robertbmw napisał(a):
Dla tych, którzy bedą borykali sie z podobnym problemem.
Korek spustowy oleju jest to śruba z wydrążonym otworem wewnątrz (nie do końca), który przydatny jest w sytuacji ukręcenia główki korka spustowego.
W przypadku gdy tak sie własnie zdarzy wystarczy odczekać aż całkowicie spłynie olej przez ten właśnie otwór, a następnie wbić w niego delikatnie odpowiednim rozmiarem imbus 12 kątny, lub wkręcić wykretak, aby można było wykręcić pozostałą część korka spustowego.
Wkręcenie pozostałej części ukręconego korka spustowego do wnetrza miski olejowej nie jest dobrym posunięciem skoro można zrobić to na zewnątrz.
Jeśli już sie tak stało to masz dwie obcje: albo sciagać misę albo pozostawić resztę korka w misce.
Na pytanie czy coś sie stanie w takiej sytuacji odpowiadam, że nie. Pozostałość po korku jest zbyt duża aby mógł ją zassać ssak pompy olejowej i zawsze bedzie na dnie miski.
Ubiegłeś mnie:)
Dodam tylko, że korek specjalnie jest tak skonstruowany, żeby w razie zbyt mocnego dociągania urwała się główka śruby a nie zerwał gwint w misce (która jest aluminiowa i X razy droższa od korka

) Mnie też to spotkało, wykrętak załatwił sprawę
