BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 00:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Filtr paliwa
PostNapisane: 27 września 2007, 07:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Witam,
mam zamiar wymienić filtr paliwa - chyba od nowości nie był zmieniany. Czy może być już zapchany? Rok auta 95 silnik 1,6.

Czy gdy wciskam gaz powinno sie czuc ze przyspiesza auto, czy tak jak ja to odczuwam najpierw powoli przyspiesza po czym po chwili dostaje mozna nazwa powiedziec i dopiero czuje sie ze jakos przyspiesza (o ile mozna tak powiedziec o silniuku 1,6 ).

Jak juz miał byś sisie za to zabrac to gdzie znajduje sie ten filtr i jaki powienienem kupic?

_________________
e36 Compact > e60 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2007, 07:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Filtr paliwa nalezy wymieniac co 30 000 km, znajdziesz go pod podwoziem w okolicach tylnego prawego koła, chyba pod plastikową osłona. Szukaj po przewodach paliwowych z baku do silnika.

Odpowiedni filtr do Twojego e36 to z Knechta KL66 u mnie kosztuje 66 zl.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2007, 08:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
Filtr paliwa jest z przodu pod nogami kierowcy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2007, 09:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 153
Lokalizacja: lublin
w 2.5 moim jest z prrzodu pod rozrusznikiem tak samo jest w 1.8 a w 1.6 to niewiem ale chyba też tam powinien być :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2007, 10:03 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
paoloz325 napisał(a):
w 2.5 moim jest z prrzodu pod rozrusznikiem tak samo jest w 1.8 a w 1.6 to niewiem ale chyba też tam powinien być :P

ale ni jest Panie...jest pod duspkiem kierowcy...gluuuuga rura :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2007, 10:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
Jeśli chodzi o ścisłość w E36 2,5 filtr pod rozrusznikiem był stosowany do września 94r a potem "poszedł" pod nogi kierowcy.
Tyle w temacie sześciocylindrówek natomiast w 4-cyl jest tam gdzie napisałem wcześniej z tym że były stosowane filtry o różnej długości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2007, 15:13 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 615
Lokalizacja: ....
zgadzam się z użytkownikiem Kisiel24 jeżeli chodzi o firmę to najlepiej z Knechta :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2007, 16:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 145
Lokalizacja: KrakĂłw
filtr w 1.6 jest przy prawym tylnym kole, pod podwoziem na wysokosci oparcia tylnej klapy i trzymany jest przez taka gumowa obejme...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2007, 16:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 153
Lokalizacja: lublin
kowal napisał(a):


Jeśli chodzi o ścisłość w E36 2,5 filtr pod rozrusznikiem był stosowany do września 94r a potem "poszedł" pod nogi kierowcy.
Tyle w temacie sześciocylindrówek natomiast w 4-cyl jest tam gdzie napisałem wcześniej z tym że były stosowane filtry o różnej długości.


u mnie jest rok 92 i mam filtr paliwa pod rozrusznikiem nad przekładnią kierowniczą i filtr wygląda na fabrycznie zamontowany może w sedanie a coupe i compakcie są w innych miejscach montowane


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 września 2007, 07:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Dzięku za pomoc, wieczorem ide szukac tego dziada ;)

_________________
e36 Compact > e60 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 września 2007, 09:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: ÂŁapy
Witam w mojej e36 1,8i filtr paliwa znajduje się pod samochodem, mniej wiecej na srodku przy bodajże (lewej?) stronie.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2007, 19:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: stalowa wola
mam pytanie jak jest zapchany ten filtr paliwa to jak sie wcisnie gaz do podłogi(oczywiscie na rozgrzanym motorze)to nie czuc jak odrazu przyspiesza tylko najpierw zamuli a potem łapie moc! jak jest taki objaw to moze to byc filtr paliwa?

_________________
Brzmienie Moc WraÂżenia!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 15:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: Pasym i OstrĂłda
Siema, a koświe gdzie mogę znaleść ten litr w e36 z silnikiem m40?
Jeszcze nie zaglądałem, a jak tak czytam - to w zasadzie muszę cały wóz przejżeć :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 16:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 306
Lokalizacja: Z nikÂąd
krzysiek88333 napisał(a):
mam pytanie jak jest zapchany ten filtr paliwa to jak sie wcisnie gaz do podłogi(oczywiscie na rozgrzanym motorze)to nie czuc jak odrazu przyspiesza tylko najpierw zamuli a potem łapie moc! jak jest taki objaw to moze to byc filtr paliwa?
z dóżym prawdopodobieństwem jest to filtr paliwa zapchany kolega który pisał ma racje ze powinno sie zmieniać co 30 000 ale ja to robie co 20 000 bo jaki kiedyś dobrałem sie do tego miał co prawda 35 000 w kumpla aucie to tragedia normalnie zapchany do oporu ze sie wogule dziwiłem jak tam paliwo szło przez niego polskie stacje jak i polskie paliwo nie są niestety najlepszej jakości towarem jak nie chszczone to zbiorniki nie czyszczone to sie tego syfu nazbiera a już wogule kicha jak sie tankuje jak mają prawie dno w zbiornikach najlepszy syf w tefy leci ci do baku za twoją ciężką kasę :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2008, 19:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 198
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Siwa & Czarna
Kod silnika: M54B30 & M54B22
Podepne się troche pod temat. Też zamierzam się zabrać za wymiane w mojej nowo zakupionej 320 filtra paliwa. Żaden ze mnie mechanik,ale jak sam wymieniłem pompke paliwa to ten filtr będzie pryszcz. Tylko mnie zastanawia czy jak zdejme te obejmy z nigo czy poleci paliwo i np.czy nie zaciągnie paliwa z baku?? :zdziwko:

_________________
NAS NE DOGONIAT

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, 22:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: pomorskie
MiNos napisał(a):
Czy gdy wciskam gaz powinno sie czuc ze przyspiesza auto, czy tak jak ja to odczuwam najpierw powoli przyspiesza po czym po chwili dostaje mozna nazwa powiedziec i dopiero czuje sie ze jakos przyspiesza (o ile mozna tak powiedziec o silniuku 1,6 ).


Rowniez mam silnik 1.6 i mam podobne odczucia....czy przyczyną jest zapchany filtr paliwa czy moze byc rowniez inna przyczyna??

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2008, 18:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
dziwne szukam go i nie widze a nie mam kanalu by ogladnac calkowicie podwozie :/ moze ktos zrobic jakas fotke gdzie to w compacie siedzi? rok 1995

_________________
e36 Compact > e60 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2008, 18:35 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
A czy tego filtru nie mozna przeczyscic???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2008, 19:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 149
Lokalizacja: Katowice
Wszedłem pod auto i na filtrze mam date 09.95 od nowosci filtr nie zmieniany auto hula jak ta lala
Stones pisze z wymiana co 30 tys km bo filtrami handluje ach ta Polska to dziwny kraj


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2008, 09:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: stalowa wola
maniek6600 napisał(a):
A czy tego filtru nie mozna przeczyscic???

to tak jakbys spuścił olej z silnika przesaczył go przez gaze i zalał ponownie! :mur:
:mur: :mur: :mur:

_________________
Brzmienie Moc WraÂżenia!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL