BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E65] 730d wycie w układzie kierowniczym
PostNapisane: 17 stycznia 2022, 20:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E65 730D
Kod silnika: M57N2
Witam wszystkich.Mam problem z wyciem układu kierowniczego w e65 730d.Jest ono specyficzne i pojawia się często i chwilowo np na rondzie,przy manewrach parkingowych i przy przejazdach przez garby.Nawet przejeżdżając przez kształtownik 4cm w progu bramy na posesję jest krótki i głośny dzwięk.Na rondzie(nie każdym) pojawia się długi i także głośny dzwięk,a na progu zwalniającym brzmi tak samo gdy koło wjeżdża i z niego zjeżdża.Wyje na skręconych kołach i przy jeździe na wprost w tych sytuacjach co opisałem wyżej. Trwa to już z 1.5 miesiąca i nie mogę znaleźć usterki.Może ktoś miał podobne objawy.Będę wdzięczny za każdą podpowiedź


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 730d wycie w układzie kierowniczym
PostNapisane: 22 stycznia 2022, 14:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E65 730D
Kod silnika: M57N2
Dziś wymieniłem łożyska,nic nie pomogło.Pompę wspomagania raczej wykluczam bo na postoju nic nie wyje.Magiel na postoju też cichutko śmiga.Tylko podczas jazdy coś wyje i mam wrażenie że jak trochę droga jest nie równa (nie dziurawa tylko nierówna)to jest gorzej.Może amortyzatory mają jakiś związek? :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 730d wycie w układzie kierowniczym
PostNapisane: 22 stycznia 2022, 17:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 382
Moje BMW: f01
Kod silnika: n57d30
Ciężko z tego opisu coś wywnioskować...

Pojawia się często i chwilowo
Jadąc na wprost i po łuku
przy wjechaniu na próg zwalniający
na nierównościach

Masz Dynamic Drive?
Opony i koła w fabrycznym rozmiarze? Sprawdzałeś dokładnie podwozie? nic nie ociera?
Te "wycie" skąd dobiega?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 730d wycie w układzie kierowniczym
PostNapisane: 23 stycznia 2022, 17:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E65 730D
Kod silnika: M57N2
No ciężko Wam wywnioskować a mi ciężko znaleźć na żywo.Nie liczę na to że ktoś od razu mi powie co to, bardziej chodzi mi o to że ktoś może miał to samo i naprowadzi na jakiś trop.Obejrzałem wszystko w aucie oprócz mechanizmu regulacji kierownicy.Zawieszenie z przodu ma pół roku.Podejrzewam że jest to związane z amortyzacją koła.To tak wygląda jakby amortyzator tarł wewnątrz siebie.Dźwięk rozchodzi się po kabinie ale obstawiam przód po stronie kierowcy gdzieś za szybą.Nie mam Dynamic Drive.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] 730d wycie w układzie kierowniczym
PostNapisane: 23 stycznia 2022, 19:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 382
Moje BMW: f01
Kod silnika: n57d30
jak piszesz wycie- to dla mnie znaczy coś związanego z ruchem obrotowym np. podczas jazdy, od koła, od napędu. Potem napisałeś, że podczas przejazdu przez próg bramy czyli wolno, co by wskazywało na coś w silniku.
taki opis to jakby ślepy głuchego prowadził :rotfl:
amortyzator żeby wył? w zawieszeniu to bardziej coś może puknąć albo skrzypieć.
weź ze 2 osoby do pomocy, niech pobujają mocno autem za dach a Ty szukaj podejrzanych dźwięków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL