BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 20:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2009, 12:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2890
Lokalizacja: Bangladesz
Moje BMW: Sędziwy Paździerz
lukasz8908 napisał(a):
a krecha do pionu dochodzi po przejechaniu ok 30 km oczywiscie gdy korkow nie ma a ja spokojnie jade


No to jakiś mróz siarczysty z -80 st C. chyba u Ciebie panuje :) W obecnych warunkach silnik dochodzi po ~5 km, wymieniaj termostat, przy okazji wymień też płyn, odpowietrz układ.

_________________
e30 87' M-technic 1
Ładne 320iT Mpak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2009, 12:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2890
Lokalizacja: Bangladesz
Moje BMW: Sędziwy Paździerz
lukasz8908 napisał(a):
a krecha do pionu dochodzi po przejechaniu ok 30 km oczywiscie gdy korkow nie ma a ja spokojnie jade


No to jakiś mróz siarczysty z -80 st C. chyba u Ciebie panuje :) W obecnych warunkach silnik dochodzi po ~5 km, wymieniaj termostat, przy okazji wymień też płyn, odpowietrz układ.

_________________
e30 87' M-technic 1
Ładne 320iT Mpak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2009, 22:02 
Mam Pytanie gdzie beta ma zawór do nagrzewnicy pod konsola :)??

Bo mam problem nie mam ogrzewania w aucie tylko leci zimne powietrze silnik się rozgrzewa i temperaturę pokazuje normalna :) i wejściowy przewód jest ciepły a wyjściowy jest zimny :) może być to oznaka zamulonej nagrzewnicy ??
Pomorze jakiś odmulacz ??


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 20 grudnia 2009, 19:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 447
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 cabrio
Koledzy gdzie znajduje sie zawor od nagrzewnicy w E36 M50b20 COUPE Z 92R bez klimy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 4 grudnia 2010, 13:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Holandia
Witam forumowiczow po dluzszej przerwie,
Mam pytanko odnosnie schematu powyzej,,Mam dokladnie taki wlasnie problem,cieple powietrze dmucha na szybe i nogi a na kabine zimne .Kreska temperatury w polowie.Plyn ok ,uklad odpowietrzony pompa dziala.Pisaliscie ze niby mam wszystko wyjasnione powyzej ale mimo wszystko jakos nie ma tam jednoznacznej odpowiedzi.W kazdym razie podsumowujac:
Jezeli cieple powietrze dmucha tylko na szybe i nogi,a wskazowka temperatury jest slicznie w polowie oznacza to ze:
do wymiany elektro zawor odpowiedzialny za ta czesc ogrzewania? -nagrzewnica dziala bo cieple powietrze jest,plyn krazy (jak odpowietrzalem to wylatywal plyn przez odpowietrznik czyli cos go pompuje)no i nic nigdzie nie wycieka.Dobrze mysle czy gdzies cos przeoczylem?
Pozdro i dzieki za pomoc hipis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 4 grudnia 2010, 14:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 309
Moje BMW: F10
Ja bym obstawiał jednak na odpowietrzenie, może coś źle zrobiłeś? Ja miałem identyczny problem i okazało się odpowietrzenie dobre rozwiązaniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 4 grudnia 2010, 21:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B28
zgadzam się z kolegą wyrzej.Oczyść najpierw układ a potem obserwuj.Zacznij od najmniej kosztownych przyczyn bo to one zazwyczaj powodują takie usterki.Nie sztuką jest wpakować kupę kasy na wymianę sprawnych części.Jeśli przepłukanie nie pomorze to najprawdopodobniej jest to wina termostatu który na zime często dostaje w dupe z powodu różnicy temperatur.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 09:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 111
Lokalizacja: WÂłocÂławek
Moje BMW: e46
mam podobny problem, ogrzewania nie mam tyko jak do daje gazu, chlodnice wymienilem wszystko wyglada na szczelne, plyn mi wypycha i zapowietrza sie,;( gorny waz goracy a dolny zimny od chlodnicy, temperatura w normie, prosze po pomoc ;( bo juz nie wiem co to moze byc,?

pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 10:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 625
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Moje BMW: e90
Kod silnika: M47/T2
radek napisał(a):
Witam forumowiczow po dluzszej przerwie,
Mam pytanko odnosnie schematu powyzej,,Mam dokladnie taki wlasnie problem,cieple powietrze dmucha na szybe i nogi a na kabine zimne .Kreska temperatury w polowie.Plyn ok ,uklad odpowietrzony pompa dziala.Pisaliscie ze niby mam wszystko wyjasnione powyzej ale mimo wszystko jakos nie ma tam jednoznacznej odpowiedzi.W kazdym razie podsumowujac:
Jezeli cieple powietrze dmucha tylko na szybe i nogi,a wskazowka temperatury jest slicznie w polowie oznacza to ze:
do wymiany elektro zawor odpowiedzialny za ta czesc ogrzewania? -nagrzewnica dziala bo cieple powietrze jest,plyn krazy (jak odpowietrzalem to wylatywal plyn przez odpowietrznik czyli cos go pompuje)no i nic nigdzie nie wycieka.Dobrze mysle czy gdzies cos przeoczylem?
Pozdro i dzieki za pomoc hipis



czy masz kimatyzację? Jeśli nie, to nie wiem czy wiesz, ale powietrze na twarz bez klimy, zawsze będzie zimne. No chyba, że ustawisz pokrętło pomiędzy szybą, a nawiewem na twarz, lub nogami, a nawiewem na twarz - wtedy powietrze będzie letnie.

_________________
Obrazek
e36 325i sedan m pakiet str 3 viewtopic.php?t=32577


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 10:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 358
Lokalizacja: Niemcy
Moje BMW: E36
Mi sie wydaje chyba,ze chyba mu sie cos popsulo doszedlem do takiego wniosku dlatego,ze jakby mu sie nic nie popsulo to wszystko by dzialalo,ale cos mu tam nie dziala wiec jest bardzo duze prawdopodobienstwo ,ze cos sie popsulo a wy jak myslicie?

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 22:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B28
tak popsuło się zdecydowanie,chyba że jest dobre to się nie popsuło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 22:23 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 614
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: e38
Kod silnika: m52tub28
Garaż: było e36 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132855
było e39 523i
jest e38 728i
kosior981 napisał(a):
mam podobny problem, ogrzewania nie mam tyko jak do daje gazu, chlodnice wymienilem wszystko wyglada na szczelne, plyn mi wypycha i zapowietrza sie,;( gorny waz goracy a dolny zimny od chlodnicy, temperatura w normie, prosze po pomoc ;( bo juz nie wiem co to moze byc,?

pozdrawiam

Prawdopodobnie pompa wody


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 21 lutego 2011, 16:52 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 68
Moje BMW: E36 318iS Coupe
witam. nie będę zakładał nowego tematu, bo problem dość podobny. a wiec tak, kilka miesięcy temu strzeliła mi uszczelka pod głowicą i nie było ogrzewania. zgłosiłem to mechanikowi, pogrzebał coś łapskiem i mówił ze jakiś zawór się zaciol i dlatego nie było ogrzewania. wszystko zrobione, uszczelka, głowica, nowy płyn chłodniczy i auto grzało. od niedawna zauważyłem ze znów nie grzeje w środku. wskazówka temp staje w pionie po ok 5km. ale po przejechaniu bardzo długiego dystansu nawet nie daje ciepła do kabiny :kwasny: z żadnego nawiewu nie leci cieple powietrze i dość uporczywe jest jeżdżenie w taka zimna pogodę w zimnym aucie. bardzo bym prosił o pomoc, co może być usterka?

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=79203 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 21 lutego 2011, 16:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 625
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Moje BMW: e90
Kod silnika: M47/T2
Możliwe, że elektrozawór się zaciął lub jest do wymiany. Poszukaj bo jest nawet opis ze zdjęciem jak go wyszukać. A jak szybko ruszasz potencjometrem z ciepłego na zimne to nic się nie dzieje? Nawet na chwile nie leci ciepłe? Stawiam na elektrozawór no bo o odpowietrzaniu układu to chyba się naczytałeś.

_________________
Obrazek
e36 325i sedan m pakiet str 3 viewtopic.php?t=32577


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 21 lutego 2011, 17:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 665
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Moje BMW: e36 328
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=97228 Aktualne foty str 5.. ;)
Do sprawdzenia lub ewentualnej wymiany jest termostat lub jak było wyżej napisane SPRAWDŹ ILE FAKTYCZNIE MASZ PŁYNU W CHŁODNICY. Jak masz za mało to nawet nie wygrzejesz samochodu.. :)

_________________
Obrazek

Moja B-U-M-A.: viewtopic.php?f=6&t=97228
Nowe foty str 5..


Ostatnio edytowano 29 marca 2011, 21:41 przez Yaro, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 27 marca 2011, 13:53 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 41
Posty: 2
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20 Vanos
Ja tez mam problem, ale odwrotny.
a wiec ja nie moge wyłączyć ogrzewania, na szybe cały czas dmucha gorące powietrze.
Co tu zrobić????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 27 marca 2011, 16:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: E-36
Kod silnika: M-50
Stuknij w elektrozawór to się odwiesi . W najbliższym czasie trzeba będzie wyczyścić żeby się nie zacinał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 27 marca 2011, 17:59 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 41
Posty: 2
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20 Vanos
tylko gdzie sie znajduje ten elektrozawór?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 13 marca 2013, 14:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e36 325i
też mam problem z ogrzewaniem,nawet gdy temp jest (kreska w pionie) to nie ma rewelacji,nagrzewa się chyba normalnie po przejechaniu ok10km,nawiewy działają w skali 1 do 4 ale jak stanę na światłach to tak jak gdyby słabło ogrzewanie ruszę i jest lepiej można jechać 100km i tak się nie nagrzeje mocno? :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa ogrzewanie
PostNapisane: 15 marca 2013, 16:55 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 10
Moje BMW: e39
Witam, mam takie pytanie. Czy to normalne ze w e36 2,5 jak stoję w korku a temperatura w pionie to z nawiewów leci zimne powietrze ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL