BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 08:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] Strzelanie w dolot, brak mocy, nie wkręca się m50b20
PostNapisane: 13 lipca 2020, 21:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Okolice Lublina
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b20>m52b28
Witam wszystkich, kupiłem e34 która niby stała jakiś czas. Problem polega na tym że przy raptownym dodaniu gazu zaczyna walić dosłownie w dolot nie wkręca się na obroty przy umiarkowanym dodawaniu jest niby ok ale czuć że ciężko się wkręca. Podczas jazdy jest masakra nie można szybciej ruszyć bo przerywa delikatnie trzeba jeździć żeby się toczyła bo jazda nie można tego nazwać. Teraz tak auto z 94r facet od którego kupiłem przeżucił silnik i nie wiem czy to był problem popszednika i dlatego zmienił czy tamten już siadł. Mam w garażu m52 i praktycznie wszystko podmieniałem ;listwę wtryskową, cewki, przepustnice zaworek taki co idzie do przepustnicy przepływke czujnik wałka, wału mi nie pasuje. Jeszcze jedno mnie zastanawia trochę niby 94r to powinien być na vanosie a jest bez sterownik Siemens ms40. 1 przepływke Siemens czujniki Siemens ale nie ma wtyczki do vanosa a powinna być przy instalacji wtrysków chyba że źle szukam, i jeszcze przykręcone czujniki stukowe i do nich instalacja. Także nie wiem czy to jakaś żeźba czy ori, męczę się już ponad 3 tyg zamówiłem wiązkę silnika niby M50b20 nv z e34 a złącze do budy nie pasuje, myślałem że ktoś silnik przezucił a wiązkę i osprzęt zostawił i chciałem wymienić nie wiem czy w dobrym kierunku idę czy nie? Silnika raczej nie zmienię bo go rozebrałem i przeczyściłem, myślałem że to zawory nieszczelne bo były zanagarowane i widać było jak ucieka ciśnienie podczas kręcenia wałem ręcznie i tego się czepiłem ale jest to samo. Ciekawostką jestjak założę stożek to jakby się trochę poprawiło ale dosłownie trochę nowe świece dałem to jak teraz wyciagnołem to okopcone jakby strasznie go podlewało. Jakby ktoś coś pomógł czy naprowadził to bardzo proszę wrzucę Vin dla rozszyfrowania jaka instalacja powinna być WBAHB51030GG45466. Błędów nie odczytam bo mam fejs na USB tylko czytalo mi jakieś pojedyncze moduły ale i to nie wszystkie. W Delphi sypie jakieś 2 błędy ale nieznane. Dolot szczelny biłem ok 2bar i nic nie syczy. Czekam na sugestie
Pozdrawiam

Panowie zmieniłem wiązkę od m52 z sterownikiem i z kolektorem wraz z przepustnica teraz jest różnica kolosalna tylko mam problem z niskimi obrotami ma strasznie niskie jakby chciał przygasać i ma muła do tych 3 tys później ładnie jedzie. Może to być spowodowane ze mapa jest od m52b20 na pojedynczym wanosie a jest teraz m50b20 czy raczej by aż tak nie mulił? Aha i czytałem coś o kole fonicznym ze się różnią m50 a m52 może próbować przezucic? Aha i zaobserwowałem też że z obrotomierzem jest jakiś cyrk bo mam odcine w kompie na 6.5tys a jak kręcę go do końca to na obrotomierzu nie ma tych 6.5 tylko jest może że 4 4.5tys
Ktoś coś?? Dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Strzelanie w dolot, brak mocy, nie wkręca się m50b20
PostNapisane: 12 marca 2022, 11:35 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E91
Kod silnika: N47
Witaj, jeśli możesz to skontaktuj się ze mną, po vin sprawdziłem ze to moje byle bmw, byłem drugim właścicielem w kraju i jestem z lubelskiego. Chciałbym się dowiedzieć co z autem.
Pagedown3211@gmail.com to mój e-mail
506–772-975 to mój numer


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL