BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 14:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Pytanie o nadmierne Spalanie
PostNapisane: 14 marca 2008, 20:00 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Nowa ruda
witam

Posiadam bmw e36 318 coupe i ostatnio natknal mnie taki problem.po zimie autko zaczelo mi wiecej palic.nie wiem dlaczego z tego co mi bylo wiadomo to w zimie wiecej pali auto.takze zglupialem troche.jesli ktos by mogl mi co doradzic to z gory wielkie dzieki

pozdrawiam

_________________
maxi186


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2008, 10:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 298
Lokalizacja: Limanowa
Moje BMW: E36 318is
Kod silnika: M42B18
może cięzsza noga bo pogoda kusi :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2008, 11:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Nowa ruda
no wlasnie chodzi o to ze nie.nie wiem czy to moze byc od tego ale cos mi sie wydaje ze to kable od swiec i swiece.nie mam baldego pojecia czy to moze byc przez to???chyba ze to sonda siadla

_________________
maxi186


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2008, 14:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 327
Moje BMW: seat
ja tez myslałem ze mi wiecej pali dzisiaj przy zmienianiu zimówek na letnie zauważylem ze cały czas jeżdziłem na hamulcu bo sie tłoczek zapiekł :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 16:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: WaÂłbrzych
ja mam wciaz te cholerne falujace obroty ... przeczyscili silniczek krokowy ale nic nie dalo... spala mi za duzo (na pelnym baku przejechal 420 kilometow :/ to jest silnik 1.6 :/ w zwiazku z tym mam pytanie czy jak go podepne pod komputer, to pokaze mi gdzie jest blad na 100% ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2008, 16:59 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 785
Lokalizacja: Zduńska Wola
Moje BMW: e46
Może to sonda lambda.Podłącz pod komputer to powinno wykazać jakieś błędy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 23:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: WaÂłbrzych
nic nie wykazalo podlaczenie pod kompa tzn wykazalo - koles powiedzia ze e 36 z tak idealnymi parametrami jeszcze nie widzial z 95 roku ..a moja bumcia żre od 10 do nawet 13 na 100km i co jej poradzisz.... wpierniczam do niej gaz sekwencje/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 07:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
no cos napewno jest nie tak u Ciebie. ja tez mam 316 m43 z 1995r i robie ponad 600km na baku i to tylko w cyklu miejskim praktycznie na zimnym silniku bo moja jazda to odciniki 7-15km! filtry sprawdzales?

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 13:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: WaÂłbrzych
wszystko bylo sprawdzane od silniczka krokowego po filtry i komputer... szystko jest ok ... ale i tak i tak gaz mu serwuje, firmy BRC , albo tarantoni czy jakos tak..co sadzicie o tych sekwencjach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 13:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: GWlkp
Moje BMW: 318Ci N42 ///
co masz do spalania 10-13-miasto w 1,6 i ....tyle pali ten motor nic wielej nie wymącisz,można urwac z litr na spokojnej jezdzie do 3tys obrotów,własciwym ciśnieniu w ogumieniu oraz węższych oponach jeżeli masz np walce 225...zamiast gazu lepiej zainwestowac w co innego

_________________
Obrazek

Programowanie ,adaptacja kasowanie błedów INPA DIS Ediabas/Gorzów Wlkp kontakt na PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 14:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: WaÂłbrzych
zamiast gazu w co innego? co masz na mysli? chce zamontowac BRC islyszalem same pozytywne opinie o tej sekwencji


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 14:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
[quote="martin2305"]co masz do spalania 10-13-miasto w 1,6 i ....tyle pali ten motor nic wielej nie wymącisz


w zyciu sie z toba nie zgodze.przesadziles z tym 13 no chyba ze bedziesz trzymal auto na obrotach 5000.mi w miescie pali 8-9 i zapewniam Cie ze nie jestem niedzielnym kierowcą.Mowie tu o m43 niewiem jak z m40 ale raczej to nie powinno miec wplywu.Jesli komus 316 pali 13 w miescie to napewno cos jest nie tak. BO 13-14 w miescie to pala 325.
,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 14:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: GWlkp
Moje BMW: 318Ci N42 ///
Przemoo18spalanie 10 l w miescie tym silnikiem to nic,wszystko zalezy jaki trafik i jakie miasto,moze kolega kreci motor wysoko wiec spalanie powyżej 10l...wiec proponuje mu zejsc z oponami (225/17) lub sprawdz termostat bo tego zaden komputer ci nie zdiagnozuje,sprawdz czy równomiernie i w szybko łapie temp, i jak ja trzyma..ja jak zagrzewam silnik to po godzinie gdy wsiadam znów w auto wskazówka ma dalej pion
co do tego gazu..pomyśl kiedy ci sie to zwróci i zastanów sie nad dynamika tego silnika gdy wstawisz gaz w tak duzej budzie (domniewam ze to sedan)

_________________
Obrazek

Programowanie ,adaptacja kasowanie błedów INPA DIS Ediabas/Gorzów Wlkp kontakt na PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 14:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: WaÂłbrzych
sprawdzali ja najlepsi mechanicy w moim miescie , najmniej spalila mi10,5 wszystko jest okz termostatem , a na gazie brc sequence nie ma straty odczuwalnej mocy .. pali przy mojej jezdzie 13 i co jej poradze nie wierzcie sobbie, mi to nie pasu siec wstawiam gazere aha i opony jak narazie mam 15'' 195/ 60 :| i nie sedan a compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL