BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 22:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Nie działa otwieranie tylnej klapy
PostNapisane: 24 stycznia 2009, 19:52 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 104
Lokalizacja: Lipówki
Moje BMW: e46 2.0i
Kod silnika: M52
Cześć.
Mam problem z tylna klapą. Nie otwiera się normalne po wciśnięciu przycisku na klapie, z kluczyka podobnie. Mogę tylko otworzyć kluczem po przekręceniu. Spr. silniczek i było słychać ze działa.
Nie wiecie co może być???

_________________
Moje e61


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 12:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 104
Lokalizacja: WÂłoszczowa
ja mialem cos takiego byly przewrwane przewody.one swa w tej gumoej oslonie. ktora idzie od klapy do nadwozia(otworzysz klape i po lewej stronie.Sciagniej ta osolone i pociag za kazdy kabelek z osobna,to na bank to,bo ktos tez juz to mial oprocz mnie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 12:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 104
Lokalizacja: WÂłoszczowa
sorry po prawej stronie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 12:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 104
Lokalizacja: Lipówki
Moje BMW: e46 2.0i
Kod silnika: M52
Właśnie się boje ze to może być to. Mam nadzieję ze łatwo będzie znaleźć.
Dzięki.

_________________
Moje e61


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sierpnia 2009, 20:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 104
Lokalizacja: Lipówki
Moje BMW: e46 2.0i
Kod silnika: M52
Udało się. To był przerwany przewód w osłonie gumowej łączącej klapę z karoseria.

_________________
Moje e61


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie działa otwieranie tylnej klapy
PostNapisane: 29 czerwca 2010, 17:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E46 MPower
witam
ja mam podobny problem bo nie dziala mi tez ten przycisk otwierania klapy (w klapie), oswietlenie tablicy to jest kompletnie rozwalone. widac zasniedziale zarowki i wszystko w kolo. skoro nie dziala to kiedys musialo byc zwarcie i pewnie jest wybity bezpiecznik no zeby sie zwarcie nie robilo dalej?????????? a pozatym chyba bede musial przejrzec cala instalacje w klapie tylko za pierona nie moge zdjac tej wykladziny od srodka. te spinki na ktore jest ona przypieta tak mocno siedza ze nawet jak probowalem wyrwac lub podchaczyc nie idzie za pierona czy ktos wie jak sie je zdejmuje?? a i jeszcze jendo opraki zarowek od teg oosiwetlenia sa poprostu zniszczone - czy ma ktos takie do sprzedania w dobrym stanie??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie działa otwieranie tylnej klapy
PostNapisane: 30 czerwca 2010, 15:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 84
Lokalizacja: wlkp
Moje BMW: 328i
Kod silnika: M52B28
przyjrzyj się dobrze. tam są chyba wkręty na krzyżaka pokryte jakimś materiałem pod kolor prawie nie widoczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie działa otwieranie tylnej klapy
PostNapisane: 7 września 2014, 17:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
Odświeżam problem polega na tym że po wymianie modułu GM na HIGH nie działa otwieranie klapy w sedanie z pilota moduł już niby przestawiony z kombi na sedana już nie pokazuje że ciągle jest otwarta. teraz działa tak że jak zamykasz auto to klapa też i jak je otworzysz to i klapa się otwiera (odryglowuje) wszystko razem z autem nie da się odryglować samej klapy bez drzwi coś jeszcze trzeba przeprogramować?

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie działa otwieranie tylnej klapy
PostNapisane: 14 lutego 2015, 15:41 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
czy ktoś wie jaki kolor kabla jest od klapy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie działa otwieranie tylnej klapy
PostNapisane: 15 sierpnia 2015, 16:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 5082
Lokalizacja: Krotoszyn
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116330
Odgrzewam kotleta, może uda się jednoznacznie określić przyczynę, a przy okazji zrobić porządek, bo znalazłem dwa podobne do siebie tematy. Więc tak:

Wystąpił problem w moim E46, a wygląda to tak: przycisk w listwie klapy bagażnika przestał reagować. Bagażnik mogę otworzyć z zamka i oczywiście z pilota. Równocześnie z tym, przestało mi świecić podświetlenie tablicy. Reszta lampek (w bagażniku, pozycyjne, światła stopu, etc.) działa normalnie. Co prawda znalazłem na forum kilka odpowiedzi, ale chciałbym ustalić konkretną przyczynę. :)

Dodam, że przed tym umyłem E46, ale w międzyczasie otwierałem tą klapę bez problemu. Gdy przestała reagować zauważyłem, że szkiełkach podświetlenia tablicy są zaparowane, więc pewnie na myjni gdzie tam dostała się wilgoć.

Typy przedstawiają się tak:
1. Przetarte kable w gumowym przewodzie z auta do klapy bagażnika (te z prawej strony),
2. W innym temacie trafiłem na jakiś problem z: mikroprzyciskiem. Jeśli można, coś więcej na ten temat?
3. Zaśniedziałe styki ?
4. Być może macie jakieś inne spostrzeżenia, co to może być?

Z góry mówię, że zajmę się tym w przyszłym tygodniu, także nie zaglądałem jeszcze nawet choćby w ten gumowy przewód, ale może podpowiecie co to może być, żeby na forum było to jasno określone również dla potomnych ;)

_________________
Zobacz i oceń moje E46 320d Stahlgrau | Cicha wytrzymałość. Zapraszam również na kanał YT!
Obrazek
~ Moda przemija, styl pozostaje. ~


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie działa otwieranie tylnej klapy
PostNapisane: 16 sierpnia 2015, 21:05 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 624
Moje BMW: M3 E46
Kod silnika: S54B32
Sprawdź bezpieczniki. Niby nic, a nieraz ratuje przed grubą robotą ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie działa otwieranie tylnej klapy
PostNapisane: 17 sierpnia 2015, 12:00 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 795
Lokalizacja: Gierczyce
Moje BMW: E90 320D
Kod silnika: M47TU2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149305
Przerabiałem u Siebie, problem tkwił w instalacji. Przewód zgnił w tak paskudnym miejscu że nie obyło się bez cięcia gumy miedzy przelotkami... Polecam zdjąć wygłuszenie (tenn szary panel nad klapą) , boczek prawy and listwę z podświetleniem rejestracji. Potem miernik z cienką igiełką i sprawdzać. Najpierw micro jeżeli zamyka obwód lecimy do instalacji, dzwoniąc każdy kabelek od micro switcha do wiązki w boczku delikatnie nakłuwając i testując :) Gdy znajdziesz przerwę , radio głośniej lutownica w dłoń i działanie :) Jak coś pisz PW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie działa otwieranie tylnej klapy
PostNapisane: 19 sierpnia 2015, 20:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 5082
Lokalizacja: Krotoszyn
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116330
:] zrobione. To był pierwszy z podejrzanych, czyli przetarte kable, a dokładniej przewód z masą ( z auta do klapy bagażnika ).

Dzięki za Wasze odpowiedzi. Co do bezpieczników , niby tak, chociaż zawsze jestem zdania, że one rzadko kiedy się przepalają, więc to nie to:) A wygłuszenie, boczek bagażnika, listwa.. na szczęście aż tak daleko to nie zaszło ;)

_________________
Zobacz i oceń moje E46 320d Stahlgrau | Cicha wytrzymałość. Zapraszam również na kanał YT!
Obrazek
~ Moda przemija, styl pozostaje. ~


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie działa otwieranie tylnej klapy
PostNapisane: 25 stycznia 2017, 16:17 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 18
Lokalizacja: opole
Moje BMW: E46 M-pakiet
Witam wszystkich.Powracam do tematu otwieranie tylnej klapy(sedan)
Problem moj jest podobny do innych lecz potrafię klapę otworzyć z pilota za każdym razem oraz nie raz udaje sie otworzyć bezpośrednio klapę z listy(działa działa i nie działa w taki sposób)Sprawdzałem wiązkę i nic tam nie ma żadnych pęknięć. Oświetlenie w środku jest lecz po zdjęciu tapicerki widziałem ze zasilanie oświetlenia rejestracji jest poprowadzone do światła zeby dochodziło zasilanie na nie ale czy to ma cos wspólnego jak i tak nie raz idzie otworzyć bagaznik bezpośrednio z listwy.Pozdrawiam i czekam na pomoc z waszej strony


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL