BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 15:13 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2588
Lokalizacja: Dziki ZachĂłd
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
Ciekawy temat i bardzo na czasie. Akurat będę miał przekładkę za miesiąc. Ale lista części jest trochę dłuższa niż tutaj.

Co do aut ciężarowych to prawda. Nawet mój sąsiad śmiga przełożonym premium.

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 3 lutego 2010, 15:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
Maly- serwis ASO nie dopuszcza pojazdow do ruchu tzn- nie zna w/wymienionych przepisow, nie jest to w jego gestii i nie podpisuje sie pod dopuszczeniem do ruchu takiego pojazdu.
Jakbys tarczowka ucial dach w serii 5 i przerobil na Cabrioleta to przy kontroli stanu auta w ASO tez pewnie nic by nie powiedzieli.
Wkleilem juz wykaz czesci ktore przy wymianie trzeba wymieniac na nowe bo nie powinienes dostac przegladu wiec sprawa jest raczej jasna.
Juz sa sprawy w sadzie przeciwko diagnostom ktorzy dali przeglad przekladakom a te ulegly wypadkowi.
Przedstawiciel BMW wydał pisemny zakaz przeróbki BMW z kierownicą po prawej stronie- znajde na necie i wkleje tutaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 10 lutego 2010, 20:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
co tak temat przycichł dawaj jakieś foty z przebiegu prac

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 10 lutego 2010, 21:17 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
Thomas_HD napisał(a):
prawo stoi po "naszej" stronie-
oto Wykaz przedmiotów wyposażenia i części WYMONTOWANYCH z pojazdów, których ponowne użycie zagraża . . .
1 Poduszki powietrzne ...
3 Przewody i uszczelnianie układu hamulcowego
5 Przeguby układu kierowniczego i zawieszenia
7 Układ blokady kierownicy
8 Immobilisery wraz z transponderami sterowania elektrycznego
10 Elementy elektryczne i elektroniczne układów bezpieczeństwa jazdy (w szczególności: ABS, ASR)
16 Pióra wycieraczek szyb


To chyba jakaś kpina... patrzcie co cytujecie.

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 00:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
no, to powiedz diagnoscie przed przegladem ze wymieniles w/wymienione rzeczy na uzywane ze szrotu :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 01:15 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
Jakiego szrotu? Czytałeś post kolegi --==Mały==--?

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 01:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
a Ty czytales co ja zacytowalem i Ty takze cytujac mnie ?
To wytyczne dla diagnostow- czesci z listy nie wolno wymieniac na uzywane- tylko serwis i rachunek, faktura.
Wejdz na forum diagnostow ktore podalem wczesniej i poczytaj.
W De nie ma takiej mozliwosci ze kupisz AirBag na gieldzie i sobie zalozysz po wypadku [-X i im wczesniej bedzie prawo przestrzegane w PL tym mniej bedzie wynalazkow na drogach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 01:36 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
Thomas_HD, no ale pomyśl rozsądnie- jeśli airbag w aucie z którego wyjęto był tam sobie od nowości, to czy odpięcie wtyczki i odkręcenie mocowania a następnie zamocowanie go i podpięcie wtyczki spowoduje, że ten airbag nagle przestanie działać?

Poza tym poduszka kierowcy zostaje ta sama. Czy po naprawie, która wymagała odkręcenia kierownicy auto nadaje się do kasacji?

Co do kupowania anglików, które nie wiadomo kto i nie wiadomo jak przerobił to jasne, że jest to ryzyko, ale gdybym miał samemu podjąć się tego typu przeróbki w swoim aucie (oczywiście zakładając, że byłoby to opłacalne) to nie bałbym się takiego auta.

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 02:03 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
Od nowosci to ten AirBag byl tyle ze po 2 stronie auta-
a tak "rozsadnie" to mysli kazdy handlarz z Allegro a odkrecenie kierownicy to nie to samo co jej przelozenie na 2 strone.
Rysiu spod Rzeszowa tez ladnie umotywuje ze wstawienie cwiary to przeciez nic zlego-
dlaczego naprawiajacy auta powypadkowe i przekladajacy kierownice wiedza lepiej niz Ci ktorzy te auta produkuja ?

I nie chodzi o to ze jak Ty, Maly czy jeszcze ktos sobie przelozy to bedzie "dobrze" i mozna jezdzic-
bo wtedy nie zatamujemy tych handlarzy ktorzy sciagaja z Anglii, przekladaja i wystawiaja na Allegro-
tylko kategoryczny zakaz to zahamuje-to tyczy sie takze napraw powypadkowych- i egzekwowanie go-tak jak w DE-
tylko wtedy zlikwidujemy sytuacje ze 90 % aut z Allegro to przekladaki i powypadkowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 03:12 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2588
Lokalizacja: Dziki ZachĂłd
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
Cytuj:
dlaczego naprawiajacy auta powypadkowe i przekladajacy kierownice wiedza lepiej niz Ci ktorzy te auta produkuja ?


Bo zdają sobie sprawę z tego, że koncernom chodzi o wytrzepanie jak najgrubszej kabony z kieszeni takich, którzy nie zdają sobie z tego sprawy i ślepo wierzą w to, co koncern i lobby motoryzacyjne im wpajają, opakowując to w ładny i mądrze brzmiący bełkot o "kwestii bezpieczeństwa".

A teraz, jako że mamy "lekkie" załamanie w branży motoryzacyjnej, domniemać należy, że i przepisy, ku Twojej uciesze, Thomas_HD, zostaną obostrzone.

Tak swoją drogą, jaki upośledzony diagnosta każe przedstawiać rachunki i faktury za pióra wycieraczek? :zabawa:
I czym kierownice do anglików różnią się w budowie od kierownic wersji europejskich?

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 09:25 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
Kubenzy napisał(a):
I czym kierownice do anglików różnią się w budowie od kierownic wersji europejskich?

Mają jedno ramię bardziej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 12:20 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
Kubenzy napisał(a):
A teraz, jako że mamy "lekkie" załamanie w branży motoryzacyjnej, domniemać należy, że i przepisy, ku Twojej uciesze, Thomas_HD, zostaną obostrzone.


Dokładnie- w Niemcowni łapią się tego typu chorych pomysłów i zakazów, żeby choć trochę ruszyć sprzedaż nowych aut, taka sama sytuacja z resztą z złomowaniem...

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 12:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
Te "chore pomysły" w Niemcowni obowiązują do ponad 20 lat a wiec kryzys nie ma tu nic do tego.
Przez te "chore pomysły" w Niemcowni- przyjezdzacie i kupujecie tutaj auta bo nie ma takich "niespodzianek" jak u nas w PL gdzie byle 20-latek z forum "zna się " na autach lepiej niż fabryka czy ustawodawca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 12:55 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
w DE też kombinują z autami, zdziwiłbyś się, tylko, że u nich na wiele mniejszą skalę, bo nie jest to właściwie potrzebne. Tam jest chcąc nie chcąc nieco inny inny poziom ekonomiczny, wynika to m.in. z zaszłości historycznych(co z kolei nie ma już nic wspólnego z tematem anglików ;))

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 14:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Thomas masz prawo do własnego zdania w kwestii przekładek, szanuję to ale tego nie rozumiem:

Cytuj:
1 Poduszki powietrzne ...
3 Przewody i uszczelnianie układu hamulcowego
5 Przeguby układu kierowniczego i zawieszenia
7 Układ blokady kierownicy
8 Immobilisery wraz z transponderami sterowania elektrycznego
10 Elementy elektryczne i elektroniczne układów bezpieczeństwa jazdy (w szczególności: ABS, ASR)
16 Pióra wycieraczek szyb


Pisząc o serwisie jak rozumiem również masz na myśle że wymiana tych elementów ma następować tylko w aso ??
Serwisujesz swoje auto tylko w aso?
Wiesz poziom edukacji Polski Aso szpeczjalistów pozostawia wiele do życzenia a rzeczy o których piszesz podlegają wymianie w każdym normalnym warsztacie. Uważasz że jest różnica aż taka duża różnica miedzy zakładem mechnicznym nie aso a aso ? ;) Zwłaszcza przy podejsciu naciągnąć klienta? ;) Być może to Polska domena ale tak jest. Nawet nie mówie już o BMW - przykład VW jeden z 2 dealerów Warszawie robił naprawę po stłuczce z udziałem dzika - efekt po 2 tygodniach czekania i telefonów że ktoś coś jeszcze robi, majster ten ogląda tamten? Nie dolakierowany błotnik, krzywo złożona maska i błotnik, źle poskręcane osłony pod silnikiem i upierdliwe brzęczenie czegoś powyżej 60 km/h - czego? O nie, oni już tego nie wiedzą. Ale masz rację wszystko na fabrycznych częściach..... ;)
Z każdym z Anglików Małego miałem doczynienia, jeździłem i wiem jak te auta są przekładne i wiem że nie można im nic zarzucić.

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 14:52 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
Nie zrozumiales- prawo stanowi ze wymiana tych elementów może nastąpić tylko na nowe- i musisz to udokumentować rachunkiem z ASO- inaczej nie powinieneś dostać przeglądu.
W De jak będziesz miał stluczke i wystrzeli poduszka to musisz kupić nowa w ASO i wstawic tylko w koncesjonowanym warsztacie a pózniej jeszcze przejść rygorystyczny przegląd pod tym względem. A przy sprzedaży nie daj Bog żebyś to zataił bo będziesz musiał oddać klientowi dużo €.
Tak długo jak będziesz kupował takie przekladance,
i tak dlugo jak warsztaty "u pana Zdzisia" bedą w Twoim mniemaniu tak samo fachowe do poważnych napraw-
tak długo Polski Rynek Motoryzacyjny będzie pełen aut "robionych na sztukę" i przekladancow.
Zaczynam powoli myśleć ze niektórym to pasuje i nie chcieliby porządku jaki panuje u zach sąsiadów, i to nie przez sytuacje ekonomiczna a przez tzw cwaniactwo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 15:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Cytuj:
Tak długo jak będziesz kupował takie przekladance,
i tak dlugo jak warsztaty "u pana Zdzisia" bedą w Twoim mniemaniu tak samo fachowe do poważnych napraw-
tak długo Polski Rynek Motoryzacyjny będzie pełen aut "robionych na sztukę" i przekladancow.
Zaczynam powoli myśleć ze niektórym to pasuje i nie chcieliby porządku jaki panuje u zach sąsiadów, i to nie przez sytuacje ekonomiczna a przez tzw cwaniactwo.


Przykład z poduszką jestem w stanie zrozumieć - kupno używanej jakoś dziwnie brzmi co do reszty będę polemizował co do zakupu części w Aso - po co bo nie rozumiem. Nie możesz kupic sam części i zaisntalować jej w zakładzie upoważnionym ale nie Aso? Poza tym należałoby określić co rozumiesz przez zakład Pana Zdzisia - wszystkie warsztaty nie Aso?
Jeżeli przeczytałeś całą moją wypowiedz, to ma przykład owego "fachostwa" ;) I to nie jedyny. Diagnostyka przepływomierza w Bawarii to kolejny. ;) Kasa poszła Panowie stwierdzili że "będzie Paaaaan zaaaaadowolony" a błąd występował nadał. Założenia o których piszesz są słuszne - Aso powinno równać sie jakość. Ale tak nie jest :) Tak długo jak ceny w aso nie idą w parze ze zdrowym rozsądkiem a już napewno nie z jakością nie widze sensu żeby za nie przepłacać. I to nie moje "widzi mi się" tylko zdrowy rosądek. Wiem że są części których poza Aso nie ma, ale jeżeli można kupić te same części w cenie bez marży Aso nie widzę powodu żeby płacić bez sensu komuś becel.
Być może chodzi o różnicę menatalności DE-Pl i nie mówie tu o użytkownikach a o personelu technicznym. Może faktycznie jedziesz do Aso w DE i wiesz że dostaniesz zamówione części, wleją Ci świeży olej ten któy zamówiłeś i nie wymienią Ci skrzyni w Audi za 6000 gdy do wymiany bylo tylko sprzęgło. Ale tu tak nie jest ;)

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 15:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
Posłuchaj na 1 Twoj przykład nierzetelnosci ASO znajdę 10 przykładów nierzetelnosci i niefachowosci warsztatów prywatnych.

Dla mnie jedyna należyta opcja to:

1. Dowód rejestracyjny pojazdu sprowadzonego.

2. Tłumaczenie dowody rejestracyjnego pojazdu sprowadzonego.

3. Dokument potwierdzający zakup nowych części zgodnie z wykazem
ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 28 września 2005 r. w sprawie wykazu przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko (Dz. U. nr 201 poz. 1666).
Załącznik nr 3
WYKAZ PRZEDMIOTÓW WYPOSAŻENIA I CZĘŚCI ZWIĄZANYCH Z BEZPIECZEŃSTWEM UŻYTKOWANIA POJAZDU I OCHRONĄ ŚRODOWISKA

4. Dokument potwierdzający, iż przebudowa pojazdu została wykonana przez przedsiębiorcę, prowadzącego działalność gospodarczą w tym zakresie zgodnie z:
OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA SEJMU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 7 marca 2003 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003 r. Nr 58 poz.0515)
Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:
4. Zabrania się:
6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem: b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

5. Opinia Rzeczoznawcy(znajdującego się na liście Rzeczoznawców Ministerstwa Infrastruktury), iż dokonana zmiana elementów w pojeździe została wykonana należycie zgodnie z:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz. U. Nr 227 z dnia 30 grudnia 2003 r.)
ZAŁĄCZNIK Nr 1
WYKAZ CZYNNOŚCI KONTROLNYCH ORAZ METODY l KRYTERIA OCENY STANU TECHNICZNEGO POJAZDU PODCZAS PRZEPROWADZANIA BADANIA TECHNICZNEGO
14. SPECJALISTYCZNE BADANIE POJAZDU, W KTÓRYM DOKONANO ZMIAN KONSTRUKCYJNYCH LUB WYMIANY NIEKTÓRYCH ELEMENTÓW
14.1. Zmiany konstrukcyjne, przeznaczenia wymiana silnika - Oględziny zewnętrzne, sporządzenie opisu zmian, ustalenie nowych danych pojazdu (w uzasadnionych wypadkach odpowiednia opinia rzeczoznawcy).


6. Dokument od producenta pojazdu (serwisu, dilera) potwierdzający, iż zgodnie z homologacją, pojazd o nr VIN jest fabrycznie przystosowany do dokonania zmiany konstrukcyjnej .


Ewentualnie samochód zostanie przebudowany w serwisie z kompletem dokumentów potrzebnych do badania.
Życzę powodzenia z całego serca


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 15:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Thomas możemy odbijać piłkę, odpowiedz na postawione przeze mnie pytania dotyczące Aso. Nie interesują mnie w tej chwili przepisy dotyczące Anglików, pytam o to co napisałem.

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Przekładka anglik -> europa FOTKI :)
PostNapisane: 11 lutego 2010, 15:22 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
Z jednej strony nie rozumiecie dlaczego nic sensownego nie można kupić w PL a z drugiej- popieracie i usprawiedliwacie druciarstwo.
Koło się zamyka i tym sposobem nigdy z tego nie wyjdziemy.
Ps ponow pytanie bo nie rozumiem
punkt 3 i 4 odpowiada chyba na Twoje pytanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL