BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Spadające obroty na gazie
PostNapisane: 2 kwietnia 2019, 18:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B25
Pasek alternatora można zdjąć na góra kilka minut. Na tym pasku chodzi pompa wody! Zobacz czy po zdjęciu pasków jest lepiej.
Żeby cokolwiek zdiagnozować, musisz jeździć tylko na benzynie, nie przełączaj na gaz. Najlepiej zakręć butlę. Ogarnij benzynę, później zajmij się gazem, inaczej nie dojdziesz ładu. Wyzeruj wszystkie adaptacje. Pojeździj trochę min 50 km. Wtedy zczytaj błędy i sprawdź korekty paliwowe, zrób zdjęcie. Mam wrażenie, że zdjęcia które zamieściłeś przedstawiają stan zaraz po zresetowaniu adaptacji,wcześniej tego nie zauważyłem. Jeśli wywala błędy sond, to raczej nie będzie wina samych sond.
Przychodzi mi jeszcze do głowy, że odma może powodować taki bałagan, należy ją sprawdzić z wszystkimi wężykami.

Jeśli chodzi o mechanika, to może ktoś poleci. Ja ze swojej strony powiem, że wszystko musi być podłączone i na swoim miejscu. Po tym co ogólnie już sprawdziłeś mechanik powinien zaproponować Ci zmierzenie kompresji, sprawdzenie vanosów jak pracują oraz ewentualnie korektę rozrządu na pryzmach. Jeszcze raz sprawdź korekty paliwowe po min 50 km na benzynie, jak napisałem wyżej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Spadające obroty na gazie
PostNapisane: 4 kwietnia 2019, 14:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52b25
https://share.icloud.com/photos/0VQL7vq ... YMB5bsrvCg Tak wygląda sytuacja po 50 beny, nie mam zastrzeżeń co do pracy silnika czasem przy mocniejszym skręcie zafalują obroty ale nigdy nie zgasła :).
Błędy, przy większych obrotach wypadały sondy błędy i burning fail at cylinder.

Gazior, ogólnie różnie, przed resetem adaptacji nawet nawet to chodziło, teraz po włączeniu ... Masakra.
Regulacja? Jest sens? Mogły się mapy rozjechać, bo przecież nie było przepływki.

Wyłączyć te sondy programowo? Jest taki chłopak co się tym zajmuje? Może to unormuje jak przepławka sprawna już to może to? Tam te sondy są przesunięte bo mam katalizator "sportowy".

Paska jeszcze nie ściągałem, ale klimę ściągnę całkiem bo i tak nie mam nabitej, a jutro poproszę żeby mi ściągnęli i zobaczyli czy lepiej to śmiga i może tą odmę w weekend sprawdzę dużo z tym roboty? Na youtubie jest jakiś film i nie wygląda to dobrze(nie mam kanału do dyspozycji). Może jakaś cwańsza metoda?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Spadające obroty na gazie
PostNapisane: 5 kwietnia 2019, 09:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B25
Czyli jak na benzynie jest ok? Błędy pokazują się tylko na gazie? Regulacja gazu ma sens tylko wtedy jak auto jest w 100% sprawne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Spadające obroty na gazie
PostNapisane: 7 kwietnia 2019, 13:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52b25
Błędy na benzynie wyskakiwały ale można było się poruszać normalnie. Raz na jakiś czas występowało wahnięcie, ale po przegazowaniu stabilizowal obroty nigdy nie zgasł, oczywiście przy dużym obciążeniu obroty trochę spadały (przy max skręconych kołach). Natomiast nie jest to uporczywe jak jazda na gazie. Na gazie na 10 dojazdów do skrzyżowań 2 kończą się stabilizacja przy przegazowaniu. Mechanik ma w środę zobaczyć ta odme i paski. Czyli z regulacja się wstrzymam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Spadające obroty na gazie
PostNapisane: 6 maja 2019, 07:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52b25
NIe wiem co się stało z moją poprzednią wiadomością wydawało mi się że napisałem, patrze a tu nic nie ma. :/.

No nic, byłem wymieniłem ... poległem. Tak wiec, odma wymieniona stan ... poniżej wszelakiej krytyki, była pęknięta i ktoś założył na to gumę od jakiegoś trzpienia. Do wymiany poszła również uszczelka pod kolektorem oraz przy filtrze oleju (przy okazji). Benzyna 100 wszytko bombowo nic się nie dzieje można powiedzieć fabryka. Gaz, jest lepiej ale wciąż zdarzy mu się zgasnąć z tym że teraz nie leci góra dół tylko praktycznie od razu w dół tak jakby gasł. Wywala burning fail at cylinder 2 4 5 i na tych cylindrach korekty są 1.0 2.0 potrafi być i gaśnie, natomiast jak się przełączy na benzynę korekty wracają do prawidłowych wartości delikatnie może się odchylają ale nie poza skale. Dodatkowo zauważyłem że na postoju odpalony silnik ... tak jakby nie spalał mieszanki i są 3 4 stuknięcia (wybuchy/uderzenia w coś pustego) i wywala check. Dodatkowo przy dużym obciążeniu 6 tyś czasem potrafi wejść w tryb traktora, przyśpieszenie matiza odgłos terkoczącego czegoś ;).

Świece wymieniałem, przy wymianie świec cewki były ponumerowane wiec coś tam było wymieniane już wcześniej, z tego co pamiętam niektóre były trochę ponadtapiane (guma była jakby oblepiona dodatkową warstwą silikonu). Wymieniać/zamieniać cewki?
Regulacja gazu ma sens teraz? może to być spowodowane gazem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Spadające obroty na gazie
PostNapisane: 6 maja 2019, 19:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Po skasowaniu adaptacji i dłuższej jeździe na pb nie wypadają zapłony? Jak nie sprawdzałeś tego to zrób to, wtedy masz pewność, że jest problem w lpg.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Spadające obroty na gazie
PostNapisane: 8 maja 2019, 14:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52b25
50 na benie daje takie same efekty przy dużych obrotach wpada w tryb awaryjny, na postoju stuka i wywala check który po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu znika na dwa odpalenia i pojawia się na stałe za 3, kody postaram się odczytać jak wrócę do domku dziś.
Wywalił mi ostatnio czujnik położenia wału ale raz zobaczymy czy teraz wywali, tak czy inaczej przygoda trwa. :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Spadające obroty na gazie
PostNapisane: 16 maja 2019, 17:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52b25
Zmienione cewki, jest jakby lepiej nie ma stukania ale check wywala z burning fail. Zastanawia mnie to bo nie ma jakby zależności żadnych w spadaniu z obrotów, czasem mu się przyfaluje góra i do zera, czasem się machnie i wyrówna do 800 rpm. Wymieniłem już chyba wszystko co można, regulacja chyba niewiele tu wskóra bo tak naprawdę przez większość czasu jest ok sporadycznie się zakrztusi i zgaśnie, ale małpa jedna znajdzie sobie moment taki żeby ciśnionko podnieść mi, skręt i nagle bach i jedziesz na kogoś siłą rozpędu noszkur....

Jakieś pomysły????

check wywala jedynie ino lambdy i błędy spalania na różnych cylindrach ale bez zmiany dynamiki jazdy (to już plus)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Spadające obroty na gazie
PostNapisane: 16 maja 2019, 20:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego skąd jesteś może okolice Wawki ? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Spadające obroty na gazie
PostNapisane: 17 maja 2019, 08:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52b25
Legionowo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Spadające obroty na gazie
PostNapisane: 17 maja 2019, 09:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
housee napisał(a):
Legionowo



W takim wypadku wal do Toudiego który stacjonuje w Nasielsku... mysle ze spokojnie ogarnie Ci temat :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 128 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL