pytam z jakimi pomysłami Thomasie ? ;)
Widzisz Ty nie miałeś, my takich przykładów mamy multum ;)

Cytuj:
Ty za to z takimi pomysłami miałby tutaj ciężkie życie, a w PL już niedługo tez będziesz miał-
sugeruje dalej na Wschod wyemigrowac- tam jeszcze jest wolna Amerykanka pod tym względem

Ja się nigdzie nie wybieram bo i jakoś niespecjalnie narzekam a i jakoś kombinować specjalnie nie muszę, człowiek wie gdzie żyje i czego spodziewać się może. ;) Makssowi widocznie źle. :luka:

PostNapisane: 11 lutego 2010, 17:42 
Thomas_HD napisał(a):
Przez te "chore pomysły" w Niemcowni- przyjezdzacie i kupujecie tutaj auta bo nie ma takich "niespodzianek" jak u nas w PL gdzie byle 20-latek z forum "zna się " na autach lepiej niż fabryka czy ustawodawca.

1. Jaki związek ma 20latek z forum z sytuacją na rynku samochodów używanych w DE i PL? :zdziwko:

2. Z DE też przyjeżdżają paździerze, tak samo jak w PL stoją fajne fury, już nie przesadzaj :zdegustowany:

PostNapisane: 11 lutego 2010, 17:49 
Zacna persona forum

Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
Thomas_HD, spisek? To jest zwykły biznes.

PostNapisane: 11 lutego 2010, 18:01 
Częsty bywalec

Fryderyk- auta po powazniejszym wypadku w De już nie zarejestrujesz ani nie dostaniesz przeglądu, na "przekladaka" tak samo.
A w PL co robisz z powypadkowym ? Robisz na sztukę i wystawiasz na Allegro.
Kręcenie licznikow to tez Polska specjalnosc w De marginalne zjawisko.
Do tego dochodza tzw szczepy silnikow, czy całych aut...
Oczywiście zdarzają się wyjątki pozytywne- koledzy z forum, fanatycy marki
jak i negatywne- po obu stronach.
O 20 latkach pisałem w kontekście przekladek i napraw powypadkowych- ze " znają się" lepiej na autach niż fabryka i ustawodawca i
popierajac ten proceder i kupujac takie auta- nigdy sie z tego nie wydobedziemy.
Panowie- dziękuje za dyskusje- podejme temat pózniej bo jadę do banku teraz

Ostatnio edytowano 11 lutego 2010, 21:57 przez Thomas_HD, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]