BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 04:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Galerie do działu „Projekty zmodyfikowanych BMW - łap szpadyl definiszyn” są przenoszone wg. opinii i zdania moderatorów oraz administratorów forum.

Celem działu jest pokazanie ciekawych projektów BMW na tym forum, których modyfikacje przeprowadzone są na wysokim poziomie i skupiają się głównie na stronie mechanicznej i przy okazji „niestandardowych” zmianach stylistycznych.

Głównym kryterium oceny jest poziom modyfikacji BMW jak np. kompresor, turbo, upgrade-y zawieszenia, układu hamulcowego, układu wydechowego, ciekawsze SWAPy itp.
BMW przygotowane do sportu, amatorskich wyścigów i weekendowych zabaw



Userzy nie mają możliwości zakładania galerii w tym dziale, galerie są tu przenoszone przez moderatorów i administratorów forum.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 817 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 6 października 2020, 10:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8252
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Przemek , ale w tedy nie bylem świadomy jak bardzo to szkodzi i nie mowie tu o srodowisku bo wiadomym jest ze co2 ma marginalny wplyw na ocieplenie klimatu. Nasa udowodniła ze to wszystko wina zmiany orbity Ziemi, dlatego o ekologię Przemek to ja się nie martwię tylko o siebie :(

Ps kata ja u siebie zostawiałem w 335d, tylko dpefa wywaliłem czego dzis żałuję... a w m3 nic nie wycinałem, ani nic nie usuwałem :) jestem bez winy.
O dpefach w benzynach to tylko w turbo chyba bo to turbo zwykle olej wcina ;) sama benzyna od kiedy nie dodaja do niej ołowiu cząstek stałych nie emituje


Ja to widzę tak ;) moge jeździć ON i się truc bardziej oszczędzając jakieś sianko lub jeździć Pb i cieszyć się dźwiękiem trując się duuuuuuuzo mniej. Wybrałem Pb
Ale nie neguje dielsa bo z depefem jest tez super moim zdaniem. Mega malo pali i ma taaakiego buta. Nie musi mieć 500koni ;)


Ostatnio edytowano 6 października 2020, 14:33 przez alduwiel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 6 października 2020, 12:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 339
Dajcie spokój z tymi ekologicznymi bzdurami ja się może truję ale nie znam nikogo co by umarł od jazdy dizlem
ale widać że nie którzy są już zatruci ekologicznymi bzdurami :wstyd: tu jest galeria dizel power :rotfl: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 6 października 2020, 12:49 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 627
Moje BMW: E60 530XD
Kod silnika: M57/T2
hi
dzielnik napiecia dzieli procentowo napiecie wiec to ma szanse zadzialac, mozna wykorzystac wzmacniacz operacyjny, zbudowac cos może na arduino i pewnie jeszcze innych n rozwiązan
W komputerze EDC16 jest proc powerpc... steruje silnikiem diesla i benzyny (med9)... w drukarkach steruje praca drukarki a w konsoli wii odpowiada za to, zeby gra chodzila - o tym co i jak bedzie "liczyl" procesor decyduje program, to on decyduje czy boosta czyta z adresu A34a1 czy moze z 5cc11 itp.. jezeli sa 2 mapy czegos zaleznie np od temperatury to program (jego logika) decyduje o tym, ze jak jest do 70 stopni to szuka parametrow w miejscu X a jak jest 70+ to w miejscu Y - taka logike przewidzial autor(autorzy) programu. Ty chcesz zeby program szukal mapy w miejscu X jak wcisniesz 3x gaz i mrugniesz kierunkiem w lewo a w innym przypadku w innym miejscu - i tu wchodzi reverse engineering czyli musisz przeprowadzic disassemblacji programu z bina (odczytanego na stole w przypadku edc16 bmw... spedzic hektary godzin by sie wbic gdzies ze swoja logika i doprogramowac "a jak user wcisnal gaz i tempomat jednoczesnie to zadanej wartosci czegos bede szukal w innym miejscu
Przemek
roznica pomiedzy remapem na doprogramowywaniem takich rzeczy (nie mowie o przekopiowywaniu rozwiazania ale opracowaniu go) jest taka jak pomiedzy malowaniem scian a malowaniem obrazow

_________________
Pomiar przyspieszenia w oparciu o GPS 10hz+PC
viewtopic.php?f=2&t=162744


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 6 października 2020, 13:07 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 86
Moje BMW: 330cd 457HP@907Nm
Kod silnika: M57N
Garaż: E46 330CD
E81
Kawasaki ZX10R
Kawasaki KX450F
alduwiel napisał(a):

O dpefach w benzynach to tylko w turbo chyba bo to turbo zwykle olej wcina ;) sama benzyna od kiedy nie dodaja do niej ołowiu cząstek stałych nie emituje



Kolejny raz ferment siejesz na ten temat. Ilość emitowanych cząstek stałych zależy od procesu spalania.

Od kiedy w silnikach bezynowych zaczęto stosować wtrysk bezpośredni(już prawie 10lat) podobny do układu wtryskowego znanego z diesla, silniki benzynowe zaczęly emitować ponad 10 krotnie więcej cząstek stałych niż na wtrysku pośrednim. Z tego co pamiętam nowa m3 była na chwile wycofana z produkcji w europie bo musiala być wyposażona w GPF(to taki DPF dla benzyniaków)na ktory nie było zwyczajnie miejsca pod maską. Także nowe benzyniaki tak samo potrzebują filtra cząstek stałych jak diesle więc chyba jednak jesteś skazany na tesle w niedługim czasie o ile chcesz żyć dalej w zgodzie z przekonaniami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 6 października 2020, 13:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8252
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
A rower może być? Bo tak się składa, ze to mój podstawowy środek transportu ;) tanio, zdrowo i ekologicznie :hyhy: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 6 października 2020, 14:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2220
Moje BMW: MK7 GTI PP
Kod silnika: CHHA
alduwiel napisał(a):
A rower może być? Bo tak się składa, ze to mój podstawowy środek transportu ;) tanio, zdrowo i ekologicznie :hyhy: :rotfl:


jeżdżąc na rowerze po miescie wzdychasz cały syf.

ja np zimą zmieniam trasy biegowe, bo obok domków jest taki syf, że się człowiek dusi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 6 października 2020, 14:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8252
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Wdycham, ale ponoc mniej wdycham niz bym wdychał gdybym jechał autem. Tak naukowcy niby ustalili.

Przypomnę też, ze nie powiedziałem, ze nie wsiądę do ropniaka tylko ,ze dpefa bym juz nie wywalał - tylko tyle. Nie mam nic do disli i dalej jestem fanem tego motoru. Uważam go za najlepszy diesel wszechczasow :)

Gdy mam jechać np z Lubonia do Suchego Lasu ( caly Poznan trzeba przeleciec) wybieram rower jak tylko mogę. Moją kobietę to cały czas szokuje mimo ,iż juz 4 rok jestesmy razem ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 6 października 2020, 20:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 339
alduwiel napisał(a):
Wdycham, ale ponoc mniej wdycham niz bym wdychał gdybym jechał autem. Tak naukowcy niby ustalili.

Przypomnę też, ze nie powiedziałem, ze nie wsiądę do ropniaka tylko ,ze dpefa bym juz nie wywalał - tylko tyle. Nie mam nic do disli i dalej jestem fanem tego motoru. Uważam go za najlepszy diesel wszechczasow :)

Gdy mam jechać np z Lubonia do Suchego Lasu ( caly Poznan trzeba przeleciec) wybieram rower jak tylko mogę. Moją kobietę to cały czas szokuje mimo ,iż juz 4 rok jestesmy razem ;)




Mnie też szokujesz odkąd szybę kamieniem wybijałeś w lesie :rotfl: :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 7 października 2020, 07:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8252
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Nie było innego wyjscia hahaha :) ... A to widzę, że kolega z nami juz od lat ;) pozdro.
Czas ucieka jak szalony... ehhh


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 7 października 2020, 08:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
alduwiel napisał(a):
Wdycham, ale ponoc mniej wdycham niz bym wdychał gdybym jechał autem. Tak naukowcy niby ustalili.

Amerykańscy? :rotfl: Czy Fejsbukowi? :rotfl:

Nie wiem generalnie jak można było by to ustalić, ale nie raz jechałem dieslem i ZA dieslem. Zresztą benzyna na przelocie też nie pachnie fiołkami, nie mówiąc już o zarżniętym silniku/turbinie kiedy pali się olej :cenzura: Ale zawsze w kwestii zapachu zdecydowanie jako pojazd z tyłu czułem bardziej spaliny niż będąc w aucie które je generuje. To taka nawet logika, jak jakiś czas temu był u nas w mieście pożar śmieci (taki klasyk, odszkodowania, utylizacja i te sprawy milionerów) to najbardziej powietrze dostało po tyłu nie u nas w mieście a tam gdzie to wszystko spadało (czysta fizyka - wiatr, temperatura)


kai napisał(a):
jeżdżąc na rowerze po miescie wzdychasz cały syf.

+1
patada napisał(a):
Kolejny raz ferment siejesz na ten temat. Ilość emitowanych cząstek stałych zależy od procesu spalania.
Od kiedy w silnikach bezynowych zaczęto stosować wtrysk bezpośredni(już prawie 10lat) podobny do układu wtryskowego znanego z diesla, silniki benzynowe zaczęly emitować ponad 10 krotnie więcej cząstek stałych niż na wtrysku pośrednim.

Właśnie to też miałem napisać, heh. To "precyzyjne spalanie" jest w tym wypadku gorsze z tego co kiedyś czytałem.

alduwiel napisał(a):
Przypomnę też, ze nie powiedziałem, ze nie wsiądę do ropniaka tylko ,ze dpefa bym juz nie wywalał - tylko tyle. Nie mam nic do disli i dalej jestem fanem tego motoru.

No i fajnie :) Zdrowe podejście :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 7 października 2020, 13:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8252
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Dzięki Dawid :piwo:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 11 października 2020, 10:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 339
Każdy ma swoje hobby


Spróbuje zbudować sobie coś co mnie zadowoli :rotfl: żeby był dół i góra bo razem jeszcze nie miałem tak jak bym chciał


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 18 października 2020, 08:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 364
Lokalizacja: Warszawa
odpowiedź - kupić dwa auta :)

_________________
///M2 Competition @ by Akrapovič


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 18 października 2020, 09:02 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1459
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20B20
Garaż: było e39 530i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155769
było e46 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=165786
jest f30 328i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168768
Hybryda.
Prąd daje mocny dół. Doładowanie wedle uznania daje mocną górę :D
S60 polestar nowy bodajże ma 2.0 + elektryczny silnik + turbo + kompresor. Powinieneś być zadowolony choć sugeruję zbudować coś takiego z większa ilością cylindrów :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 18 października 2020, 10:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: 535d xdrive
Kod silnika: M57N2
Łukasz pakuj M67 i 2xbiturbo :luka:

_________________
E60 535xd + 8hp70x

Individual project by mnichu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 6 listopada 2020, 18:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 339
Więcej doładowania (ponad 3,45 bara) 2% paliwa i samochód chciał jechać bokiem po autostradzie .
Nigdy już trakcji nie wyłączę całkowicie żarty się skończyły szczęście że skrzynia nie włączyła 5 biegu :szok:






Chciałem nagrać filmik z dragy ale nie wyszło i tylko mam taki wykres


Obrazek

Jest już dobrze ;czas 100 200 sześć z przodu może na hamowni też będzie 6 AAAAAuuuuuu :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 6 listopada 2020, 18:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8252
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Woow gratuluję. To juz lepiej niż McGrab


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 6 listopada 2020, 22:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7464
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
lukbmw, ależ się jaram , kurde prawie jak by było moje :rotfl: Łukasz , gratulacje :hurra:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 6 listopada 2020, 22:48 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14120
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Lucyfer daję radę

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lukbmw-->>530d 2 t 8hp lukbmw+ECU-Perfect =552KM
PostNapisane: 7 listopada 2020, 07:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Dobrze to blacie idzie, kurde szacun! Nie jeden się może zdziwić na drodze, w nawet porobionej turbo benzynie. To już jedzie jak dobry pojebany wóz :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 817 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 41  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL