BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 18:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sportowa automatyczna skrzynia biegów w bmw 535d
PostNapisane: 25 marca 2009, 21:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 92
Lokalizacja: z daleka
Moje BMW: BMW ///M3 F80
Witam!! Jestem na etapie kupna bmw 535d, z tego co wiem to ta skrzynia ma mozliwosc przełaczenia biegów za pomoca łopatek przy kierownicy http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8137450 (zdjecie nr.2)... Chciałbym sie dowiedziec czy zmiana biegów na tzw."łopatkach" jest taka sama jak w np.M5 czyli biegi wbija sie za kierownica, czy zmienia sie ja za pomoca kciuka w druga strone...?? heh nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi :rotfl: Pytam poniewaz samochód nie bedzie kupowany w salonie (nie bede miał okazji wybrac wyposarzenia) tylko sprowadzany z niemiec i nie wiem czy ta skrzynia jest warta zachodu, bo jesli okaze sie ze zmienia sie biegi tym drugim sposobem to wydaje mi sie to nie warte swieczki. Pozdrawiam i sorki za błedy ort.

_________________
BMW - jest jak kobieta piękna,cenna i trudna do zdobycia!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 00:52 
matbuj125 napisał(a):
Chciałbym sie dowiedziec czy zmiana biegów na tzw."łopatkach" jest taka sama jak w np.M5 czyli biegi wbija sie za kierownica, czy zmienia sie ja za pomoca kciuka w druga strone...?? heh nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi :rotfl:


Żeby zmienić bieg w górę, klika się do siebie, np. palcem wskazującym, a żeby zredukować wciska się kciukiem, obydwie strony, lewa i prawa- działają w tej samej kolejności- kciuk redukuje, do siebie do góry bieg.

A moim subiektywnym odczuciem (antyfana-automatów :) ) ta skrzynia jak najbardziej jest godna polecenia.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 15:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 92
Lokalizacja: z daleka
Moje BMW: BMW ///M3 F80
Mam rozumiec ze wbijajac bieg w góry trzeba równoczesnie wbic prawa i lewa strone np. jak mówiłes palcem wskazującym(czeli za kierownica), a redukujac bieg trzeba to samo tylko kciukiem..?? Czyli nie mozna zmienic biegów np. jedna reka... Jak tak to ta skrzynia jest(ładnie mówiac) głupia i bez sensu, jak by nie mogli zrobic jak w M5 czeli jedna łopatka jest odpowiedzialna za wbijanie biegów do góry, a druga za redukowanie..

_________________
BMW - jest jak kobieta piękna,cenna i trudna do zdobycia!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 15:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 195
Lokalizacja: KrakĂłw
matbuj125 napisał(a):
Mam rozumiec ze wbijajac bieg w góry trzeba równoczesnie wbic prawa i lewa strone np. jak mówiłes palcem wskazującym(czeli za kierownica), a redukujac bieg trzeba to samo tylko kciukiem..?? Czyli nie mozna zmienic biegów np. jedna reka... Jak tak to ta skrzynia jest(ładnie mówiac) głupia i bez sensu, jak by nie mogli zrobic jak w M5 czeli jedna łopatka jest odpowiedzialna za wbijanie biegów do góry, a druga za redukowanie..


Źle zroumiałeś. Oczywiście, że da się jedną ręką zmieniać, ale te łopatki są tak ustawione żebyś mógł dynamicznie redukować i wbijać biegi trzymając kierownice dwoma rękami.

Przynajmniej tak jest w X6 3.5d, ale jestem w 100% pewny, że tak samo masz w bmw serii 5.


Pozdrawiam,
Tomek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 15:54 
matbuj125 napisał(a):
Mam rozumiec ze wbijajac bieg w góry trzeba równoczesnie wbic prawa i lewa strone


Niee, wystarczy 1. strona, ale to jest po to, że jak wolisz, możesz sobie lewą ręką, albo prawą, jeśli tak Tobie wygodniej.

matbuj125 napisał(a):
Czyli nie mozna zmienic biegów np. jedna reka...


można można ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2009, 15:44 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 92
Lokalizacja: z daleka
Moje BMW: BMW ///M3 F80
ok :] Mam jeszcze jedno pytanie, nie mogłem tego nigdzie znalesc, a mianowicie co znaczy wyposarzenie ADAPTIVE DRIVE - Zawieszenie adaptacyjne.... Z góry dzieki

_________________
BMW - jest jak kobieta piękna,cenna i trudna do zdobycia!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2009, 15:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 195
Lokalizacja: KrakĂłw
matbuj125 napisał(a):
ok :] Mam jeszcze jedno pytanie, nie mogłem tego nigdzie znalesc, a mianowicie co znaczy wyposarzenie ADAPTIVE DRIVE - Zawieszenie adaptacyjne.... Z góry dzieki

Adaptive Drive pozwala na automatyczne dostosowanie wysokości zawieszenia do drogi, po której jedziesz ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2009, 16:34 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 92
Lokalizacja: z daleka
Moje BMW: BMW ///M3 F80
To sa jakies opcje zawieszenia komfortowego lub sportowego(cos w stylu serii 7)?? Daje to jakis lepszy komfort jazdy??

_________________
BMW - jest jak kobieta piękna,cenna i trudna do zdobycia!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2009, 17:24 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 574
Lokalizacja: znad morza
Moje BMW: G31
Kod silnika: B58
adaptive drive nie ma w e60/61, jest dynamic drive - zmniejszanie przechyłów na zakretach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL