AD/HD napisał(a):
binta napisał(a):
AD/HD, gdzie można tak tanio dostać filmy

Dzięki

Wczoraj obejrzałem w TV...
"Zabójczy numer". Śmiało mogę polecić. Moja ocena 8 / 10
Streszczenie...
"Życie nie układa się Slevinovi (Josh Hartnett). Budynek, w którym mieszkał uznano za niezdatny do zamieszkiwania, kieszonkowiec ukradł mu dokumenty, a do tego Slevin przyłapał swoją dziewczynę w łóżku z innym. Przeprowadza się do Nowego Jorku, ale jego niefart dogoni go i tu, a sprawy przybiorą nieoczekiwany obrót. Tymczasem w podziemnym światku Nowego Jorku dwóch bossów przestępczych Rabin (Ben Kingsley) i Boss (Morgan Freeman), kiedyś wspólnicy, teraz śmiertelni wrogowie, nie wychodząc ze swoich fortec, prowadzą walkę na ulicach miasta. Obaj mają wielką władzę i obsesję na swoim punkcie. Aby pomścić zamordowanie syna, Boss planuje dopaść syna Rabina. Wynajmuje w tym celu sławnego zabójcę, Goodkata (Bruce Willis), którego pomysł jest prosty - znaleźć hazardzistę, który winien jest Bossowi mnóstwo pieniędzy i zmusić go do zabicia syna Rabina. Celem staje się Nick Fisher. Po przyjeździe do Nowego Jorku Slevin zatrzymuje się w mieszkaniu znajomego - Nicka Fishera. I Kiedy Slevin zaczyna flirtować z piękna sąsiadką Nicka, Lindsey (Lucy Liu) do drzwi mieszkania puka wysłannik Bossa, który przybył, żeby sprowadzić Nicka Fishera. Mimo protestów Slevina, nie daje się przekonać, że to pomyłka i zawozi Slevina do fortecy Boss'a. Niedługo później znajdą Slevina także ludzie Rabina, którzy również biorą go za Nicka Fishera, który był winien pieniądze również Rabinowi. Powiązania Slevina z dwoma bossami przestępczymi, powodują także, że zaczynają się nim interesować także najlepsi nowojorscy detektywi, między innymi Brikowski (Stanley Tucci). I tak rzecz cała zmierza do nieuchronnego, acz zaskakującego finału"
Dzisiaj skończyłem...
"Stary człowiek i morze - Mimo, że nie jest to film, który powala na kolana, warto go obejrzeć choćby za to, że jest klasykiem z piękną i pozytywną historią starszego człowieka. Moja ocena, mocne 6.5 / 10
"Ekranizacja słynnej powieści Ernesta Hemingwaya pod tym samym tytułem. W roli głównej wystąpił Anthony Quinn, dwukrotny laureat nagrody Oscara, aktor znany z takich filmów jak: Działa Navarony, Grek Zorba czy Lawrence z Arabii. Sieci Santiago, najlepszego rybaka w osadzie, od 84 dni są puste. Mieszkańcy mówią, że jest już za stary, że stracił już swoje szczęście. Jego córka twierdzi, że Santiago powinien już skończyć z łowieniem i zamieszkać z nią w Hawanie. Mimo swojego wieku, Santiago nie jest jednak strudzony. Nie zamierza się poddać. Chce udowodnić, że wszyscy, którzy tak mówią są w błędzie. Wypływa w morze. Jeszcze dalej niż kiedykolwiek dotąd"