BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 21 sierpnia 2025, 22:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Dziwne niezidentyfikowane stuki
PostNapisane: 17 października 2009, 22:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 355
Jakiś czas temu, podczas odpalania silnika, coś zazgrzytało, zatrzeszczało, zastukało i... przestało. Auto odpaliło i normalnie pracowało. Po czym, gdy ruszyłem, zaczęły się jakieś dziwne stuki- tak jakby jeden element tarł o drugi (takie cyk cyk cyk i w miarę wzrostu szybkości "cykanie" też zaczęło się nasilać). Dziś zauważyłem, że podczas skrętu w prawo to cykanie jest coraz większe. Podejrzewałem maglownicę, ale jakim cudem mogłaby ona paść po odpaleniu? Zgłupiałem, tym bardziej, że mechanicy też nie wiedzą co to może być :(
Dodam też, że to cykanie pojawia się i znika (tak samo od siebie). Czasem dźwięk jest tylko wtedy, gdy zjeżdżam z górki, czasem tylko podczas przyspieszania (a gdy zdejmę nogę z gazu, cykanie powoli zanika).
Mam 2-litrowego diesla z automatem.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2009, 22:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 355
Dodam, że te stuki to tak jakby był jakiś patyk w wentylatorze (taki dźwięk). Mam też problem z niedogrzaniem silnika (ale na ten temat przeczytałem obszerny temat rorafalkiego- dzięki wielkie) i zastanawiam się czy te stuki mogą mieć powiązanie z tym niedogrzaniem.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2009, 07:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 207
Lokalizacja: Wloclawek
Stuki i zgrzyty to nic dobrego. Proponuję obadać czy to nie stuka z któregoś cylindra, rytmiczne stukanie może wskazywać na obce ciało w cylindrze,
Czy czyściłeś kolektor czy klapki były na miejscu??
Nie chcę siać paniki, najlepiej by było gdybyś zdemontował kolektor ssący i obejrzał klapki, jak będzie wszystko ok to grubszą kasę w kieszeni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2009, 10:33 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
Jezeli cykanie wystepuje nawet na postoju przy wlaczony silniku to napewno nie jest to maglownica (przekładnia kierownicza).

Jak juz idziesz w tym kierunku to moze to byc pompa od wspomagania ...ale to tez zakładam ze nie poniewaz mowisz ze w czasie jazdy sie nasila. Bardziej obstawiam ze cos z motorem. Moze cos z tego co kolega Barti napisal.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2009, 17:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 355
Dzięki Panowie, w weekend spróbuje wymontować ten kolektor.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL