BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 02:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 27 lipca 2010, 23:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 471
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e90
Kod silnika: N52B30
Rozglądam się powoli za jakimś nowym autem chciałbym żeby to było e92 sporo egzemplarzy na allegro to wersje z USA i chciałem zapytać o wasze doświadczenia w tej kwestii, czy słuszna teoria jest że wszystkie auta ze stanów to rozbitki? Oraz jak jest z częściami zamiennymi czy pasują od europejskich modeli? Wiem że światła są inne ale chodzi mi o inne elementy typu czujniki częsci zawieszenia ewntualnie jakieś elementy blacharskie? Pytam ponieważ te auta są z reguły parę tysięcy tańsze więc czy warto iść na taką oszczędność czy lepiej sobie darować?

_________________
Obrazek

Nowe zdjęcia w galerii strona 3 viewtopic.php?f=6&t=95828&p=1133382#p1133382


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 28 lipca 2010, 06:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
-grzechu- napisał(a):
czy słuszna teoria jest że wszystkie auta ze stanów to rozbitki?
nie prawda(mozna postawic taka teze na auta z europy-bzdura)
-grzechu- napisał(a):
jak jest z częściami zamiennymi czy pasują od europejskich modeli?
nie wszystkie pewnie
-grzechu- napisał(a):
czy warto iść na taką oszczędność czy lepiej sobie darować?
dla jednego warto dla drugiego nie(*dla mnie warto)
bylo troche na forum o autach z usa-wysil sie troche i poszukaj

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 28 lipca 2010, 07:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: suwaÂłki
Kupując auto czy to europa czy usa musisz uważnie przyglądać się dokładnie i tu i tu możesz naciąć się na minę.To prawda że jest sporo rozbitków z usa jedne mniej drugie bardziej i dlatego warto sprawdzić auto jak bylo rozbite jest coś takiego jak carfax i tam możesz dowiedzieć się czy twoje auto nie było przeznaczone do kasacji. Jeśli chodzi o częsci to dużej różnicy nie ma w serwisie mówili że w e90 euro vs us jest inne oprogramowanie i nie mogą zmieniać ustawień np żeby ci drzwi się otwierały po zgaszeniu auta itp. ale tak szczerze myślę że można to zrobić tylko za bardzo im się nie chce bo wiadomo nie u nich auto kupiłeś. Z tego co zauważyłem to jest coraz mniej róznic usa a europa w e46 chyba były wieksze a e90 mniej.Za kupnem auta z usa nie tylko przemawia cena ale i silniki tam były prawie same benzyny 3 litrowe w róznych wersjach mocy a w europie jest cięszko znaleźć 3litrowego benzyniaczka a jak już toś jest to cena kosmiczna bo nie ma wyboru więc jak ktoś chce jeździć benzyną to ma wiekszy wybór w usa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 28 lipca 2010, 08:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
1.Vin w carfax i autocheck
2.inny sytem komputerowy w samochodzie (inny interface czy magistrala czy jakto sie tam zwie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 28 lipca 2010, 09:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 497
Moje BMW: niebieski
Nie zgodzę się , że wszystkie to rozbitki.
Jak już koledzy napisali należy sprawdzić carfax i autocheck na allegro są spece którzy w 5 minut prześlą Ci historie samochodu za 25zł.
Co do części to zdarza się, że wersje USA maja mniejsze tarcze hamulcowe, mają inne oprogramowanie (serwis ASO nie zmieni oprogramowania, ale w większości nie autoryzowanych serwisów znajdziesz pomoc w tej sprawie ;)
Inne są też jak sam napisałeś lamy, zderzaki ale europejskie również pasują.
Tak czy inaczej nie będzie problemu ze znalezieniem cześć, serwis sam znajdzie odpowiednie po numerze VIN.
Moja 6-er również jest ze stanów i żadnych problemów dotąd nie miałem mimo ze zrobiłem nią już trochę kilometrów :cwaniak: i serwisuję wszystko regularnie :ok:

_________________
viewtopic.php?f=6&t=66071 Moja Buma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 28 lipca 2010, 13:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 236
Lokalizacja: Chicago/Bydgoszcz
Moje BMW: 740iL
Kod silnika: M62TUB44
w 99% samochody sprowadzone z USA sa po wypadkach i to z reguly powaznych :kwasny: sprowadzanie bezwypadkowych w dobrym stanie jest po prostu nieoplacalna... policze to na przykladzie mojej 740il z 2001r. ceny dobrych egzamplarzy to $10k-$12k do tego doliczasz $2k za transport, rozladunek w porcie, nastepne musisz doliczyc ok 40% oplat celnych(clo, Vat, akcyza). Wiec w sumie wychodzi minimum $15-$17K czyli jakos 45-50k zl. z innymi samochodami jest podobnie. jak widze ze na allegro fury z USA sa tansze niz europejskie to smiac mi sie chce ;) i do tego wszystkie bezwypadki :rotfl: poczytaj sobie strone bezwypadkowe.pl to sie sam przekonasz. oni tez rozkoduja ci Vin jak im przeslesz z raportami Carfax i Autocheck. tam bedzie wszystko o przeszlosci fury lacznie ze zdjeciami. Wiec uwaga na samochody z usa...

_________________
moja 740iL
viewtopic.php?f=6&t=59223


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 28 lipca 2010, 17:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
ebay.com... i tyle

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 29 lipca 2010, 02:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
matraks napisał(a):
policze to na przykladzie mojej 740il z 2001r. ceny dobrych egzamplarzy to $10k-$12k do tego doliczasz $2k za transport, rozladunek w porcie, nastepne musisz doliczyc ok 40% oplat celnych(clo, Vat, akcyza). Wiec w sumie wychodzi minimum $15-$17K czyli jakos 45-50k zl.


Super przykład :rotfl:
Na autach nowszych różnica jest duża, na nowych kolosalna

Chociaż to że większość to szroty to akurat racja. ALE, większość to nie wszystkie :)

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 29 lipca 2010, 03:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 236
Lokalizacja: Chicago/Bydgoszcz
Moje BMW: 740iL
Kod silnika: M62TUB44
Gumiś napisał(a):
matraks napisał(a):
policze to na przykladzie mojej 740il z 2001r. ceny dobrych egzamplarzy to $10k-$12k do tego doliczasz $2k za transport, rozladunek w porcie, nastepne musisz doliczyc ok 40% oplat celnych(clo, Vat, akcyza). Wiec w sumie wychodzi minimum $15-$17K czyli jakos 45-50k zl.


Super przykład :rotfl:
Na autach nowszych różnica jest duża, na nowych kolosalna

Chociaż to że większość to szroty to akurat racja. ALE, większość to nie wszystkie :)


zebys wiedzial ze wszystkie fury ze stanow to szroty, glownie z licytacji ubezpieczeniowych z Title "total loss" nie majacych juz prawa rejestracji w stanach
nie rozumiem z czego sie smiejesz jak podalem przyklad mojej BMW :zdegustowany: jesli chcesz moge ci policzyc BMW z 2008 roku i zobaczysz ze po oplaceniu wszytskiego okaze sie ze BMW z usa jest o WIELE drozsza od tych w Europie.
przyklad http://autos.yahoo.com/used-cars/bmw-32 ... stance=300 : BMW 328i, 2008r, ok. 20k km przebieg, cena $28,000 (jesli ci sie uda to mozesz zanizyc wartosc na fakturze o ok 30% i od tego placisz clo, vat, akcyze, przyjmijmy ze od $20,000), clo,vat,akcyza -> $12,000 do tego koszt transportu wraz z rozladunkiem w Polsce ->$2,000 . Na koniec kilka groszy zwiazane z przegladem i rejetracja w Polsce. Wszystko razem -> $42,000 (~132,000!!!) Jakos nie chce mi sie wierzyc ze handlarzyna bedzie dokladal do interesu ;)

_________________
moja 740iL
viewtopic.php?f=6&t=59223


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 29 lipca 2010, 03:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
No to te ~130 klocków to cena porównywalna z cenami takich w PL, wiec nie wiem gdzie widzisz te o wiele większe ceny.
Wystarczy spojrzeć na ceny nowych aut w US i w europie (pomijam że w US w standardzie jest o wiele więcej), naturalne że w przypadku używańców ta różnica też będzie, może nie aż tak wyraźna ale jednak.
W przypadku auta nowego po dopłaceniu tych 40% dalej wyjdzie taniej, w przypadku auta 9 letniego już niekoniecznie.

PS. widzę że z chicago jesteś, to podaj nazwę jakiejś dobrej knajpy jak możesz bo mi się tu powoli zaczyna nudzić ;)

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 29 lipca 2010, 16:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
matraks napisał(a):
zebys wiedzial ze wszystkie fury ze stanow to szroty,
Boze jakis ty mundry, ze hey
to ze kupiles szrota nie znaczy ze wszyscy szroty kupuja, juz swoja "opinie" wyraziles wyzej to po co sie znowu odzywasz
nie masz nic ciekawego do powiedzenia to sie nie odzywaj
nowy grand "czeroki" -roznica jakies 50 tys pln na czysto
wszystko zalezy od kursu $,im drozsze auto tym roznica wieksza, przyklady z mojego podworka
poptarz na bmw na ebayu i policz sobie-to najprostszy sposob,
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2008-BMW ... 45f417c3df
np ten mozna za niezla kase wyjac

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 29 lipca 2010, 17:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
dla mnie osobiście to skąd jest auto,jest mało ważne.Po to ma człowiek rozum, fachowców w serwisach aby to oni sprawdzili stan i autentyczność samochodu.

sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać auto na wszystkie możliwe sposoby.Nikt nic nam za darmo nie sprzeda, a już tym bardziej za pół darmo prawie nowej beemki.

cudów nie ma.

co jest tanie, to jest drogie.i tego się trzeba trzymać przy zakupie.

warunek - auto ma być w Polsce a nie (do sprowadzenia ) i aby je kupić trzeba wpłacić zadatek, lub zaliczkę :mur:

powodzenia

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 30 lipca 2010, 01:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 236
Lokalizacja: Chicago/Bydgoszcz
Moje BMW: 740iL
Kod silnika: M62TUB44
becek napisał(a):
matraks napisał(a):
zebys wiedzial ze wszystkie fury ze stanow to szroty,
Boze jakis ty mundry, ze hey
1.to ze kupiles szrota nie znaczy ze wszyscy szroty kupuja, juz swoja "opinie" wyraziles wyzej to po co sie znowu odzywasz
2.nie masz nic ciekawego do powiedzenia to sie nie odzywaj
3.nowy grand "czeroki" -roznica jakies 50 tys pln na czysto
4.wszystko zalezy od kursu $,im drozsze auto tym roznica wieksza, przyklady z mojego podworka
poptarz na bmw na ebayu i policz sobie-to najprostszy sposob,
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2008-BMW ... 45f417c3df
np ten mozna za niezla kase wyjac


1. :rotfl:
2. :spi:
3. najtanszy Cheeroki w USA -> $35,000 po doposazeniu na poziomie Europy wychodzi grubo ponad $40,000 + laczne koszty sprowadzenia do Polski -> ok $65,000 czyli ok 200k zl. Cena identyczna jak tak samo wyposazony Jeep w Polsce. kolejna sprawa ze ty jako obcokrajowiec nie kupisz NOWEJ fury w USA bo dilerzy maja tu zakaz sprzedazy poza Stany Zjednoczone. W tym przypadku musi ktos kupic nowy samochod na siebie i nastepnie ci go odsprzedac. No i najwazniejsza sprawa czyli GWARANCJA a wlasciwie jej brak w POlsce jesli kupiles nowa fure w stanach :]
4. co ty koles dales za link :rotfl: ta 335 z 2007r wyceniona jest na $32,000 a ty sie jarasz ze ktos ja zalicytowal za $22,000? przeciez wiadomo ze za 22k nie pojdzie ;) idz do tego dilera i powiedz mu ze za $22,000 bierzesz :rotfl: chyba by padl ze smiechu z ciebie ;) podniecasz sie startowymi kwotami licytacji jak dziecko na widok lizaka. co ty z choinki sie urwales i nie wiesz ile jest warta w stanach 335 z 2007r?? :spi:

becek rzeczowa rozmowa nie boli wiec sie tego nie boj...

_________________
moja 740iL
viewtopic.php?f=6&t=59223


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 30 lipca 2010, 08:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
matraks napisał(a):
rzeczowa rozmowa
ta, jasne...same szroty :27:

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 30 lipca 2010, 16:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
matraks napisał(a):
3. najtanszy Cheeroki w USA -> $35,000 po doposazeniu na poziomie Europy wychodzi grubo ponad $40,000 + laczne koszty sprowadzenia do Polski -> ok $65,000 czyli ok 200k zl. Cena identyczna jak tak samo wyposazony Jeep w Polsce. kolejna sprawa ze ty jako obcokrajowiec nie kupisz NOWEJ fury w USA bo dilerzy maja tu zakaz sprzedazy poza Stany Zjednoczone. W tym przypadku musi ktos kupic nowy samochod na siebie i nastepnie ci go odsprzedac. No i najwazniejsza sprawa czyli GWARANCJA a wlasciwie jej brak w POlsce jesli kupiles nowa fure w stanach :]


http://www.manhattanjeepchryslerdodge.n ... ee/SUV.htm od 30k $ (~95k pln)
http://www.lenartowicz.jeep.pl/ w Polsce od 206k pln

Pomijam już wypas jaki jest w US a jaki tu w wersjach podstawowych.
Z tego co pamiętam to problemem nie jest kupienie tam auta a to że musi być ono zarejestrowane w US conajmniej pół roku. Co do gwarancji to nie pamiętam jak w przypadku jeepa ale u wielu firm gwarancja US jest akceptowana w europie.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 31 lipca 2010, 00:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 236
Lokalizacja: Chicago/Bydgoszcz
Moje BMW: 740iL
Kod silnika: M62TUB44
Gumiś napisał(a):
matraks napisał(a):
3. najtanszy Cheeroki w USA -> $35,000 po doposazeniu na poziomie Europy wychodzi grubo ponad $40,000 + laczne koszty sprowadzenia do Polski -> ok $65,000 czyli ok 200k zl. Cena identyczna jak tak samo wyposazony Jeep w Polsce. kolejna sprawa ze ty jako obcokrajowiec nie kupisz NOWEJ fury w USA bo dilerzy maja tu zakaz sprzedazy poza Stany Zjednoczone. W tym przypadku musi ktos kupic nowy samochod na siebie i nastepnie ci go odsprzedac. No i najwazniejsza sprawa czyli GWARANCJA a wlasciwie jej brak w POlsce jesli kupiles nowa fure w stanach :]


http://www.manhattanjeepchryslerdodge.n ... ee/SUV.htm od 30k $ (~95k pln)
http://www.lenartowicz.jeep.pl/ w Polsce od 206k pln

Pomijam już wypas jaki jest w US a jaki tu w wersjach podstawowych.
Z tego co pamiętam to problemem nie jest kupienie tam auta a to że musi być ono zarejestrowane w US conajmniej pół roku. Co do gwarancji to nie pamiętam jak w przypadku jeepa ale u wielu firm gwarancja US jest akceptowana w europie.


o jakim wypasie ty mowisz?? nie masz pojacia z jakich materialow zrobiony jest jeep na USA a z jakich na Europe... w USA zapomnij o takich bajerach jak nawigacja, skorzana tapicerka, kurtyny boczne czy nawet czasami elektrycznych szybach w podstawowych wersjach :rotfl: kolejny chlopek roztropek ktory sugeruje sie napisem "starting at" ;) zeby kupic Cheroki musisz wylozyc ok $33,000 plus podatek 7% czyli tak jak pisalem wczesniej ponad $35,000. no i jesli zadowoli cie praktycznie zerowe wyposazenie w porownaniu z europa to bierz w ciemno z USA ;) i gdzie ty slyszales o gwarancji w Europie na samochody z USA?? kupisz nowa fure w Stanach to sobie pozniej lataj po serwisach i za wszystko plac ;) i jeszcze jedno. jak kupisz nowy samochod w USA to nie tylko musi on byc zarejestrowany 6 miesiecy to na dodatek musi miec przynajmniej 6tys mil przebiegu :) wiec jedyne wyjscie to ze ktos kupi dla ciebie nowa fure w USA i bedzie go ujezdzal przez pol roku a pozniej ci go przesle jako nowy :rotfl: innego sposobu nie ma :zakrecony:
nie chce mi sie juz po raz kolejny tlumaczyc wszystkiego jak wol cielakowi bo i to jak widze nie ma to zadnego skutku... :mur:
pozdrawiam ;)

_________________
moja 740iL
viewtopic.php?f=6&t=59223


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 31 lipca 2010, 01:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Napisałem wyraźnie że od, w PL w tej wersji za 206k też gówno z wypasu dostaniesz.

Chociaż przykład wziąłem pierwszy z brzegu więc pewnie dało by rade tą wersje podstawową i taniej wyrwać.
Ale nawet biorąc te 35-40k $ to przy dzisiejszym kursie 3,07 107-122k pln za wypasioną wersje + 40% mamy jakieś 150-170 klocków. I to za wersje która u nas podchodzi pod 300.

Pisałem wyraźnie że nie wiem jak w przypadku jeepa ale na wiele marek gwarancja przechodzi. Będę miał swojego kompa to znajdę link i wkleję.

No ale widzę żeś niepojętny i i tak będziesz sie upierał że masz drożej :rotfl:

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 31 lipca 2010, 02:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 236
Lokalizacja: Chicago/Bydgoszcz
Moje BMW: 740iL
Kod silnika: M62TUB44
Gumiś napisał(a):
Napisałem wyraźnie że od, w PL w tej wersji za 206k też gówno z wypasu dostaniesz.

Chociaż przykład wziąłem pierwszy z brzegu więc pewnie dało by rade tą wersje podstawową i taniej wyrwać.
Ale nawet biorąc te 35-40k $ to przy dzisiejszym kursie 3,07 107-122k pln za wypasioną wersje + 40% mamy jakieś 150-170 klocków. I to za wersje która u nas podchodzi pod 300.

Pisałem wyraźnie że nie wiem jak w przypadku jeepa ale na wiele marek gwarancja przechodzi. Będę miał swojego kompa to znajdę link i wkleję.

No ale widzę żeś niepojętny i i tak będziesz sie upierał że masz drożej :rotfl:


to porownaj sobie ceny identycznych modeli np VW Passata 2.0 TSI: USA $33,000 na gotowo do rejestracji plus koszty sprowadzenia daje wszystko razem $47,000 (145,000zl). w Polsce ten sam model z tym samym wyposazeniem kupisz za 120,000zl. kolejny przyklad BMW 528i: USA $51,000 plus koszty sprowadzenia-> $83,000 (257,000zl) w Polsce-> 212,000zl, Mercedes E350: USA $52,000 lacznie $84,000 (260,000zl) Polska 242,000zl. Jedno musze ci jednak przyzanc i uderzyc sie w piers ;) poszukalem wiadomosci na temat gwarancji i jest kilka firm honorujace fury z USA ( mercedes, jeep, chrysler) Toyota z kolei honoruje tylko gwarancje na samochody z Europy. Ogolnie rzecz biorac samochody w USA sa tansze i to nie podlega dyskusji, jednak sam koszt kupna samochodu to nie wszystko i oszczednosc na zakupie pozeraja oplaty celne :kwasny: dla zainteresowanych wklejam pomocny link z kalkulatorem oplac celnych. wystarczy wpisac tylko cene samochodu i wszytsko samo policzy :) http://www.autokanada.pl/kalkulator.php

_________________
moja 740iL
viewtopic.php?f=6&t=59223


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 31 lipca 2010, 03:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
750iL

Cena w PL od 424000 PLN
Cena w US od 85900 USD (= ~263713 PLN + 40% = 369198,2 PLN)

Mimo wszystko wychodzi taniej. Co prawda nie aż tak jak 2 lata temu ale jednak.

Ceny brałem z www.bmw.pl i www.bmwusa.com

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [exx]Czy bmw z USA to mina?
PostNapisane: 31 lipca 2010, 05:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 236
Lokalizacja: Chicago/Bydgoszcz
Moje BMW: 740iL
Kod silnika: M62TUB44
Gumiś napisał(a):
750iL

Cena w PL od 424000 PLN
Cena w US od 85900 USD (= ~263713 PLN + 40% = 369198,2 PLN)

Mimo wszystko wychodzi taniej. Co prawda nie aż tak jak 2 lata temu ale jednak.

Ceny brałem z http://www.bmw.pl i http://www.bmwusa.com

zle liczysz. ok 40% to sobie mozesz doliczyc do samochodow do 2l pojemnosci bo acyza wynosi 3,1%. powyzej 2l akcyza 18,6%
85,900USD + 7% Tax = 92,000 USD . dopiero teraz doliczasz oplaty celne: clo (10%)-> $9200, akcyza(18,6%)-> $18800, VAT (22%)-> $22405. Wszystko razem-> $146,500 czyli 454,000zl, rowne 30,000zl drozej. pomyliles sie o jakies 80,000zl ;) Z reszta podalem w poscie wyzej link to dlaczego nim nie policzyles?? jak teraz juz do ciebie to nie przemowi to ja juz sam nie wiem :suchy:

_________________
moja 740iL
viewtopic.php?f=6&t=59223


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL