BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 07:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] 530D buczenie po rozgrzaniu
PostNapisane: 8 sierpnia 2015, 16:25 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: bmw E60 530D
Witam. Może ktoś mi tu pomoże bo już nie mam sil na to auto. Mowie tu o E60 530D. Mianowicie 2 lata temu regenerowana byla turbina i od tej pory co jakiś czas załączało się dziwne buczenie na rozgrzanym silniku. Bylo to po wycięciu filtra dpf, także bylem pewien ze to jest problem ze złym usunięciem, mapa. Także jeździłem, gdyż nie było to uciążliwe aż tak i nie załączało się często. Na chwile obecna wszystko jest sprawdzone, dpf, mapa itp.itd, a buczenie pojawia się jak tylko auto osiągnie max. temperaturę i teraz wraz z buczeniem pojawia się niebieski/biały dym z wydechu. Pobuczy, podymi i jest ok, a po jakimś czasie to samo się dzieje. Oleju tez chyba trochę z silnika ubyło. Po za tym auto jeździ normalnie, dobrze wkręca się na obroty, turbina działa. Wygląda jakby z osiągnięciem temperatury, załączało się coś lub blokowało buczy wtedy i wali dymem z wydechu. Podejrzewam problem turbiny ale nie wiem czy to buczenie może być powiązane z turbina. Cos się zawiesza w turbinie, coś z przewodami, może ta regeneracja nie była zrobiona dobrze. Ale 2 lata by buczała i dopiero teraz by olej brała. Dziwne. a może coś z przepływem powietrza. Proszę o jakakolwiek pomoc, będę bardzo wdzięczny. :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530D buczenie po rozgrzaniu
PostNapisane: 8 sierpnia 2015, 18:09 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
Buczy wtedy kiedy uruchamia się wypalanie dpf nie jest wyłączone. Poza tym dźwiękiem i dymkiem od czasu do czasu skutków ubocznych nie będzie

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530D buczenie po rozgrzaniu
PostNapisane: 9 sierpnia 2015, 16:36 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: bmw E60 530D
Dziękuję za zainteresowaniem moim problemem. Tez tak myślałem przez 2 lata ze to dpf :) Ale teraz było to posprawdzane i fizycznie dpf jest usunięty jak również mapa była sprawdzona i jest wyłączone wypalanie na mapie (wgrana jeszcze raz), a problem jak był tak jest. Posprawdzane: EGR (nowy był zakładany przy wycięciu dpf), przepustnica, przepływomierz, odma, katalizator (był w bardzo złym stanie - wnętrze usunięte), kolektor wylotowy - nowy założony, kolektor dolotowy tez sprawdzany był (klapki były usuwane i wstawione zaślepki), czujnik ciśnienia na kolektorze. Jedynie co mi chodzi po głowie to może z turbina po regeneracji coś jest nie tak (może coś nie podpięte dobrze lub źle zregenerowana/złożona) . Bo teraz dymi więcej i oleju trochę z silnika ubyło. Właśnie nie wiem czy przez to buczenie przez taki okres czasu nie odbiło się to na turbinie. Nie chce regenerować ponownie turbiny , jeśli będzie mi dalej buczał i nie będzie to wina turbo. Tylko ze to buczenie pojawiło się po przejechaniu ok. 500 km po regeneracji (oczywiście jazda bez szaleństw) i tak zostało, także myślę ze to coś związane z ta regeneracja. Nie mam już pomysłów na to auto, mechanicy sprawdzają co mogą i chyba zostało tylko wyjąc turbinę i zobaczyć jak to wygląda. Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Za jakiekolwiek wskazówki/pomysły będę bardzo wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530D buczenie po rozgrzaniu
PostNapisane: 9 sierpnia 2015, 20:33 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 340
Moje BMW: BMW F10
Kod silnika: 530D
najpierw jedz gdzieś gdzie firma ma pojęcie o funkcjonowaniu dpf i potrafi manualnie usunać dpf z softu nie wierz magikom którzy usuwają za pomocą jakiś automatycznych programów , a zapewniam Cię że 90 % grzebaczy tak robi ...przy okazji wywalają pół tablicy dtc , nie tylko błedy związane z dpf , co uniemożliwi odczyt ewentualnych błedów w przyszłości .
być może nie jest usunięte do końca , być może automatyczny soft nie znalazł całej stuktury , coż skrypty czasem zawodzą . a jeśli faktycznie jest prawidłowo usunięty byc może pomoże reset filtra dpf i wyzerowanie counterów .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 530D buczenie po rozgrzaniu
PostNapisane: 10 sierpnia 2015, 10:27 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
Wypalanie nie jest wyłaczone-usunięte i tyle. Tak jak napisał Tc ktoś źle zrobił swoją robotę. Tyle w temacie.
Pozdrawiam Krzysiek

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530D buczenie po rozgrzaniu
PostNapisane: 23 grudnia 2016, 20:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e61 525d
Kod silnika: M57
Trochę odgrzeje kotleta, ale też szukałem przyczyny buczenia po rozgrzaniu. Poprzedni właściciel auta przekazał mi informacje, że kupił już auto z wyciętym dpf-em. Ściągnąłem soft z auta i się okazało, że jest oryginalny. Wyłączyłem dpf w sofcie wgrałem i buczenie ustało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530D buczenie po rozgrzaniu
PostNapisane: 11 września 2019, 17:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E60
Witam. Czy wiadomo co było przyczyną? Mam. Identyczne objawy w 525d.dof wywalony i kat (tak już kupiłem) w sofcie wypalanie wyczyszczone. Nowe turbo wtryski po regeneracji nowa odma. Wąż od podcisnienia. Co jeszcze może być? Zauważyłem przedmuch na kolektorze. Czy możliwe że nieszczelny kolektor wydechowy może robić takie cyrki? Auto kopci po rozgrzaniu i tylko przy odpuszczaniu gazu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL