BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 06:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] jaki wlać olej do mostu i skrzyni biegów manualnej
PostNapisane: 19 października 2009, 17:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Lokalizacja: CheÂłmno
wiem ze tego jest multum bo sam szukałem i znalazłem nie jeden temat ale nigdzie nie moge znaleźć satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi. dowiedziałem sie bardzo duzo juz z tego forum za co jestem bardzo wdzieczny... ale nie wazne. wracajac do tematu jedni pisza ze jak jest naklejka to zgodnie z tym inni ze jakis renomowany olej przekładniowy np liqui moly sae 75w140 inni 75w80 nie mówie tylko o forum ale i mechanicy itd. inni ze atf jeszcze inni ze atf tylko to automatycznych skrzyń... sam juz nie wiem czy ktoś moze mi napisać co wlac i do mostu i do skrzyni???
moja bmka to 318i 1991 r ok 250 przebiegu
bede wdzieczny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, 15:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Lokalizacja: CheÂłmno
nikt nie pomoże???:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, 15:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2890
Lokalizacja: Bangladesz
Moje BMW: Sędziwy Paździerz
Mechanizm różnicowy SAF-XO (f) 1.1 litra

Ręczne skrzynie przekładniowe: zespoły z pomarańczową wywieszką z napisem 'ATF Oil', TQ DEXRON III; zespoły z zielona wywieszką z napisem 'Special Oil', SMX-B. Wywieszki są umieszczone obok korka wlewu oleju.

Zespoły ręcznych skrzyń biegów z żółtą naklejką z napisem 'MTF-LT-1': BMW Part No. 83 22 9 408 942; zespoły z żółtą naklejką z napisem 'MTF-LT-2': BMW Part No. 83 22 0 309 031; zespoły bez naklejek: EP 80W / Dynadrive. Naklejki są umieszczone obok korka wlewowego oleju.

Do skrzyni też wchodzi 1.1 litra

_________________
e30 87' M-technic 1
Ładne 320iT Mpak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2009, 07:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Moje BMW: E65 730 d
Witajcie mam skrzynie manualną z żółta naklejką z napisem 'MTF-LT-1 , jaki olej do skrzyni bedzie odpowiedni?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2009, 10:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
Olej MTF-LT-1 lub MTF-LT-2. Na innym skrzynia nie będzie chodziła poprawnie,przerabiałem to. http://moto.allegro.pl/item779103433_bm ... _tl_1.html

_________________
rob186


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2009, 19:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 417
Lokalizacja: Bogatynia
mam pytanie do jurexxx,kolego skąd masz te informacje jaki olej do jakiej skrzyni.pytam bo mam problem z skrzynią biegów bo na zimnym silniku cieźko wchodza mi biegi.A kupiłem już dwa markowe oleje i dalej jest to samo że na zimnym silniku cięzko wchodzą biegi.moja skrzynia nie posiada żadnej naklejki i chcę wiedziec jak tam olej nalać żeby znowu kasy na darmo nie wydać.Proszę o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 00:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
tuszak13 napisał(a):
mam pytanie do jurexxx,kolego skąd masz te informacje jaki olej do jakiej skrzyni.pytam bo mam problem z skrzynią biegów bo na zimnym silniku cieźko wchodza mi biegi.A kupiłem już dwa markowe oleje i dalej jest to samo że na zimnym silniku cięzko wchodzą biegi.moja skrzynia nie posiada żadnej naklejki i chcę wiedziec jak tam olej nalać żeby znowu kasy na darmo nie wydać.Proszę o pomoc


Podaj siedem ostatnich znaków nr.seryjnego to poszukamy, pewnie będzie to LTF-LT-1. :)

_________________
rob186


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 14:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 417
Lokalizacja: Bogatynia
podaje cały numer WBACA91030JF20264


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 14:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
tuszak13 napisał(a):
podaje cały numer WBACA91030JF20264


Twoje bmw to 318i, -Convertible, -Touring (M43, E36) (3 Series) 02-1995


Zespoły ręcznych skrzyń biegów z żółtą naklejką z napisem 'MTF-LT-1': BMW Part No. 83 22 9 408 942; zespoły z żółtą naklejką z napisem 'MTF-LT-2': BMW Part No. 83 22 0 309 031; zespoły bez naklejek: EP 80W / Dynadrive.

Dane podaję z tabeli castrol. :)

_________________
rob186


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 14:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
Zalej MTF-LT-2, będzie dobrze.

_________________
rob186


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 15:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 417
Lokalizacja: Bogatynia
dzieki Rob zrobie jak piszesz,mam nadzieje że to będzie dobry olej bo już tyle kasy wydałem że juź bym drugą skrzynie kupił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 15:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
tuszak13 napisał(a):
dzieki Rob zrobie jak piszesz,mam nadzieje że to będzie dobry olej bo już tyle kasy wydałem że juź bym drugą skrzynie kupił.


Jedż do ASO i zaleją ci odpowiedni olej. Zapłacisz te same pieniądze co na allegro i bedziesz miał ręce czyste. :hyhy:

_________________
rob186


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 15:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 417
Lokalizacja: Bogatynia
ja wole zrób to sam,sam popsułem to i sam naprawie,niepotrzebnie wymieniałem ten stary olej w skrzyni,odezwe sie jak bedzie to dobry olej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 15:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 417
Lokalizacja: Bogatynia
nie wiem co jest grane bo nie ma ikonki POMOGL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 15:44 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 875
Lokalizacja: Kraków
Nie ma bo to nie Ty założyłeś temat.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 15:55 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 43
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
To i ja mam pytanie. Jaki olej wlać do skrzyni automatycznej?? Dodam że moje bmw to e34 a skrzynia jest od e36.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 16:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
Masz tu link do sprzedawcy tego oleju. Jest ok ,kupowałem.

http://moto.allegro.pl/item779103433_bm ... _tl_1.html

_________________
rob186


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 16:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
d4ni3laz napisał(a):
To i ja mam pytanie. Jaki olej wlać do skrzyni automatycznej?? Dodam że moje bmw to e34 a skrzynia jest od e36.


Zobacz naklejkę na skrzyni, lub napisz od jakiego modelu e36 masz skrzynię.

_________________
rob186


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 listopada 2009, 14:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Lokalizacja: CheÂłmno
jurexxx napisał(a):
Mechanizm różnicowy SAF-XO (f) 1.1 litra

Ręczne skrzynie przekładniowe: zespoły z pomarańczową wywieszką z napisem 'ATF Oil', TQ DEXRON III; zespoły z zielona wywieszką z napisem 'Special Oil', SMX-B. Wywieszki są umieszczone obok korka wlewu oleju.

Zespoły ręcznych skrzyń biegów z żółtą naklejką z napisem 'MTF-LT-1': BMW Part No. 83 22 9 408 942; zespoły z żółtą naklejką z napisem 'MTF-LT-2': BMW Part No. 83 22 0 309 031; zespoły bez naklejek: EP 80W / Dynadrive. Naklejki są umieszczone obok korka wlewowego oleju.

Do skrzyni też wchodzi 1.1 litra


ok dzieki a jeszcze takie pytanko: mam napis atf oil i tu moje pytanie czy musi byc dextron III czy moze byc dextron II bo akurat taki mam na stanie?????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 listopada 2009, 15:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 392
Lokalizacja: uk / okolice leeds
cygan22 napisał(a):
jurexxx napisał(a):
Mechanizm różnicowy SAF-XO (f) 1.1 litra

Ręczne skrzynie przekładniowe: zespoły z pomarańczową wywieszką z napisem 'ATF Oil', TQ DEXRON III; zespoły z zielona wywieszką z napisem 'Special Oil', SMX-B. Wywieszki są umieszczone obok korka wlewu oleju.

Zespoły ręcznych skrzyń biegów z żółtą naklejką z napisem 'MTF-LT-1': BMW Part No. 83 22 9 408 942; zespoły z żółtą naklejką z napisem 'MTF-LT-2': BMW Part No. 83 22 0 309 031; zespoły bez naklejek: EP 80W / Dynadrive. Naklejki są umieszczone obok korka wlewowego oleju.

Do skrzyni też wchodzi 1.1 litra


ok dzieki a jeszcze takie pytanko: mam napis atf oil i tu moje pytanie czy musi byc dextron III czy moze byc dextron II bo akurat taki mam na stanie?????
do pomaranczowej DEXTRON II D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL